Поляки закохалися у «Кумоньок»
Як «Кумоньки» з Рачина гастролювали у Польщі
Минуло уже 5 років як на Дубенщині з’явився жіночий вокальний ансамбль «Кумоньки». Створила його Алла Грабар, нинішня директор Будинку культури с. Рачин. До складу колективу входять артисти-аматори народної пісенної творчості, які навіть офіційно не працюють у місцевому клубі. І хоч склад колективу часто змінюється, кількість 12 чоловік – незмінна уже протягом двох років. Так само незмінне бажання цих надзвичайно обдарованих і веселих вокалісток – дарувати гарний настрій слухачам під час виступів, яких в історії колективу вже багато. Незважаючи на те,що ансамбль доволі молодий і лише набирає обертів, своєю творчістю він вже встиг полонити серця поляків.
А починалось все з того, що делегація Седлецького повіту, що побувала на Дубенщині у лютому цього року, запросила колектив на щорічний фестиваль у Польщу. І, хоча, у керівника ансамблю Алли Грабар виникли сумніви, що запрошення офіційно буде підтверджене, все ж розпочали підготовку до виступу, подумали про репертуар, яким порадують слухачів за кордоном.
Прийом поляками
В травні «Кумоньки» таки отримали запрошення на Інтеграційний фольклорний фестиваль «Маjowkа na Ludowo» офіційним листом від організаторів, що дозволило отримати візи за два дні, пройти митницю без черг та затримок. 6 учасниць колективу заплатили лише консульський збір.
В Польщі, в гміні Котунь, для «Кумоньок» організатори фестивалю підготували чудову програму активного відпочинку.
«Ми їхали туди і знали, що їдемо більше відпочивати. Але просто полежати в кімнаті не було коли. Наше перебування розпланували по годинах – ділиться Алла Грабар. – А жили ми на території проведення фестивалю, будинку творчості «Reymontowka», що знаходиться в 200-літньому старовинному обійсті пана Владислава Реймонта».
Рачинські «Кумоньки» побували в Музеї історії духовності, Центрі культури, Кафедральному соборі м. Седлець, де якраз діти приймали перше причастя.
«Це свято, діти всі однаково одягнені, дівчатка у віночках, платтячках. Все гарно оформлено, кругом живі квіти. Склалась така думка, що тут всі діти міста. Після причастя батьки ведуть своїх чад на морозиво, ідуть в кафе відпочивати» – захоплено розповідає керівник колективу.
Українці всюди
Цікавим видався Музей пожежництва, де представлені різноманітні експонати від найдавніших до сьогоднішніх. Хоча самі поляки зазначають, що до пожежної справи відносяться фанатично, але кожної суботи діти проходять навчання.
«Де ми не поїдемо, всюди наші українці, особливо з Західної України. Фотографій дуже багато з Тернопільщини, Львівщини, досвідом мінялися. У Музеї – фото відомих пожежників з Тернополя, що дуже приємно» – каже Алла Грабар.
Побували «Кумоньки» ще й на кінній тренувальній базі, де мали можливість побачити вишкіл учасників Олімпіади в Бразилії у кінному спорті, пофотографуватись. Українські дівчата та їхній акомпаніатор Василь Бережанський наскільки сподобались полякам, що, де б вони не були – майже кругом співали, навіть за вечерею.
Фестиваль «Маjowkа na Ludowo»
Вже в неділю, на третій день перебування в Польщі «Кумоньок», відбувся Інтеграційний фольклорний фестиваль «Маjowkа na Ludowo». Унікальність цього фестивалю в тому, що участь в ньому беруть дітки з вадами здоров’я. А цьогоріч вперше за всі роки на сцені фестивалю виступив ансамбль з закордону. Учасники Інтеграційного фестивалю – переважно аматорські колективи, проте організація – на високому рівні, з достатнім фінансуванням та технічним забезпеченням.
«Фестиваль проходив з 2 до 19 год., де кожному колективу було відведено по півгодини, що не так як у нас. Тому тут уже сусідам можна повчитись дечому в нас. Виступ півгодини – це трошки задовго, а під кінець фестивалю люди стомились. Інші колективи були багаточисленними. А ми поїхали не в повному складі (тільки вшістьох), то ж нам було трішки важкувато. Але головне, що люди нас слухали з задоволеними виразами обличчя та танцювали, аплодували», – продовжує ділитись керівник ансамблю.
Та додає, що колектив «Кумоньки» їхав у Польщу з репертуаром у понад 30 пісень та продумав кожний свій виступ. Виступали після народного ансамблю пісні та танцю Варшавського політехнічного університету (склад 60 чоловік), але вокалістам з Дубенщини вдалось підкорити публіку і виглядати достойно.
Люди приходили за куліси, дякували та бажали миру
«Сподобалось все, але найбільше нас вразила атмосфера на фестивалі, як нас вітали глядачі, так як 600 чоловік не змусиш посміхатись чи аплодувати. Емоції від хвилювання зашкалювали, але вийшовши на сцену та заспівавши першу пісню, зрозуміли, що закохали в себе цілий зал. Глядачі, затамувавши подих, слухали українські пісні та навіть намагалися підспівувати, а в кінці виступу заспівали всі разом україно-польську народну пісню «Гей соколи». Так як рачинців ще називають «цибульниками», чим дівчата з ансамблю дуже пишаються, то в своїх виступах цибулю використовують як незмінний реквізит, чим дуже зацікавили глядачів. По завершенню виступу люди підходили до нас, дякували, бажали миру Україні» – емоційно розповідає Алла Грабар.
А також відзначає простоту польських чиновників та людей. Щовечора «Кумоньки» проводили час разом із старостою Седлецького повіту Даріушем Стопою та його сім’єю, разом вечеряли. Поляки, будучи толерантними, не застосували у спілкуванні з нашими краянами російську мову, хоча й розповідали, що вивчали її у школі. Спілкувались польською.
Ще одним підтвердженням того, що «Кумоньки» закохали у себе польську публіку є запрошення колективу на Фестиваль обжинок у Седлеці, що відбудеться 27 серпня.
Подяка
На завершення розмови керівник ансамблю висловила подяку за сприяння у поїздці колективу до Польщі голові Дубенської РДА Юрію Парфенюку та начальнику відділу культури і туризму Дубенської РДА Тамарі Перковській, за організацію поїздки заступнику голови Дубенської РДА Наталії Левшенюк, за спонсорську допомогу сільському голові Олександру Кривичуну та ПрАТ «Райз – Захід», за творчість і професіоналізм концертмейстеру Василю Бережанському.
Подарунки
Крім вражень, «Кумоньки» привезли додому плакат польською мовою про виступ колективу з України, Дубенського повіту та сувенірну продукцію із логотипом Седлецького повіту.
Інформаційний портал м. Дубно бажає жіночому ансамблю «Кумоньки» творчих злетів, наснаги, побільше пісенних проектів, нових вражаючих виступів та нестримного руху вперед.
(187)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
1 Response
[…] З нагоди присвоєння звання «Кумоньки» організовують творчий вечір Творчий вечір жіночого вокального ансамблю «Кумоньки» відбудеться 3 лютого. Початок о 14 год у Будинку культури с. Рачин. У програмі свята: українські та польські народні пісні; авторські композиції; запальні танці; гумористичні мініатюри; частування гостей та глядачів заходу. Нагадаємо, що колектив «Кумоньки» у 2017 році закохав у себе поляків. […]