Окрім лікарні хотіли на баланс району відділення вторинної медичної допомоги міста
Депутати Дубенської райради ухвалили низку рішень, що стосуються медицини
Питання медицини, зокрема Дубенська райлікарня є причиною неодноразових сперечань та непорозумінь влади міста і району. Керівництво Дубенщини ніяк не дійде згоди в обрахунках та в тому, хто ж кому і скільки має переадресовувати. А працівники лікарні тим часом потерпають від недофінансування та отримують зарплату з запізненням. На зустрічі у Рівненській ОДА майже два тижні тому робоча група зауважила на необхідності приведення у відповідність державній медичній субвенції мережі медзакладів, як району так і міста – проведення оптимізації. Також мали розглянути звернення Дубенської міської ради про передачу місту райлікарні. Але натомість у районі запланували попросити в міста передати їм відділення вторинної допомоги. За проект рішення голосували депутати районної ради на сесії, що відбулась 20 вересня.
Зокрема, у порядок денний внесли додатково питання про звернення до міської ради про передачу акушерського, гінекологічного відділень та поліклініки. Проте звернення підтримали лише 14 обранців, майже всі батьківщинівці, окрім Валерія Найдюка утримались. Утримався також Петро Рухер. А на початку сесії голова Млинівської райдержадміністрації усно звернувся до своїх колег і попросив заслухати його пропозиції.
«Шановні колеги, давайте не будемо займати позицію тварини, яка зариває голову в пісок і не бачить проблеми, яку бачать всі. Ми чомусь однобоко звертаємо на неї увагу. Мова йде про борг, який має влада перед працівниками Дубенської районної лікарні. Я розумію, що у керівництва району є сподівання на субвенцію з державного бюджету в розмірі 10 мільйонів гривень, але чи це вирішує системну проблему фінансування ЦРЛ? Однозначно, що ні», – зазначив Петро Віталійович.
Та запропонував:
1) звернутись до голів обласної адміністрації та обласної ради, щоб створили комісію для проведення розрахунків фінансування медзакладів;
2) винести на наступну сесію питання про передачу центральної районної лікарні на баланс міста.
І якщо першу пропозицію підтримали одноголосно, то другу – тільки 8 депутатів. А це означає, що поки що все лишається як і було – лікарня на балансі району, а відділень вторинної допомоги міської ради депутати не проситимуть. До того ж затвердили районні обранці новий статут некомерційного підприємства «Дубенська центральна районна лікарня» та фінансовий план на 2018 рік центру первинної медико-санітарної допомоги. І погодились на прийняття проявочного комплексу «Оніко» УФОРП-С від медколеджу на баланс лікарні.
Обговорення на сесії виникло, коли у порядку денному з’явилось 5 питань про передачу майна. Як пояснив перший заступник голови Дубенської РДА Володимир Іщук, приміщення райлікарні різні за площею не передають в оренду, а лишень продовжують її терміни. Та депутатів обурив розмір ставки – 12 грн за кв. м (затверджений у 2015 році), з чим вони не погодились. А тому вирішили продовжити терміни оренди, але переглянути ставки. Депутат Сергій Гаврилюк запропонував внести зміни до порядку обрахування орендної ставки для всього комунального майна. А з нового року договори підпишуть знову, так як зміняться розцінки.
Позитивно проголосували депутати за перереєстрацію Будинку учнівської молоді та вечірньої школи з Мирогощі у Вербу та перейменування Семидубського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-ліцей» у Семидубський ліцей. Щоб діти не чекали по 2 год автобус на вулиці підтримали обранці проект рішення про створення групи подовженого дня в Іваннівській школі. А ще 21 голосом схвалили депутати Програму підтримки територіального комплектування та соціальної підтримки на базі Дубенського об’єднаного міського військового комісаріату на 2018 рік.
Загалом на 32 черговій сесії розглянули обранці 20 питань.
(448)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію