Поліцейські розповіли, як уникнути булінгу
Поліцейські Дубенського відділу поліції радять дітям, їхнім батькам та вчителям, як уникнути булінгу
Про поняття шкільного булінгу, його ознаки та прояви в дитячому та підлітковому середовищі, а також методи його подолання розповіли працівники ювенальної превенції на загальношкільних зборах 1-11 класів Семидубського НВК І-ІІІ ступеня, а також про адміністративну та кримінальну відповідальність дітей, батьків, їхні наслідки.
Поліцейські радять дорослим бути особливо уважними до психологічного стану своїх дітей. Дитина, яка стала жертвою булінгу, зазвичай не хоче йти до школи, виглядає пригніченою, стала замкненою, має низьку самооцінку, в неї зникає апетит, майже весь час хоче бути сама, зазвичай не має друзів. Речі дитини кудись поділися чи ламаються, а вона не може це пояснити. Також у неї можуть з’явитися синці чи подряпини, походження яких вона теж не в змозі пояснити. Батькам, діти яких стали нападниками, варто пояснити наслідки жорстокої поведінки. Тобто до якого моменту це може бути невинна гра, а де вже вимагання грошей, штовхання, погрози, обзивання чи навіть побиття несуть серйозну відповідальність для кривдника.
Як для дорослих (батьків та вчителів), так і дітей, найголовніше не бути байдужим та не триматися осторонь таких ситуацій, не бути «мовчазним свідком», адже це лише заохочує кривдників до подальших більш жорстоких дій.
Якщо, все таки Ви зіштовхнулися з такою ситуацією, варто б було звернутися до психолога чи соціальної служби, які допоможуть впоратися з конкретною проблемою.
(271)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію