Неспокійна восьма сесія міської ради

Сесія_МР_25.09Сесія міської ради: запити та звернення, оплата праці, перенесення Дня міста, виділення коштів – ці та інші питання розглянути місцеві депутати

У п’ятницю, 25 березня, у Дубенській міській раді та Дубенській районній районі уже вкотре в один день відбулись сесії. І у залах цих будівель було досить людно. Що знову спричинило аншлаг у залі міської ради та що вирішували депутати – читайте далі.

Розпочалось засідання із виступу куратора організації «ДІЯ» м. Дубно Валентини Сіньковської, яка подякувала від себе та від мами героя-земляка Кубишкіної Ірини за допомогу Кубишкіну Роману. Валентина Миколаївна подякувала міській раді, голові та депутатам за те, що виділили кошти бійцю  на лікування (понад 53 тисячі), надали автотранспорт для доставки гуманітарної допомоги. А також куратор закликала і надалі надавати допомогу учасникам АТО.

Оскільки до міської та районної ради прийшли десятки працівників Дубенської центральної районної лікарні, то слово надали головному лікарю Дубенської ЦРЛ Віталію Табачуку. Він розповів про критичну ситуацію з фінансуванням лікарні, а як наслідок заборгованість по зарплаті і попросив внести в порядок денний міської сесії питання про виділення коштів для ЦРЛ. Лікарі, працівники середньої ланки прийшли на сесію аби почули їхній «крик душі». Вони отримали лише 300 гривень авансу, а тому жити та працювати за такі гроші вони не в змозі. Якщо ж фінансування не знайдуть, то вони готові вдатись до радикальніших дій. Як сказав завідуючий неврологічним відділенням Юрій Мишляєв: «Неправильно розподілено фінансування і хто в цьому винен, міська чи районна рада, ми не знаємо і не повинні. Звертаємось до Вас, панове депутати, аби ви посприяли у вирішенні питання».

Міський голова Василь Антонюк пообіцяв вирішити це питання у понеділок, 29 березня, і знайти вільні залишки від надходжень, можливо припинити фінансування ремонту пологового будинку або ще десь. На цьому лікарі, працівники лікарні покинули залу засідань міської ради.

Знову ж на сесії згадали поїздку волонтерів та працівників міської ради у січні цього року на схід (коли комбат та мер «обмінялись люб’язностями»). Перед присутніми виступили активісти, зокрема Віктор Єфимчук розповів, що він з групою осіб розмовляли з Сергієм Пандраком, головою Рівненської спілки учасників бойових дій та учасників АТО, який у січні вимагав вибачення від міського голови. За словами Єфимчука, Пандрак сказав, що не знав всього достеменно, не чув всього особисто, що він не бачив Василя Михайловича напідпитку в зоні АТО і що його попросили приїхати в Дубно на тодішню сесію підтримати протест. Також додав, що В’ячеслав Тимощук не має відношення до їхньої організації і ніхто його не уповноважував проводити віче у Дубні. На підтримку міського голови виступили також голова громадського формування з охорони громадського порядку «Рівненська бойова сотня – Дубно» Юрій Новосад та сотник Олександр Чорний, який дякував волонтерам за їхню роботу. А голова Громадської ініціативи Дубенщини (ГІД) Андрій Краснов додав, що ініціюватиме звернення до обласної ради аби надати подяку волонтерам Дубенщини, що їздили в зону проведення АТО 17 січня. Заступник міського голови Руслан Мосійчук зазначив, що варто забути інцидент і допомагати солдатам.

По дорозі на Радивилівщину, проїздом, на сесію міської ради завітали народні депутати Олександр Дехтярчук та Олег Барна (скандальний депутат, родом з Тернопільщини, відтягував Яценюка від трибуни). Народні депутати розуміють всі проблеми, які виникають щодо забезпечення фінансування з місцевих бюджетів закладів, медицини, професійно-технічних училищ, пасажирських перевезень, а тому не знімають з себе відповідальності щодо змін, які відбудуться для врегулювання питань. Як сказав Олег Барна: «Ніхто не застрахований від помилок, це життя, головне виправляти помилки».

Лише після цього місцеві обранці перейшли до розгляду депутатських запитів та звернень, які в основну стосувались освітлення та ремонту, асфальтування доріг у місті. Від депутата Якова Вагілевича надійшло звернення про віднаходження коштів на придбання та встановлення електронної системи голосування у міській раді аби спростити роботу лічильної комісії.

Тоді перейшли до другого питання щодо розгляду електронної петиції про внесення змін в рішення Дубенської міської ради «Про оплату праці міського голови». Проте депутати відмовились від змін і 23 з них проголосували за залишення петиції без задоволення, а троє утрималось. Як пояснила спеціаліст міської ради Олена Назарчук, Дубенська міська рада не вправі засуджувати, а рішення вказане в петиції вичерпало свою дію.

Коли ж депутати почали розглядати питання про перенесення Дня міста, то слово надали автору музики гімну Дубна Олександру Матвійчуку, який закликав цього не робити, оскільки це додаткові витрати і церква відокремлена від держави. Між собою депутати сперечались, так як не розуміли чого саме на 2 серпня, а не на 28 чи 30 приміром. Дехто з місцевих обранців взагалі не розумів про яке святкування може йти мова, коли в Україні війна. Через деякий час дійшли згоди і проголосували одноголосно «за». Таким чином дубенчани святкуватимуть День міста не 25 серпня, оскільки ця дата припадає на піст, а 2 серпня, коли православні відзначають свято пророка Іллі.

Проте спокійно все не завершилось. Як уже писав Інформаційний портал м. Дубно, у залі сталась бійка. Уже відомий багатьом дубенчанам В’ячеслав Тимощук (не з кращої сторони) був присутній на засіданні із самого початку та постійно порушував регламент роботи. Чоловік сварився, кричав, намагався довести свою правоту, знімав на телефон виступаючих та задавав питання, які не завжди були доречними. Коли ж на прохання певних депутатів дубенчанин не припинив так себе поводити, то всі обранці проголосували «за», щоб правоохоронці вивели його із зали. Але добровільно п. Тимощук не погодився вийти із зали, стверджуючи, що він має право знаходитись на засіданні сесії. Тоді ж правоохоронці намагались скрутити чоловіка, але він опирався, а тому між працівниками поліції та чоловіком сталася бійка. Також на сесії була мати п. Тимощука, яка знову кричала про пенсійне посвідчення, яке їй не повернули, але В’ячеслав попросив її покинути залу.

Передбачили депутати 100 тисяч на програму підтримки футбольної команди «Імпульс» та 50 тис. грн на розвиток футболу. Також підтримали обранці питання щодо звільнення Дубенської ОДПІ та Дубенської місцевої прокуратури від сплати земельного податку. Щодо допомоги погорільцям, то громадянці Зайцевій О.М. та Мельник Л.О. депутати надали дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність.

Крім цього, місцеві обранці виділили кошти на надання матеріальної допомоги, прийняли низку програм та розглянули майже сотню земельних питань.

(67)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

1 Response

  1. 29 Березня, 2016

    […] » Неспокійна восьма сесія міської ради […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.