Приступили до втілення багатомільйонного проекту

Експерти програми «Угода мерів» вперше завітали у Дубно
Як писав раніше Інформаційний портал м. Дубно, Дубно виграло європейський грант з енергоефективності на 730 тис. євро. Ще 182,7 тис. євро (20%) – внесок міської ради, тобто загальний бюджет проекту становить 913,4 тис. євро. Як відомо, угода мерів – провідна ініціатива, започаткована Європейським Союзом, котра охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях. Слідуючи цим зобов’язанням підписанти Угоди прагнуть скоротити власні викиди СО2 щонайменше на 20% до 2020 року, сприяючи, таким чином, розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищенню якості життя.
Презентувати програму «Угода мерів – Демонстраційні проекти» та розповісти куди спрямують гроші 16 лютого у Дубно приїхали ключовий експерт Команди Підтримки Максим Верещак, технічний експерт Андрій Удовик, міжнародний технічний експерт Команди Підтримки Норберт Пехерстофер (Австрія). Після відвідин 4 об’єктів проекту, а це НВК «ЗНЗ-ДНЗ», ДНЗ № 4, ЗОШ № 7 та ЗОШ № 6, а також двох комунальних котелень у міській раді зібрали прес-конференцію. На останній, окрім делегації, були присутні працівники міської ради, журналісти місцевих ЗМІ, працівники, яких обрали на вакантні посади Проекту, зокрема Юрій Момотюк і Олег Рогозін, та представник забудовника, що хоче збудувати ТЕС Андрій Чубатенко.
Спершу Максим Верещак привітав з перемогою у конкурсі та вручив міському голові сертифікат на грант.
«Я вас вітаю зі здобуттям гранту ЄС, з перемогою у конкурсі. Адже перемогти в конкурсі, в якому беруть участь близько 100 міст з різних країн, сприяло не лише везіння проектна пропозиція була досить якісною. Впевнений, що результатом нашої співпраці стануть демонстраційні об’єкти, які будуть прикладом для наслідувань і також будуть в майбутньому базою для співпраці з подібними проектами» – зазначив пан Максим.

За грантові кошти у Дубні передбачається здійснити: термомодернізація ДНЗ №4 (42,7 тис. євро, 2018 рік), термомодернізація НВК «ЗНЗ-ДНЗ» (144,4 тис. євро, 2018-2019 роки), комплекс робіт із реконструкції системи опалення та встановленням індивідуальної твердопаливної (пелетної) блочно-модульної котельні ЗОШ №6 (305,6 тис. євро, 2018-2019 роки), встановлення індивідуальної твердопаливної (пелетної) блочно-модульної котельні ЗОШ №7 (299,3 тис. євро, 2019-2020 роки).
Щодо останньої, то Василь Антонюк висловив сподівання, що котельня опалюватиме не лише школу, а й садок, будинок-культури, басейн.
«Якщо в 7 школі буде автономна котельня на твердому паливі, то нам легше буде уже розмовляти про перспективи з реалізації проекту по Фонду регіонального розвитку. Сьогодні в Рівному відбувається комісія, де виставляються бали щодо нашого дитячого садочка і басейну. Надіємося, що все буде добре і за 2 роки буде басейн» – сказав міський голова.
Та подякував команді, що писала проект на конкурс, зокрема Ігорю Москалюку та Олесі Сушко.
Про фінансові витрати вважають експерти говорити зарано.
«Це питання буде вивчатися протягом першого року реалізації проекту. Першим кроком буде проведення енергоаудиту, а другим – коригування прийнятої проектної документації. А тоді вже точно буде відомо, що скільки коштує, проводитимуть закупівлі, шукатимуть підрядників» – зазначив технічний експерт Андрій Удовик.
На запитання журналістів, що передбачає собою термомодернізація інженер сказав: утеплення будівлі, при можливості цоколю будинку та підвалу, з заміною вікон. До кожного об’єкту підходитимуть індивідуально, але матеріали братимуть такі, щоб не горіли (мінеральну вату, наприклад). Спеціалісти заздалегідь вивчатимуть стан будівлі і техніко – економічні показники. Представники ЗМІ цікавились низкою й інших питань, зокрема за рахунок чого зменшуватимуть викиди СО2, чи встановлюватимуть фільтри, звідки братимуть паливо для котелень, чи його довозитимуть. Що й викликало жваве обговорення серед присутніх. Деякі працівники міської ради навіть дискутували з журналістом щодо того чи краще спалювати ресурси ворога (мова йшла про газ), чи свої. До розмови також долучився міжнародний експерт Команди Норберт Пехерстофер, який англійською розповів, що в Австрії 70-80% теплової енергії виробляється з біомаси, тобто щепи, пелет тощо, тим самим не завдаючи шкоду суспільству. Але нагадаємо, що в їхній країні 50% території – ліси, що в рази більше, аніж в Україні. Іноземець також закликав дубенчан більш позитивно ставитись до проекту.
А ми нагадаємо, що підписанти Угоди мерів прагнуть скоротити власні викиди СО2 щонайменше на 20% до 2020 року, сприяючи, таким чином, розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищенню якості життя.
Реалізовувати Проект у Дубні мають за 36 місяців.

(298)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.