Понад 3600 жителів не можуть виїхати за кордон

Виїзд за межі України обмежений через заборгованість зі сплати аліментів
Працівники територіальних відділів державної виконавчої служби Рівненської області з початку цього року стягнули 19,5 млн грн заборгованості з аліментів у зв’язку із застосуванням до боржників санкцій та заборон, передбачених ч. 9 та 12 ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження». Державні виконавці винесли 3649 постанов про встановлення тимчасового обмеження боржників щодо виїзду за кордон.
Нагадуємо, що до неплатників аліментів, у яких сукупний розмір заборгованість перевищує суму платежів більше ніж 4 місяці (та 3 місяці для батьків важкохворої дитини), застосовуються тимчасові заборони у вигляді обмеження боржника у праві виїзду з України, праві керувати автомобілем, праві користуватись зброєю та праві полювати.
Завдяки застосуванню обмежень, у час карантину з окремих батьків вдалося одноразово стягнути близько 100 тисяч грн. Позитивні приклади зафіксовані в Острозькому, Здолбунівському та Рівненському районах. Нагадаємо, боржник, який має заборгованість зі сплати аліментів, також не може впливати на рішення про тимчасовий виїзд дитини за межі України.
У Пресслужбі Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), зауважують, що тимчасові обмеження знімаються в разі винесення державним виконавцем постанови про закінчення виконавчого провадження або погашення заборгованості зі сплати періодичних платежів у повному обсязі.

(1578)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.