Перевізникам за школярів відшкодують понад 2 мільйони?

Дубно: Аби тарифи на проїзд не виросли – клопотатимуть перед депутатами
Програма пільгового проїзду учнів у місті на 2019-2020 роки була першою в порядку денному засідання виконавчого комітету 26 листопада. Однак, її розглянули після внесення додаткових питань та вказівок мера, про що згодом читайте на сайті Інформаційного порталу м. Дубно.
Не включаючи в порядок денний, начальниця управління економіки і власності поінформувала присутніх про обстеження пасажиропотоку, яке проводили з 16 по 28 вересня.
«Питання, яке турбує перевізників і яке ми всі бачимо – це зменшення обсягів пасажиропотоку, що несе за собою зменшення надходжень підприємцям і їхні більш витратні маршрути. На сьогодні в місті ми маємо 57%, що оплачують проїзд, 13% – це всі пільговики, що безкоштовно їздять, 13% – учні, що їздять за пільговою ціною та 17% – пенсіонери. Тобто від загальної кількості тільки 57% оплачують проїзд. У нас збільшилась кількість пільговиків. Перевізники лояльно до цього ставляться, але ми повинні розуміти, що на них пішло навантаження», – доповіла Мирослава Піддубник.
Та додала, що базовий тариф в середньому складає 5 грн 30 к., аби його не підвищувати, тим самим не спричинюючи соціальну напругу, вирішили клопотати перед депутатами та схвалити програму.
Школярі містом у громадському транспорті їздять по 3 грн, а інших 2 грн мають відшкодувати з міського бюджету під цю програму. Згідно з розрахунками, до кінця цього року підприємцям слід компенсувати 514 108 грн, а на наступний рік закласти 1 млн 542 тис. 324 грн. Задля отримання коштів перевізники до 5 числа кожного місяця мають подавати звіти.
Один з підприємців поцікавився як бути з учнями, що виглядають старше, але не показують учнівський, мовляв їх не видають. На що працівники міськради практично в один голос сказали, що у всіх школах є квитки.
Порушили підприємці й тему недійсності посвідчень. Вони навіть просили створити комісію перевірки/контролю посвідчень, оскільки чимало людей їздять з документами, термін яких вийшов, невклеєне фото тощо. Але виконком відмовив їм у цьому, оскільки немає таких повноважень.
А керівниця управління економіки і власності зауважила, що проситимуть депутатів виділити гроші на одиницю, тобто людину, яка лише займатиметься транспортом. На неї, зокрема, покладуть обов’язки перевірки посвідчень. А поки порекомендувала фотографувати документи на смартфон та надсилати їх в управління праці та соціального захисту населення, аби там викликали дубенчан, видаючи їм нові.
Загалом, містян з протермінованими документами або відсутнім учнівським квитком перевозитимуть при оплаті повної вартості проїзду. А програму все ж ухвалили, але кошти на її реалізацію мають схвалити міські обранці. Тому перевізники планують відвідати засідання бюджетної комісії.
Підтримали члени виконкому низку інших питань, що стосувались управління праці та соцзахисту населення. В тому числі порушення клопотання щодо присвоєння почесного звання «Мати-героїня» Нагірній Ліні та відмову дубенчанці, матері-одиначці 82 р.н. Її троє дітей перебувають в інтернатних закладах, мають негативну характеристику, жінка ніде не працювала. За 7 років отримала понад 650 тис. бюджетних коштів. А ще двом дітям-сиротам 97 р. н. за кошти субвенції придбають житло на Сурмичах та пров. Проїзний.

 

(82)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.