ОСББ можуть розраховувати на фінансову підтримку, а землі вистачить не всім
Чому на виконкомі Дубенської міськради говорили про гето та чи зникне воно з центру міста?
Саме щодо цього питання було найбільше суперечностей та скандалу на черговому засіданні виконавчого комітету 15 березня. Але про все по порядку. Розпочали члени виконкому із позитивного вирішення питань. Зокрема, погодились на перенесення меморіальних дошок видатному уродженцю Дубенщини, засновнику «української школи» в польській літературі Антонію Мальчевському з будівлі костелу на Будинок дітей та молоді, а пам’ятну таблицю з костельної дзвіниці на будівлю школи мистецтв А також на встановлення пам’ятної дошки «Добровольцям Дубенщини» на фасаді Дубенського об’єднаного міського військового комісаріату. Відділ молоді, фізкультури та спорту запропонував порушити клопотання перед Рівненською ОДА про присвоєння почесного звання «Мати-героїня» дубенчанці Веремчук Юлії.
Тоді ж схвалили члени виконкому Програму підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у місті Дубно на 2018-2020 роки, згідно з якою щороку мають виділяти 1500 гривень на інформаційну кампанії та 500 тисяч гривень на господарську частину. За умови співфінансування ОСББ кошти з міської казни надаватимуть для капітальних ремонтів, реконструкції будинків та прибудинкових територій, придбання та монтаж енергозберігаючого обладнання в будинках. Задля зменшення збитковості КП «Дубнокомуненергія» цьогоріч у Дубні відключать від централізованого опалення низку будинків та приміщень. А все через те, що у цих житлових будинках лишились по одній-дві, максимум 7 (з 75) квартир, які отримують тепло централізовано, інші опалюються – індивідуально. Внаслідок чого підприємство міськради зазнає збитків. Письмово про відключення від опалення Дубнокомуненергія має попередити власників помешкань, а також допомогти дубенчанам в оформлені документів з відключення осель від мереж централізованого опалення та влаштування індивідуального опалення. На запитання члена виконкому про те як бути з тими, хто немає такої можливості заступник міського голови Руслан Мосійчук відповів, що тривають перемовини, аби зварювальні роботи проводили за рахунок Дубнокомуненергії, а люди – купували обладнання. Коли ж йшлось про роботу управління архітектури, будівництва та земельних питань Дубенської міської ради щодо впорядкування обліку громадян, бажаючих одержати земельну ділянку під забудову начальник Вадим Двигай доповів, що на середину березня таких бажаючих – понад 1370. Постійно проводиться детальне планування територій, зонування, але майже половину черги займають «пільговики». Ділянок не вистачає їм, не те, що всім.
Жвавіше у залі стало, коли почали розглядати питання про надання дозволів на розміщення зовнішньої реклами. Підприємцю Василю Пелиху та його дружині дозволили встановити вказівник «Меблі» на Млинівській, неподалік від самого магазину, перед кафе «Ліра» і чотири сіті-лайти на Грушевського на 5 років за умови, що вони зроблять невеличкі там клумби. До слова, цей же підприємець минулого року безкоштовно передав у інфекційне відділення Дубенської райлікарні матраци після того як в соцмережі з’явились світлини обідраних, старих матраців, що виглядали жахливо.
Не так компромісно було з дозволом на розміщення реклами Людмилі Петрович. Жінка є власником земельної ділянки в центрі міста на Замковій, 10, що поруч з Фокстротом та Юконом. Вона не використовує свою землю за цільовим призначенням, а тому підприємець забажала розмістити 15 металевих конструкцій. Але це суперечило Правилам благоустрою і утримання території м. Дубно. Ще раніше підприємицю просили змінити паркан на цій території. Так як металева огорожа та чорна плівка – виглядають досить не привабливо в центрі міста та навіть відлякують. Міський голова навіть назвав це «гетто» і заявив, що дубенчанка «позорить» місто. Схожа думка була і у виконкомівців. До речі, на звіті міського голови в січні очільнику нарікали на цю ділянку, мовляв, центр міста, люди щодня ходять, їздять, туристи приїжджають. Та Людмила Антонівна мотивувала, що такий паркан не привернув уваги жодного рекламодавця, на ньому немає жодного оголошення.
«Ви не можете заборонити мені розміщення реклами на моїй приватній території. Єдине чого я прошу погодити який це матиме зовнішній вигляд. Я хотіла залишити чорну полосу знизу, щоб туди не лазили коти і собаки, а зверху – поставити рівномірну рекламу» – сказала підприємиця.
Дискусія не вгавала і часто не стосувалась розміщення реклами. Та члени виконкому наполягали на своєму: привести земельну ділянку відповідно до правил благоустрою, зробити її більш привабливою. Втручались в діалог директор ЗОШ №1 Вікторія Дмитрієва, підприємець Віктор Козачук, директор заповідника Леонід Кічатий, та дійти згоди все ж не вдалось. Людмила Петрович не погодилась змінювати паркан. Після чого виконкомівці проголосували за проект рішення в якому йшлось, що забороняється розклеювати афіші і оголошення на парканах, фасадах будівель, тощо, прикріплювати реклами, вітрини і щити до решіток огорож. Тобто відмовили у наданні дозволу підприємниці на розміщення рекламних конструкцій. Покидаючи залу жінка пообіцяла зустрітись в суді.
Уже після голосування виконкомівці обговорювали ще це питання. Хтось навіть пропонував скинутись та самостійно встановити паркан, але інші забракували таку ідею. Як директор заповідника, який відвідують не лише українські, а й закордонні туристи Леонід Кічатий рекомендував підходити стратегічно до питання реклами, місць її встановлення, навіть і розробити положення. А тому все можливо, що абиде та повсюдно у Дубні рекламу не розміщуватимуть, все буде прописано у документі.
(315)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію