Працювати заради того, щоб працювати

прес-конференціяСаме таким гаслом керується голова Дубенської РДА Юрій Парфенюк, який розповів про життя району під час прес-конференції

2 квітня виповнився рік як посаду голови Дубенської райдержадміністрації обіймає Парфенюк Юрій Васильович. Аби поговорити про життя Дубенського району за цей час, зміни, що відбулись представників місцевих ЗМІ запросили на прес-конференцію.

Юрій Васильович прийшов на посаду, коли на рахунках було 213 тисяч гривень, а Дубенський район знаходився на 13 місці в рейтингу нашої області. Проте за 2015 рік багато що змінилось і багато довелось зробити, так наприклад, гасити борги підприємств, залучати нові компанії та інвесторів. Три-чотири місяці люди приглядались до нового очільника, але завдяки спілкуванню з людьми, які платять податки, вдалось перереєструвати підприємства, повернути їх на Дубенщину. За словами голови РДА, на сьогодні є серйозні пропозиції інвесторів, що дозволить створити більше 800 робочих місць. Проте хто це і що це буде Юрій Васильович не вказує.

«Люди бачать підтримку влади району, а тому й тягнуться», – зазначив очільник Дубенської РДА.

Основну увагу голова райдержадміністрації у своїй роботі звертає на освіту, медицину, культуру. А тому розповів про досягнення та поразки Дубенського району в різних сферах життєдіяльності. Щодо освіти, то на Дубенщині замінили перекриття дахів у навчальних закладах, що дозволяє та сприяє безперешкодному навчанню школярів (у Мирогощі лишилось перекрити третю частину даху). Також відкрито Грядківський навчально-виховний комплекс «школа-дошкільний навчальний заклад» та переведено з короткотривалого на цілоденний режим роботи садок у Малосадівському НВК. Будучи депутатом, Юрій Парфенюк із колегами прийняли рішення про фінансування районом дошкільних навчальних закладів. Хоча й сільські ради мають право надавати субвенції для районного бюджету на утримання садочків. Причиною цьому стали ситуації, коли одні отримували надбавки, премії, а іншим не вистачало на заробітну плату, харчування дітей. Так само збережено багато закладів культури в районі.

У медицині сталася складна ситуація. Стосується це зокрема Дубенської ЦРЛ. Так, коли вона була у підпорядкуванні міста у 2006-2011 роках, то близько 40% перераховував район. За роки з районного бюджету перерахували 38 мільйонів. А зараз перерахування з міста не надходили. Більше того, відповідно до порядку надання медичної субвенції, місцеві ради мають право передавати кошти субвенції у вигляді міжбюджетного трансферту іншим бюджетам для надання медичних послуг за місцем обслуговування населення. За словами очільника, у Смизі та Вербі відкрили терапевтичні відділення на 10 ліжок і вони приречені на роботу. Наразі створено робочу групу, яка вивчає ситуацію та шукає шляхи виходу з цієї кризи.

Голова райдержадміністрації вважає, що вирішити це можна: «Не мовою ультиматумів, прямих вказівок, звинувачень. Це має бути вольове рішення міського голови, депутатів міської ради про переадресацію коштів. Оскільки субвенція розрахована повністю на кількість жителів району». Також він повідомив, що комунальне підприємства «Аптека» Дубенської міської ради працює, але з вимогою відсутності заборгованості по оплаті комунальних послуг.

«Роботи зроблено багато, але головне, щоб був розвиток району», – стверджує Юрій Васильович.

Хоча й помітний спад у сільському господарстві минулого року. Основна причина цього – посуха, а як наслідок – менші врожаї. Але очільник району впевнений, що в 2016 році показники підвищуватимуться. Відзначив також голова Дубенської РДА складну ситуацію в тваринництві, зокрема скотарстві, свинарстві.

Розповів Юрій Васильович і про інвесторів, які хочуть брати землю. Так заліснена ділянка на горі в с. Жорнів Сатиївської сільської ради з цього року обробляється, звідти прибрали дерева.

«Ми працюватимемо в тому напрямку, щоб кожна ділянка, кожен гектар землі сільськогосподарського призначення оброблявся за призначенням. Будемо працювати з інвесторами, щоб могли розвивати цю галузь».

Дубенська РДА разом із Спілкою роботодавців створили Інвестиційну раду, яка включилась в спільну роботу і минулого року розробили Стратегію розвитку Дубенщини на 2015-2020 роки, яка стала стержнем для розроблення програми соціально-економічного розвитку на 2016 рік. Щодо звіту по програмі соціально-економічного розвитку, то зменшилися прямі іноземні інвестиції, що пов’язано із курсом валюти. Основним стратегічним партнером для розвитку підприємництва на сьогодні є Польща. Досягненням є те, що в минулому році з Республікою Польща оздоровили дітей учасників АТО та малозабезпечених сімей. Зараз передбачено фінансування на оздоровлення дітей цього року та працюють над цим, щоб з’ясувати кількість, потреби, можливості, забезпечити транспорт.

Щодо реформи об’єднання територіальних громад в районі, то 24 квітня будуть вибори у Привільненській об’єднаній громаді. Обласна робоча група внесла зміни щодо складу Смизької об’єднаної громади і виключила Плосківську сільську раду, а уже ЦВК визначатиме дату виборів. На сьогоднішній день є бачення об’єднання Вербської (без Стовпецької сільської ради), Семидубської територіальної громади.

«Яка б влада не була, вона завжди погана, але владу треба віддавати на самоврядування. Депутати в селі знають, що треба зробити – чи це освітлення, чи дорога, чи будівництво школи, садка тощо. Рішення повинне бути за громадами з ким вони хочуть жити, проте в жодному випадку вони не повинні бути самі», – зазначив Юрій Парфенюк. Очільник району боїться, щоб люди не запізнились. Оскільки уже є законопроект, який передбачає приєднання громад без виборів уже, тобто сільську раду до об’єднаної громади приєднають добровільно-примусово.

Щодо спорту, то в 2015 році виділили кошти на ремонт приміщень, де навчаються діти, зокрема Будинку культури. На останній сесії добавили кошти на фінансування програм про розвиток спорту. Один з великих об’єктів, яких вдалось досягти – це спортзал у Смизі, завдяки співпраці з депутатами Смизької селищної ради. Там встановлено твердопаливний котел, оскільки котельня не працювала попередні роки. А у спортзалі завершуються ремонтні роботи і працюватиме там спорткомплекс.

Дубенська РДА подала документи на участь в конкурсі чотирьох об’єктів, що можуть реалізовуватись у 2017 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. Ще 14 об’єктів Дубенського району включено у програму обласної держадміністрації.

«Я думаю, що досягнення є, тому що за рік з 13 на 5 місце перемістився Дубенський район, рейтинг підвищився, будем працювати і надалі на розвиток. Я звик працювати заради того, що працювати, а не шукати можливості, щоб не працювати. Команда, з якою я працюю, підтримує позицію для розвитку Дубенського району», – відзначив голова Дубенської РДА Юрій Парфенюк.

На запитання журналістів щодо кар’єрів, очільник району повідомив, що на завершальній стадії документи використання кар’єру біля гриба підприємством «Фомальгаут». Рішенням сесії районної ради надали дозвіл на виготовлення проектно-кошторисної документації на оренду частини грядківського кар’єру ФГ «СадЗем». Щодо зрізаних дерев біля Будинку культури в с. Довге Поле без дозвільних документів, то зараз відкрито кримінальне провадження. А щодо так званих бочок, в яких виготовляють деревне вугілля у с. Майдан, то у підприємця є всі необхідні документи. А звідки взялись такі бочки у с. Верба – ситуація вивчається. Запитавши про релігійну ситуацію в Птичі, Юрій Парфенюк зазначив, що кожен робочий день починається із спілкування з поліцією. Сергій Волков, т. в. о. начальника Дубенського ВП пообіцяв розібратись (тому що він на посаді менше двох тижнів) і повідомив, що ухвала суду знаходиться в обласній поліції.

(64)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.