Почім жнива: визначили вартість обмолоту

На Дубенщині визначили ціни на молотьбу
Гаряча жнивна пора розпочинається не лише в сільськогосподарських підприємствах району, а й в господарствах населення. Селяни на своїх земельних ділянках у нинішньому році вирощують понад 10 тис. га ранніх зернових культур. Тому важливим для них є питання своєчасного та якісного збирання вирощеного врожаю.
Всім відомо, що останніми роками залишаються високими ціни на паливо-мастильні матеріали, запасні частини до зернозбиральної техніки, нинішнього року дещо підвищився рівень заробітної плати. Звичайно, власники комбайнів все це враховують та закладають відповідні витрати у вартість обмолоту.
Відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації провів розрахунок затрат на обмолот 1 га зернових культур для населення з врахуванням вартості матеріально-технічних ресурсів та інших складових витрат. Відповідно до розрахунків, власникам комбайнів рекомендується застосовувати наступні розцінки: при обмолоті зернових великогабаритними комбайнами (СК-5М «Нива») – в межах 2000 грн за 1 га (20 грн. за 1 сотку), при обмолоті малогабаритними комбайнами іноземного виробництва – 1800-1900 грн. за 1 га (18-19 грн за 1 сотку). Вартість обмолоту може змінюватися в залежності від площі обмолоту, відстані до поля та інших чинників.
Також звертаємо увагу власників комбайнів на забезпечення належного технічного стану своєї зернозбиральної техніки, відповідність обладнання та механізмів вимогам охорони праці  та протипожежної безпеки.
Крім того, хочемо наголосити як сільгосппідприємствам, так і приватним власникам про недопустимість спалювання соломи та інших пожнивних решток, особливо в період збиральних робіт. У разі необхідності такого заходу, повідомляти про це пожежну службу. Ні в якому разі не залишати без нагляду місця спалювання, щоб не допустити переміщення вогню на сусідні поля  або садиби.
Начальник відділу агропромислового розвитку
Дубенської райдержадміністрації                                                Т. Ковальчук

(1269)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

1 Response

  1. Люда сказав:

    На Дубенщині молотять по 28 грн за соту. І ніяке рішення ройонної ради впливу на власників приватних комбайнів не має. Жаль, бо люди і так ледь виживають в теперішній державі, погода не сприяє…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.