Революція Гідності зачепила дубенчан (фото)

Події Майдану можна побачити в Дубенському замку
За останні декілька років українські землі окропили своєю кров’ю сотні, тисячі сучасних героїв, які віддали життя за нашу Батьківщину. Пам’ять про кожного з них має бути гідно вшанована. А кожному з нас необхідно пам’ятати, кому ми завдячуємо своєю незалежністю. Віддячити треба не на словах, а на ділі: живучи так, щоб вони – наші Герої – зі святих небес бачили, що їхній подвиг був недаремним.
Після буремних подій Майдану постало питання як саме вшанувати героїв і яким має бути завдання музею?
Як музеям працювати з історією, начебто зрозуміло, інша річ – сучасність.
У квітні 2014 року Державний історико-культурний заповідник м. Дубно одним із перших музейних установ в Україні створив і облаштував масштабну постійно діючу/мобільну виставку, присвячену подіям в Україні в листопаді 2013- лютому 2014 р. «Революція гідності». Структурно доповнюють виставку речі, передані волонтерами, учасниками революції, місцевими і рівненськими активістами з Майдану. Підсилюють виставку світлини, зроблені очевидцем подій на Майдані, дубенським фотографом Сергієм Харченком.

З дубенчан на Майдані відзначився Олександр Краснов, який був поранений кулею в шию, але вижив. Серед загиблих внаслідок протистояння уродженець с. Великі Загорці Пилиповець Анатолій Олексійович. Активісти з Дубна та району виступали дієвими учасниками Майдану. З Дубна до Києва надходила допомога грошима, продовольством, медикаментами.
З ініціативи громади, за підтримки установ та організацій, підприємців, приватних осіб у Дубні на Острівку відкрили пам’ятний знак Небесній сотні й посадили 100 дубів. Знак освятили, до нього поклали квіти та запалили 107 лампадок у пам’ять про кожного загиблого на Майдані у Києві. Другий пам’ятний знак відкрили з ініціативи прихожан греко-католицької церкви Вознесіння Господнього на подвір’ї храму.

Аби пам’ять поколінь ніколи не згасала, аби людську свідомість не обманювали, приходьте в музей, він ніколи не дозволить Вам втратити відчуття часу, найкраще відчути історію в музеї.

(62)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.