Про кумівство та лобіювання земельних питань у міській раді
У Дубні хочуть приватизувати частину парку. Депутат облради звинувачує міського обранця у лобіюванні інтересів своїх кумів
Частина парку у мікрорайоні «Підборці» – єдиної зони відпочинку для тамтешньої малечі – вже декілька місяців поспіль є темою обговорення та суперечок у місті. Адже його левову частку мають намір взяти у власність під садівництво сім’я Шевлюг (їхня і так немала земельна ділянка розташована поруч), які, як з’ясувалося є кумами депутата-земельника Олега Шведа.
Про спробу забрати частину парку стало відомо ще в травні місяці. Повертаючись до подій, згадаємо, тоді на «Підборцях» був схід місцевих мешканців, які всіляко намагалися боронити зелену оазу від посягань. Серед них був і депутат попереднього скликання, місцевий житель Роман Вознюк. Він допомагав мешканцям відстоювати скверик та гойдалки для малечі.
Події розгорталися так: Шевлюги, заручившись допомогою депутата міськради Віктора Недашковського та депутата облради Валерія Гусарука, «зачищали» територію від дитячого майданчика. Роботи виконувало КП «Водоканал». Аргументувала родина Шевлюг, що майданчик близько до їхньої території та гамір дітей раптом почав заважати. Щоправда майданчик не забрали зовсім, а перемістили його в другу частину парку, звільняючи тим самим територію. Був тоді доволі гучний скандал. Адже жителі мікрорайону висловлювали впевненість, що зачищають цю частину парку для того, щоб віддати його у власність Шевлюгам, а не тому, що майданчик заважає, й звинувачували при цьому депутатів у заінтересованості. Депутат Гусарук намагався пояснити підборчанам, що все не так, ба навпаки – він має намір обладнати в парку ще й антивандальні тренажери.
Проте пройшов деякий час і підозри жителів мікрорайону таки справдилися, бо у проектах рішень вересневого сесійного засідання вже було питання про надання у власність більше чотирьох з половиною соток цього парку у власність тим же Шевлюгам. А на передодні тієї сесії, під час депутатського дня депутат з фракції «Батьківщина», член земельної комісії Олег Швед переконував колег по лаві, що Роман Вознюк та Шевлюги помирилися, і що там вже всі, хто підтримував Вознюка, згодні на те, щоб віддати частину парку під сад Шевлюгам.
На сесії ж, в час розгляду цього питання були інші аргументи. Колишній голова міста та нинішній депутат Віталій Никитюк аргументував, що цю землю не можна ні в якому разі віддавати під сад, бо ж це єдина зелена зона відпочинку для дітей, і навпаки в мікрорайоні не буде де, за бажанням, встановити достойний дитячий майданчик, бо іншої вільної території у мікрорайоні «Підборці» – немає.
Віктор Надешковський розповів, що в нього на руках є звернення з підписами від тамтешніх людей про те, що вони просять не віддавати цю землю під сад Шевлюгам, а залишити її для загального користування, як парк. А депутат Юрій Мельник завив, що Шевлюги хоч і мали дозвіл на виготовлення проекту землеустрою, обіцяли відмовитися від наміру і заявили в травні, що не будуть претендувати на неї. Тоді начальник управління архітектури, будівництва і земельних питань Вадим Двигай зауважив, що вони мали б звернутися з письмовою завою про скасування рішення про надання їм дозволу на виготовлення документації. А так справа розпочата і ця земельна ділянка вже в кадастрі. Врешті депутати не підтримали проект рішення й не дали землю під сад.
Але вже на чергову сесію, що відбудеться за день, знову виноситься на розгляд депутатів питання про надання цієї землі у власність Шевлюгам, тобто вони зовсім не проти і заяви були пустими.
З кореспондентом Інформаційного порталу м. Дубно зв’язався Роман Вознюк, який розповів про деякі невідомі раніше обставини цієї справи.
«Я знаю що депутат Швед, кум Шевлюг, заявляв на минулому депутатському дні, щоб це питання підтримали депутати, що нібито я помирився з цією сім’єю. Але я не в тому сенсі мирився, що погодився за всю громаду відступити їм частину парку під сад. Просто постарався налагодити нормальне спілкування, по-сусідськи, щоб, як кажуть, не носити сокиру за пазухою.
Роман Вознюк показав копію заяви з підписами людей, які зверталися до міськради з проханням не віддавати землю Шевлюгам і залишити її для майданчика для дітей. У звернені було дуже багато підписів, в тому числі благочинного УПЦ КП о. Василя Лозинського. Відповідь на це звернення міськрада надала доволі розпливчату, без конкретики, що планують встановити майданчик для тренажерів (місця не вказали).
А також пан Роман розповів, що гойдалки вмисне переносилися в іншу частину парку, чому сприяв депутат облради Гусарук, щоб звільнити землю Шевлюгам і дати їм діяти. Адже міська рада їм ще у 2016 році надала дозвіл на виготовлення проекту землеустрою під сад на цій території. Тепер же вони почали діяти і під виглядом скарги на шум і галас дітей, попросили депутатів перенести майданчик в інший бік парку, за газово-розподільчу станцію, що посередині. А, прибравши територію, почали претендувати на неї.
Інформаційний портал м. Дубно зв’язався з депутатом облради Валерієм Гусаруком, який допомагав Шевлюгам очистити територію та перенести майданчик подалі. Обранець подивував своєї розповіддю та привідкрив завісу:
«Шевлюги мене підставили. Поскаржилися, що шум й галас дітей їм заважає. Я пішов на зустріч, залучив КП «Водоканал», працівники демонтували гойдалки. Тоді ж трактором одну гойдалку скрутили. Я висловив настійливе прохання Шевлюзі зварити її назад (він зварив абияк, тож переварював знову). Але про те, що вони претендують на частину парку, я дізнався в ході подій. Тоді я взяв обіцянку з Шевлюги, що він ніколи не виготовлятиме проектну документацію на частину парку під сад для себе. Він запевнив, що так і буде, але обдурив мене. І дійсно підставив, бо ж вийшло так, що я нібито допоміг йому прибрати територію для його корисливих цілей. Я скажу більше, підтвердженням того, що дійсно діяв для громади є те, що я подав на розгляд до облради проект на фінансування ативандального тренажерного майданчика. Це майданчик я планував встановити для місцевої молоді, якій не має куди себе подіти, в цьому ж парку, на тій ділянці. Там ще мав бути волейбольний майданчик. Наміри мав, гадаю, добрі. Проект не пройшов, але це не означає, що я відмовився від ідеї».
Також депутат обрали розповів, що Шевлюгам допомагає отримати цю земельну ділянку у власність їхній кум, депутат Дубенської міськради і член земельної комісії Олег Швед.
«Всі Підборці чули як п’яний Швед кричав на гулянці у кумів Шевлюг таке: «Власть в наших руках, земля буде ваша». Будучи членом земельної комісії, Олег Швед лобіює це питання» – каже Валерій Гусарук.
Не можна не зауважити, обов’язком депутата є повідомити про конфлікт інтересів перед голосуванням. Олег Швед голосує, мовчить та ще лобіює. Словом, кумівство й далі процвітає.
Також в розмові Валерій Гусарук зауважив, що Олегові Шведові більше треба було б увагу зосереджувати на питаннях його округу, що в мікрорайоні «Садова» і там реалізовувати свій депутатський потенціал. Поділився ще й таким щодо проблем Підборців.
«Я раніше обкошував цю територію. Приїздив до КП «Зелене господарство», дав Цибочкіній якісь 100-200 гривень на потреби підприємства, завозив своїм авто працівників та вони обкошували її на «Підборцях». Тепер же директор КП «Зелене господарство» депутат від «Батьківщини» Віктор Матвійчук. Він депутат по цьому окрузі. І щоб це ні разу не обкосити той же скверик та інші ділянки у мікрорайоні, його ж депутатському окрузі».
Валерій Гусарук висловив стурбованість, що місцеві мешканці залишаться без частини парку, а дітям не буде де в теплу пору року гуртуватися для забав. Також зауважив, що навпаки треба було б таки встановити тренажери, волейбольний майданчик та гарні гойдалки у тому сквері.
Інформаційному порталу м. Дубно відомо, що земельна комісія, членом якої є Олег Швед, днями була на місці. І прийняли рішення, що підстав для того аби не дати частину цієї ділянки (яку мешканці вважають парком) з зеленими насадженнями родині Шевлюг – немає і нібито знайшли там сміття, неприбраний майданчик. Мовляв, краще віддати частину його Шевлюгам під сад.
Кореспондент того ж дня побував на місці подій. Треба зауважити, що сміття на майданчику не було. Натомість сумно гайдалися в осінньому скверику бідненькі старенькі гойдалки. Жаль, для маленьких дубенчан цього району кращого майданчика не вигадали. Посеред скверика – газорозподільна станція. Виникли думки, чи може земля, яка довкола неї, бути взагалі в чиїйсь власноті? Адже, напевне, має бути санітарна зона для її обслуговування? Втім про це ліпше знають у газовому господарстві. Не дарма ж до цієї пори ніхто так і не «захопив» територію парку. Зі спостережень, інші території у мікрорайоні «Підборці » – забудовані, альтернативи немає. Вихід – для дітлахів та молоді залишається майданчик біля ЗОШ №6, куди вони чимчикують через берег декілька кілометрів, далеко від догляду батьків.
Інформаційний портал м. Дубно дізнався про цю земельну ділянку у в управлінні архітектури Дубенської міськради. Начальник управління Вадим Двигай розповів, що згідно з генпланом, ця земля визначена як житлова зона. Рекреаційна зона, найближча, аж біля мікрорайону «М’яcокмбінат». Ця зона з позначкою R1 в генплані, визначена як така, що для загального користування, але на ній особливої зони для відпочинку для дітей обладнати не можливо, бо ж там декілька меліоративних каналів.
Вадим Двигай зауважив, що в межах житлової зони надавати землю під сад можна. Треба зауважити, що в спілкуванні Роман Вознюк також згадував, що будучи депутатом, клопотав, щоб цей парк, який вважався таким ще за часів його батьків, внесли в генплан. Але, нажаль, так не сталося. Розробляючи генплан, влада внесла парк до житлової зони. Тобто на нинішній день ця земельна ділянка – під забудову. Згадуючи події осіннього тижня, не можна не зауважити, що в нас в міськраді дуже багато заявників на отримання земельної ділянки під забудову. Тож віддати землю під забудову, в принципі, є кому.
Інформаційний портал м. Дубно сфотографував територію і публікує до уваги депутатів, влади та громадськості. Вже сьогодні на депутатському дні це питання обговорюватимуть депутати, а завтра, на сесії, вершитимуть долю єдиної зони відпочину для малих підборчан.
До слова, родина Шевлюг вже облаштувала на території парку(за межами свого подвір’я) собачу будку, виноградник та господарює на землі міста без попередньої погодження з міськрадою. Олег Швед, який ще й працює у міськраді, в переліку своїх посадових обов’язків має й такий, який зобов’язує його усувати таке самовільне господарювання на міських землях. Хоча й сам посадовець заявив, що його обов’язок як депутата допомагати дубенчанам. Щодо факту кумівства то Олег Швед уникнув відповіді, тим самим не підтвердив цього і не спростував.
Будемо сподіватися, що у міськраді таки дослухаються до громади жителів мікрорайону «Підборці».
(1357)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
1 Response
[…] […]