Подорож у просторі та часі можна здійснити в замку
За допомогою віртуальної реальності можна побачити дзеркальну залу Дубенського замку
Побачити як жили князі, їхній побут будь-хто може, відвідавши замок чи палац. В умовах карантину подорожувати не можна. А тому в пригоді стануть віртуальні екскурсії, тури онлайн тощо. Державний історико-культурний заповідник м. Дубно іде в ногу з часом і підготував новий творчий доробок на основі сучасних технологій.
«Зараз в умовах карантину є досить популярна тенденція у провідних світових музеях та культурних закладах України пропонувати для своїх клієнтів та користувачів різноманітні віртуальні тури та екскурсії. Віртуальний тур по Дубенському замку є доступний для широкого загалу на сайті установи – https://zamokdubno.com.ua. Але нині мова про інший продукт – додаткову віртуальну реальність. Насправді, ідея втілити дану послугу виникла ще минулого року. Це мав бути новий туристичний продукт Дубенського замку на туристичний сезон 2020 року. Але так трапилося, що в умовах карантину це є чудова можливість пізнати частину історії періоду XVIII ст., дух та атмосферу якої передає саме послуга додаткової віртуальної реальності, – пише в соцмережі завідувач відділу туризму, менеджменту та інвестицій заповідника Микола Мандзюк. – Віртуальна реальність, яка доступна для огляду користувачів, є творчим доробком науковця та дослідника історії Дубенського замку Юрія Пшеничного (Yurii Pshenychnyi), який детально вивчив питання наповнення палацових кімнат того періоду. Звісно, що історичне наповнення замкового середовища було б неможливе без участі сучасних технологій, які вдалося примінити до детально вивченої технічної документації, планів та креслень. Реалізацію цього завдання виконав відомий дубенський дизайнер, архітектор та творча людина – Віктор Кондратюк (Viktor Penzluk)».
Потенційні туристи, відсканувавши QR-зображення та перейшовши за посиланням, зможуть відкрити для свого огляду приміщення «дзеркальної» зали палацу князів Любомирських Дубенського замку. Організатори також обіцяють продовження.
(146)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію