Обдаровані діти – майбутнє Дубенщини: дівчинка-соловейко завжди боїться виходити на сцену

Неодноразова призерка Всеукраїнських конкурсів дала перше в житті інтерв’ю
Учасниця численних концертів, фестивалів, неодноразова переможниця регіональних, обласних конкурсів та одна з найяскравіших зірочок Дубенщини зростає у Мирогощі в сім’ї священика та викладачки української мови. Анні Декер ще немає й 10 років, але без її чарівного голосу не минає ні одне свято школи та села. Окрім співів, дівчина захоплюється хореографією та живописом, а також багато часу проводить з братами та сестрами, яких в сім’ї ще 5 – найстарший брат вже студент, а наймолодший – ще немовля.
Зустрітися з дівчинкою журналістці Інформаційного порталу м. Дубно було складно, оскільки за навчанням та постійними виступами школярка не має вільного часу. Отож і на інтерв’ю вокаліста прийшла відразу з концерту – виступала на відкритті Військово-патріотичного вишкілу.

Анно, розкажи коли ти почала співати на сцені?
– Я почала виступати в 5 років, але мені завжди страшно виходити на сцену. Щоб впоратися з хвилюванням я намагаюся дивитися в одну точку – мене цього навчила моя вчителька. На сцені не варто дивитися людям в очі, а краще – вище їхніх голів. А якщо в залі є моя родина, то я дивлюся на когось з них. Інколи стає так страшно, що я забуваю, що потрібно робити – просто стою і все. Але в мене в голові є тексти і я просто співаю. Я ніколи не забувала слова на сцені.
Щоб добре засвоїти пісню та вивчити досконало мелодію потрібно близько 2 місяців.
Чи співає ще хтось в твоїй сім’ї і хто навчає тебе вокалу?
– Співоча лінія в моїй родині пішла від тата. Тепер в нашій сім’ї співають всі діти. Навчатися вокалу я розпочала ще у 5 років в Мирогощанській школі мистецтв. Я там співала, гралася з іншими дітьми, співала в хорі, на сольфеджіо ми вивчали ноти, інтервали, різні тривалості. Для мене найцікавіший предмет – це вокал. От сольфеджіо не любить ніхто, тікають з цього предмету, але якось терпимо. В школу мистецтв я ходжу майже кожного дня.
Які пісні та яких артистів ти найчастіше виконуєш?
– Мені більше подобається співати популярні та розповсюджені пісні. Найчастіше я переспівую Христину Соловій та ліричні композиції. Слухати мені подобається Тіну Кароль, Джамалу, Діму Білана, Пелагею, гурти «Mozgi» та «Время и стекло». Сьогодні я співала дві пісні: одну з сестрою – «Дай Боже сил нашим солдатам», а другу сама – «В нашому серці будуть жити». Самій на сцену виходити страшніше ніж з кимось, але найбільше мені подобається співати з сестрою Настею. Ми назвали наш дует AnNa.

Анно, а як часто ти виступаєш?
– Концерти в нас дуже часто – у цьому році навіть майже не було канікул – готувалися до конкурсів «Яскраві діти України» та «Хіт-парад».
Хто допомагає тобі підготуватися до таких складних конкурсів?
– Моя вчителька вокалу Оксана Чуй мені дуже допомагає, підтримує мене, коли я  на сцені – за кулісами підспівує. Оксана Олександрівна вчить мене як правильно співати, а коли щось не вдається – не кричить, як інші вчителі, а пояснює.
Який твій виступ був найбільш яскравим і запам’ятався тобі?
– Найбільше мені запам’ятався виступ на конкурсі «Яскраві діти України». Я виконувала пісню під супровід оркестру і вперше виступала в такому великому залі. Людей було дуже багато – півзали лише моєї групи підтримки. Там була така сцена, якої я ще не бачила, а під супровід оркестру було навіть легше співати, оскільки підлаштовуються під тебе, як тобі зручніше, а коли звучить фонограма – навпаки, що значно важче.
Анно, розкажи детальніше про участь в конкурсі «Яскраві діти України»?
– Моя бабуся підштовхнула мене до участі в районному етапі цього конкурсу, де я здобула перемогу, і поїхала на обласний етап захищати Дубенщину. На цьому конкурсі я провела три дні – 2 дні ми репетирували. Мені допомагала Євгенія Дубова, яка тренує дітей на проекті «Голос діти». Ми багато часу приділяли розспівуванню, вона розповідала як правильно співати, а розспівки, які ми вивчили, я й зараз використовую. Цілу ніч перед виступом я дуже хвилювалася, мені доручили відкривати конкурс серед моєї вікової категорії. Проте, коли я вийшла на сцену – хвилювання зникло і я хотіла співати ще і ще. На конкурсі я виконувала пісню «Крила янгола» і посіла 2 місце, а на інших всеукраїнських конкурсах «Хіт парад» та «Твій шанс» – я здобула перемогу.
Як відрізняються виступи на конкурсах від виступів на концертах і святах?
– Багато чим. Мені значно більше подобається співати на конкурсах, оскільки це зовсім інші емоції. За призове місце в конкурсі «Яскраві діти України» я отримала футболку, кепку, журнал, в якому були всі учасники та журі, отримала також навушники. А за перемогу у Хіт-параді я отримала кубок з левом, Сертифікат на участь в Міжнародних фестивалях-конкурсах із знижкою 25% та 500 євро на табір в Болгарії.
В скількох конкурсах ти брала участь?
– Я була учасницею багатьох конкурсів – 3 в Рівному, 2 в Львові, 2 в Луцьку, 1 навіть в Києві. Мені дуже сподобалося у Львові, де ми провели 2 дні – гуляли вулицями, побували в майстерні шоколаду, милувалися культурою та архітектурою старовинного міста.
Чому ти обрала додатковим інструментом саме фортепіано?
– Навіть якщо вступати в інститут, потрібно володіти якимось музичним інструментом. Я впевнена, що це мені знадобиться, оскільки майже на будь-якому концерті є фортепіано і можна не лише співати, а й акомпанувати собі.
Яка пісня з виконуваних тобі найбільше подобається?
– Я її ще навіть не виконувала, лише в школі на День вчителя, – це пісня «Планета прагне любові». Вона така спокійна та душевна і дуже мені подобається. Я ще не знаю, коли її виконаю, але це має бути якийсь вибух і тема пісні повинна відповідати темі концерту.
Хто найчастіше підтримує тебе під час виступів?
– На всіх концертах мене найбільше підтримує моя бабуся Світлана Іванівна. Немає конкурсу, на якому мене бабуся не підтримувала б. Хоча зараз вона в Польщі і я за нею дуже сумую. Світлана Іванівна допомагає фінансово, оскільки спонсорів у нас немає, а конкурси, в яких я приймаю участь, переважно платні. В цьому питанні найбільше допомагає сім’я.
Які в тебе плани на майбутнє, ким хочеш бути, коли виростеш?
– Коли виросту, я планую стати співачкою і заробляти цим собі на життя. Я хочу закінчити 11 класів у школі, вступити до музичного вузу, а потім до консерваторії.

Детальніше про вокальні дані Анни Декер та навчання в школі мистецтв розповіла вчителька вокалу Оксана Чуй:
«В Ані, можна сказати, природна постановка голосу, а я можу їй лише допомогти. Має дуже хорошу генетичну пам’ять, хороший музичний слух, має гарний специфічний голос. З нею працювати легко, час на уроці з Анею летить дуже швидко. Але якщо сказала, що співати не буде цієї пісні – то ми її й не беремо».
На рахунку юної зірки участь в конкурсах «Поліська січ», «Зоряний шлях», «Вифлеємська зірка», «Юна зірка», Всеукраїнському конкурсі «Твій шанс», стала дипломанткою XII Всеукраїнської музичної олімпіади «Голос країни», брала участь в Конкурсі дитячої творчості Рівненської області в рамках фестивалю SanRemo Junior 2018, IV Всеукраїнському фестивалі-конкурсі естрадної пісні «Мамина весна», етно-фестивалі «Ластівкаfest» та ін., а зовсім нещодавно здобула чергову перемогу в конкурсі Патріотичної пісні в складі дуету AnNa.
За декілька днів, 30 жовтня, Анна Декер святкуватиме свій важливий ювілей – 10-річчя. Вітаємо дівчинку з цим важливим днем і бажаємо ще більше перемог та творчих досягнень.
Журналісти Інформаційного порталу м. Дубно продовжують пошуки обдарованих дітей. Якщо ви знаєте таких – напишіть нам на електронну адресу – [email protected] – прізвище, ім’я, контактний телефон батьків чи самої дитини та чому саме вона заслуговує стати відомою, тобто чим особлива.

(1016)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

1 Response

  1. 10 Грудня, 2018

    […] м. Дубно «Обдаровані діти – майбутнє Дубенщини» та в інтерв’ю детального розповіла про себе, музику та плани на […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.