Ранньоквітучі квіти провокують краян на правопорушення

Краян попереджають про заборону торгівлі ранньоквітучими об’єктами рослинного світу
Щорічно у весняний період здійснюється  масова торгівля  різними видами ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, в тому числі тих, які занесені до Червоної книги України, є рідкісними та перебувають під загрозою знищення: підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний, шафран Гейфелів, черемша. Збирання таких видів рослин призводить до скорочення та знищення їх популяцій.  Реалізація червонокнижних видів рослин відбувається на ринках та поза їх межами.
Відповідно до 5 абзацу пункту 41 Правил торгівлі на ринках, які затверджені Наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної податкової адміністрації України, Державного комітету стандартизації, метрології та сертифікації України, встановлено ЗАБОРОНУ на продаж об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України, дикорослих рослин, у тому числі лікарських та польових квітів.
Відповідальність за вказані правопорушення, передбачена частинами першою та другою статті 88 Кодексу України Про адміністративні правопорушення (порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу), тягне за собою накладання штрафу  від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.
Звертаємось до громадян з проханням відмовитись від збирання та придбання рослин занесених до Червоної книги України. Не стимулюйте недобросовісних осіб, які протиправно реалізують червонокнижні первоцвіти. Цим ви збережете природне надбання країни для майбутніх поколінь.
Давайте охороняти навколишнє природне середовище разом! І пам’ятайте, що квітка у вазі – це полонянка, яка приречена на загибель. Підсніжники називають “квітами надії”. За легендою, коли Єву вигнали з раю, вона йшла снігом і гірко плакала. На місці, куди впали її сльози, виросли підсніжники… А чи даємо ми, земляни, “квітці надії” надію на майбутнє?..

(58)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.