Приміщення «козаки» орендують, але не використовують – чому?
У скільки обходиться бюджету Дубна «Козацька варта»
У Дубні громадський порядок охороняють не тільки правоохоронці. На відміну від великих міст, де є муніципальні дружини, поліцейські, в нашому місті діє громадське формування «Козацька варта». Вони спільно з поліцейськими їздять Дубном. За це «козаки» отримують кошти з міського бюджету, але не на зарплату, а на пальне. Засноване формування у 2013 році, а з наступного року йому почали виділяти кошти з місцевої казни. Програми підтримки складали на 3 роки, а з їхнім завершенням погоджували нові. Так, за 2014-2016 охоронникам виділили 258 тисяч 800 гривень, а далі щорічно по 100 тисяч гривень. Також їм в оренду передали частину приміщення, понад 150 м2 редакції газети на вул. Лисенка. А після того спрямували 200 тисяч на його ремонт. Тобто, враховуючи цей рік, на Козацьку варту з міського бюджету витратили майже 1 мільйон, якщо бути точним, то 958 800 гривень. У травні 2019 року командир формування стверджував, що вони готові стати підрозділом міської ради, але чомусь так не сталось. Так само в трагічну ніч 8 січня в Дубні не бачили «козаків». Сума виділена для формування – немаленька, автомобіль не раз можна помітити вдень у робочі дні, але всі чомусь мовчать. Журналістка Інформаційного порталу м. Дубно поспілкувалась із керівником формування.
Михайло Метелюк відповів, що до 7 січня він перебував у відпустці, а обов’язки були покладені на Віталія Козачука. І навіть, якщо козаки їздили на Різдво, то до того часу «могли вже з’їхати». У складі Козацької варти 90 осіб. Щоп’ятниці та вихідних по кілька осіб виїжджають на патрулювання після 20 год. Приміщення варта ще не використовує, оскільки там не доробили ремонт.
– Ми його з часу оренди не використовували, бо ремонт робиться своїми силами. Деякі кошти надала міська рада, але це на матеріали.
– А Вам це приміщення передали в оренду у 2018 чи 2019 році?
– Я не пам’ятаю. Раніше, напевно.
– То для яких потреб плануєте використовувати його взагалі, якщо до сьогодні не користуєтесь ним?
– Взагалі там мало бути місце для зібрання, зборів і, можливо, в майбутньому співпраця з поліцією, думали про центр. На сьогодні ще не визначились. Спочатку треба зробити ремонт, а тоді думати як його можна використовувати.
– Уже скільки часу Ви його не використовуєте – виходить або не потребуєте, або обходитесь без нього?
– Фактично ми обходимось без нього, тому що нам офіс особливо не потрібний. Я думаю, що якщо ми зробимо ремонт в орендованому приміщенні, а потім назад віддамо місту, то в цьому тільки позитив. Воно буде необдерте, як багато приміщень, які є у власності міськради.
Також очільник Козацької варти стверджує, що за виділені кошти з місцевого бюджету купують пальне, яке не вони тільки виїжджають, але й надають структурам, з якими співпрацюють. Автомобіль у власних потребах, за словами Михайла Метелюка, не використовують:
«Ні, автомобіль у власних потребах не використовують. Якщо хтось їздить у будні дні, то, можливо, треба поїхати забрати якісь документи, пальне, можливо, хтось звертається. Можуть бути різні ситуації, різні варіанти. Це не є службовий транспорт, який повинен застосовуватись тільки на час чергування».
(974)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію