Про дослідження місцевих археологів написали в науковому журналі

Опублікували першу статтю про дослідження на острові Дубовець у Дубні
Археологічні дослідження у Дубні розпочалися ще минулого літа. Місцевим дослідникам вдалося розкопати залишки будівлі, а в роботах брали участь дубенчани, школярі та всі охочі.
Нещодавно в науковому журналі «Фізична географія та геоморфологія», який видається у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, вийшла перша стаття про цьогорічні дослідження на острові Дубовець у Дубні. Вона присвячена аналізу геологічних розрізів, які вивчались паралельно з археологічними розкопками. Ці дослідження реалізовані стараннями учасника нашої команди палеогеографа Олександра Бончковського. Електронна версія в форматі pdf доступна за посиланням http://bit.do/eSiK9.

Нагадаємо, що острів Дубовець відомий заснуванням тут в 1592 році Підборецького Свято-Вознесенського жіночого монастиря, який проіснував надалі протягом 240 років. Він був одним із останніх монастирів фундованих князями Острозькими. Його місцезнаходження вдалося встановити завдяки археологічним дослідженням Віталія Ткача і Віри Гупало, в ході яких були віднайдені об’єкти кінця XVI – XVIIІ століття.
Експедицію організовує Міжрегіональна громадська наукова організація «Дубенський археологічний осередок» у співпраці з Державним історико-культурним заповідником м. Дубно.

(184)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.