Об’єднані громади Рівненщини створюватимуть добровільні пожежні дружини

керівники обєднаних громадКерівники об’єднаних громад мають забезпечувати пожежну безпеку в усіх населених пунктах, у тому числі й у найвіддаленіших
Саме тому голови ОТГ повинні налагодити систему цивільного захисту, роботу місцевих пожежних команд. Наразі в області працює 61 команда, проте є необхідність у створенні додаткових 81-ї.
Про це йшлося під час семінару для голів ОТГ за участю польських експертів.
Ще однією структурою у громаді, яка забезпечуватиме безпеку та правопорядок у громаді, можуть стати «Центри безпеки громад», вважають рятувальники Рівненщини.
Вони включатимуть в себе пожежно-рятувальні підрозділи, поліцію та медичну допомогу. Тож за одним викликом усі три служби зможуть виїхати на місце події.
«На Рівненщині успішно проходить децентралізаційна реформа. На цьому шляху ми використовуємо досвід поляків. Тому під час реформування системи цивільного захисту варто звернути увагу на кращі практики сусідів. А це, в першу чергу, створення добровільних пожежних дружин», – підкреслив заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко.
Про досвід пожежного захисту у сусідній країні розповів польський експерт Гжегож Вєжбіцькі.
«У Польщі потужно розвинутий добровільний рух. Для поляка дуже престижно бути членом пожежної дружини. До цих структур входять і керівники громад, і старости. Вони захищають своїх жителів на громадських засадах», – поділився Гжегож Вєжбіцькі.
Аналогічні напрацювання є й в інших громадах. Проте керівники погодилися з думкою, що потрібно все-таки рухатися у напрямку створення добровільних пожежних дружин. Тому вже у найближчій перспективі в окремих ОТГ будуть сформовані списки таких дружин.

(31)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.