Понад 200 постраждалих від насильства виявили на Дубенщині

Постраждалим від домашнього насильства району надають комплексну допомогу    
Понад 200 постраждалих від домашнього насильства виявила з початку року мобільна бригада соціально-психологічної допомоги в Дубенському районі.
Нагадаємо, що рік тому в рамках міжнародного проекту «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні» було створено мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Соціальні фахівці отримали автомобіль та сучасні технічні засоби. Ініціативу реалізує МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» за підтримки Фонду Народонаселення ООН в Україні.

Результати роботи організації презентували під час круглого столу з питань надання соціально-психологічних послуг постраждалим від насильства за участю заступника голови ОДА Ігоря Тимошенка, представників Мінсоцполітики, соціальних служб.
Координаторка проекту Ольга Веселовська розповіла:
«Проект запрацював з 2015 року та охопив 12 регіонів України, в тому числі й Рівненщину. Впродовж його втілення вдалося збільшити виявлення потерпілих від 10 тисяч осіб до 50 тисяч».
Фахівці в складі бригади виявляють скривджених, надають їм допомогу та перенаправляють до притулку або установ, де можна отримати медичну, юридичну та психологічну допомогу.
Експерт Фонду народонаселення ООН в Україні Наталія Федорович наголосила, що діяльність мобільних бригад – це лише частина комплексної роботи, що повинна надаватися постраждалим від домашнього насильства. Вона передбачена Законом України «Про запобігання та протидія домашньому насильству». Серед послуг, що необхідно надавати у регіонах, – робота притулків та денних центрів для постраждалих, направлення кривдників та постраждалих на спеціальні програми, функціонування кол-центрів, робота з дітьми з кризових сімей.
«Домашнє насильство – це вид злочину. Його наслідки – трагічні для усіх. І не лише для чоловіка і жінки, стосовно яких здійснюється насилля, а й для дітей, які ростуть у цих сім’ях. Запобігти та вирішити цю проблему можна лише завдяки комплексній та систематизованій роботі усіх причетних служб», – зазначила Наталія Федорович.
Таку роботу налаштовано в Рівненській області. Її координує обласний департамент соцзахисту населення. У Дубенському районі цим напрямом займається управління праці та соціального захисту населення Дубенської РДА. З початку 2019 року до управління надійшло 43 повідомлення про факти скоєння домашнього насильства, з них 39 повідомлень по відношенню до жінок та 4 по відношенню до чоловіків. Постраждалим надали психологічні консультації, деякі сім’ї поставили на облік, допомогли з одягом та взуттям, влаштуванні на роботу, в оформленні або відновленні документів, встановленні позитивних соціальних зв’язків.
В області діє комунальний заклад «Рівненський центр соціально-психологічної допомоги», який надає соціальні послуги особам, котрі опинилися в складних життєвих обставинах, з можливістю проживання в ньому до 3-х місяців. Також в області створили 9 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Вони діють при центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. У Дубенському районі така бригада працює за адресою м. Дубно, вул. Данила Галицького буд. 17, каб. 402. Контактний телефон – 0958071806. Послуги надаються особам, які постраждали або знаходяться у групі ризику щодо вчинення насильства за ознакою статі та домашнього насильства, з фокусом на жінок, в т. ч. з числа внутрішньо переміщених осіб в м. Дубно, Дубенському, частині Радивилівського та частині Млинівського районів.
Розроблені також і корекційні програми для кривдників та постраждалих. Вони діють у Березнівському, Гощанському, Дубенському, Сарненському районах та м. Острог. Рішенням суду особи, які вчинили домашнє насильство направляються для проходження програми для кривдників.
Соціальна служба закликає жителів Дубенщини повідомляти поліцію, центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у разі виявлення випадків домашнього насильства. Для запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації в управління праці Дубенської РДА працює «гарячої телефонної лінії» 4-27-33.

(59)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.