Оптимізація по-дубенськи: в лікарні звільняють неугодних працівників?

Чи є шанси в Дубенської лікарні бути центром госпітального округу?
Раз у місяць, а то й частіше, в соцмережах, засобах масової інформації з’являється різноманітна інформація про дубенську лікарню. Найчастіше пишуть про фінансування медзакладу або ж проблеми, з якими стикаються люди. До цього часу медики не отримали всю зарплату, постійно трапляються, як кажуть в народі, «ляпи». Чи не вплине це на подальшу долю лікарні та чи є шанси, аби медзаклад був центром госпітального округу, як говорилось раніше? Ці запитання ми поставили в.о. директора Дубенської центральної районної лікарні.

– Реформа системи охорони здоров’я запущена в дію вже давно. Нашим першим кроком було те, що комунальний заклад перейшов у комунальне некомерційне підприємство. Це ми зробили 18 грудня 2018 року. Далі, згідно з реформою, ми отримали ліцензії на КНП і йде підготовка щодо співпраці з Національною службою здоров’я (НСЗУ). Ліцензії у нас діяли, але при зміні підприємства ми змушені були їх отримати знову. Документ на роботу з наркотичними засобами отримали 4 липня, а на лікувальну роботу – 6 серпня.
– А чи є ще шанси в лікарні стати центром госпітального округу? Чи не претендуватимуть інші медзаклади потенційного округу бути центральними?
– Ми є базою госпітального округу, як і планувалось. Питання полягає в адміністративній реформі – кілька районів мали б увійти в Дубенський, але цього ще не зроблено. Створення госпітальної бази визначалось географічним розташуванням, кількістю ліжок і матеріально-технічною базою. Співпраця з НСЗУ розставить всі крапки над і. У нас в лікарні стоїть комп’ютерний томограф, ми уклали з приватною фірмою договір, у них триває процес отримання ліцензій. Ближчим часом вони працюватимуть, а наявність томографа є обов’язковою вимогою, оскільки обладнання необхідне при лікуванні інсультів. За кожного пролікованого на інсульт планують значне фінансування.
– Не раз говорилось про необхідну оптимізацію, про приведення у відповідність кількості ліжок, як триває процес?
– Ми проводимо зараз оптимізацію. Вже скоротили терапевтичне відділення у Варковичах, тоді Смига і Верба, все йде поетапно. Після того, в зв’язку з тим, що скорочено 50 ліжок, а кількість посад не приведена у відповідність, робитимемо внутрішню оптимізацію. Це вимушені кроки, тому що при співпраці з НСЗУ ми не зможемо забезпечувати заробітною платою людей.
– Яким чином здійснюється відбір працівників, яких звільнятимуть, хто попаде під скорочення?
– Будуть розроблені пакетні дані на послуги й згідно з цим ми скорочуватимемо людей. Більшість – середній і технічний персонал, тому що лікарського персоналу в нас недостатньо і лікарі будуть основним джерелом надходження коштів. До слова, в лікарні на сьогодні працює 470 працівників.
– А яка зараз ситуація з виплатою заробітної плати?
– Почали виплачувати за липень місяць, 700 тисяч надійшло. На кінець року в нас заборгованість 10,5 мільйонів, це 3 місяці ми не маємо заробітної плати. Листи в Кабмін, Офіс Президента, міську раду – надіслали всім. Місто, на жаль, не відшкодовує кошти медичної субвенції за надання послуг мешканцям. Містяни отримують все, харчування у тому числі. У сільські ради, громади розіслали листи, просимо про збір продуктів, овочів. Так само написали міській раді про потребу у виділенні коштів на харчування.
– Не так давно в соцмережі писали про звільнення Володимира Крохмаля, завідувача хірургічного відділення, – це правда?
– Це неправда, його ніхто не звільняє. Володимира Крохмаля усунули від виконання обов’язків завідувача відділення. Є багато скарг, службових розслідувань. Оцінюючи роботу відділення до нього і під час його керування – робота погіршилась. Зараз виконує обов’язки Віктор Порицький. Для порівняння розкажу про травматологічне відділення. У березні керувати відділенням я поставив Сергія Муху. І на даний момент вони зробили понад 70 операцій з заміни суглоба, кожен день роблять операції. Це є майбутнє нашої лікарні. Обласна лікарня зробила проєкт, надає кошти для того, щоб ми зробили сучасну операційну і відремонтували палати, зараз проводяться всі погоджувальні роботи, кошториси. Надіюся, що скоро ми матимемо сучасне травматологічне відділення базове для госпітального округу. 1 серпня до нас прийшов молодий спеціаліст Олександр Биць, який має спеціалізацію операцій на хребті.
А посада начальника відділу кадрів, яку обіймає Лариса Тростянчук, пропадає під час об’єднання юридичного відділу і відділу кадрів.
Принагідно ми поцікавились у в.о. керівника про відділення гемодіалізу. За словами Олександра Радея, його спершу планували в інфекційному відділенні, виділили кошти, ремонтували його, дах. З’ясувалось, що це приміщення не підходить під таке відділення. Тоді договір уклали з фірмою, щоб розташувати його в приміщенні лор-відділення. Спеціально закупили вікна і двері, але документально це виявилось знову неможливим, є певні вимоги до обладнання і такого відділення.
«Два місяці назад приїхав представник фірми та повідомив, що вони розривають договір. А ще вони запропонували нам виділити земельну ділянку під модульний будинок, який будують протягом 3 місяців і вартує він десь 3,5 млн грн. Питання у виділенні земельної ділянки, здачі її в оренду. Їх фінансуватиме Національна служба здоров’я. А в нас попросили кадрове забезпечення лікарні. У нас є анестезіологи, медсестри, яким ми зможемо дати додатковий заробіток і водночас надати кваліфіковану допомогу», – ділиться в.о. директора КНП.
Запитали ми й про попереднього очільника Віталія Табачука, якого суд поновив на посаді і з яким знову розірвали договір. За словами Олександра Радея, Віталій Табачук працював у реанімації за сумісництвом, а тому йому треба було подавати документи знову. До того ж у Віталія Табачука, як каже в.о. директора, закінчилась кваліфікація. Тобто на роботі в ЦРЛ він не поновився, хоча йому виплатили 120 тисяч грн після рішення суду.
З приємного на завершення Олександр Радей зазначив, що незабаром у лікарні працюватиме цілодобова аптека.

(1309)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.