Негосподарський підхід мера

Чому в Дубні не використовують вторинну сировину, а потім її ж перероблену купляють?
Середа, 22 квітня, післясвятковий і робочий день. У парку Афганців спалюють гілля. При тому, що штрафи за спалювання трави та сухостою зросли у 18 разів. До того ж, це забруднює довкілля. Стурбовані дубенчани звернулись до нас, попросивши вияснити ситуацію. Оскільки в Дубні подібні роботи виконує КП «Зелене господарство» ми зателефонували директору Віктору Матвійчуку. Чоловік якраз був у парку. Через те, що гілля багато – його не вивозять на сміттєзвалище, адже воно займає великий об’єм протягом року. Спалювання керівник пояснив дозволом міського голови.
«Все під контролем, листя ж немає. Василь Михайлович (міський голова – прим. ред.) сказав, що можна спалити під контролем. Ми будемо до кінця, поки не потушимо і щоб, не дай Бог, ніде не пішло», – каже Віктор Якимович.
Таке рішення мера аж ніяк не є господарським. Чому б, наприклад, ті гілляки не використати для опалення? За словами Віктора Матвійчука, КП «Дубнокомуненергія» не хоче приймати деревину тому, що не вигідно. Мовляв, затрати на електроенергію на деревоподрібнювачі більші, аніж тепло від таких дров. При тому, що місто проводить закупівлі паливних пелетів. А та кількість спаленої деревини з попередньою заготівлею могла би компенсувати частину та зменшити витрати з міського бюджету в значній сумі. Підрахувати об’єм такої вторинної сировини важко, але опалити школу чи садок можна було б.
Зазначимо, що на цей час проблематика спалювання, підпалів тощо є дуже гострою. Глянути хоча б на масштаби пожежі в Чорнобильській зоні та Житомирській області. І проаналізувавши останні слова міністра МВС Арсена Авакова, до паліїв будуть застосувати жорсткіші заходи, а не відноситись поблажливо.
Щоправда, Віктор Якимович пообіцяв, що сьогодні останній день, коли спалюють деревину.

(1078)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.