Не тільки рок, а й коні і театральні вистави – Тарас Бульба 2019
Микола Арсенюк: «Приходьте! Це буде круто»
Уже втретє цьогоріч після кількарічної перерви на Дубенщині відбудеться фестиваль впертого духу «Тарас Бульба». Щоправда, дату проведення дещо змістили та у 2019 «фестимимо» з 19 по 21 липня. Фестиваль традиційно ламатиме стереотипи. Про це журналістці Інформаційного порталу м. Дубно розповів головний організатор Микола Арсенюк.
«Гостей анонсувати не буду, поки що сказати нічого не можу… Слідкуйте за нашими ресурсами в Facebook та Інтернеті, там з квітня починаємо анонси. Зараз у нас триває обробка заяв на конкурс, у травні прослухаємо всіх учасників. Будуть серед учасників і ті, що раніше були, і нові. В музичному плані – не буде гірше, як було минулого року, – ділиться пан Микола. – Як і раніше, плануємо, що буде дві музичних та літературно-мистецька сцени, дитяча галявина. Якщо витягнемо по фінансах, то хочемо, щоб приїхали козаки. Має приїхати козацький курінь з Києва. Серед них – наш дубенчанин Тарас Тимчак, який дуже серйозно займається цим, у Львові у нього є Козацька слобода. Ще є ідея зробити експериментальну постановку театральної вистави. Як воно буде – ще не знаємо, є бажання поставити її на самій території, але театр вимагає зал, світло, то можливо це буде в Будинку культури. Якщо нам вдасться все реалізувати, то на майбутнє плануємо збільшити кількість вистав. Але це буде тільки експеримент – подивимось як сприйме публіка, як реалізуємо технічно. Перемовини ведемо з театралами з Сум, частина трупи – колишні учасники фестивалю «Тарас Бульба».
Для завзятих прихильників події уже розпочали продаж квитків.
«На сьогодні квиток на 3 дні вартує 250 гривень, але їхня кількість обмежена. Зазвичай, дорікають нам, що у нас дорогі квитки під час фестивалю. Але до оголошення учасників, артистів ми запускаємо найдешевші квитки й всі, хто бажає відвідати фестиваль, який третій рік абсолютно інший від того, що був на площі, можуть заздалегідь подумати про фест. Чим це цікаво для дубенчан? Перше, людям, що приїжджають з України треба доїхати. Друге, їм треба десь поселитись і харчуватись. Для дубенчан все набагато простіше, поїдять вдома, максимум – заплатити за громадський транспорт. До слова, будемо просити міську владу, щоб продовжили рух маршруток під час фестивалю. Така практика проходить в багатьох містах, у Києві, наприклад, метро працює до 3 год ночі, коли проходять якісь солідні заходи».
Кого Микола Арсенюк хотів би запросити на фестиваль – він зізнається:
«Я б хотів бачити AC/DC, але ми це не потягнемо навіть не те, що фінансово, а загалом. Це моя мрія, яка ніколи, мабуть, не здійсниться. В Україні є багато достойних гуртів, наприклад, в нас були раніше Воплі Відоплясова (ВВ). Думали ми й про Океан Ельзи, але щоб привезти гурт та окупити його виступ треба, аби прийшов кожен дорослий дубенчанин, тобто 5-7 тисяч самих дубенчан».
Минулого року фест (відповідно до проданих квитків) відвідували 1,5 тисячі, а в загальному 2,5 тисячі людей в середньому щодня.
«Це не є дуже великий показник. Для самоокупності, хоча б, нам треба біля 3,5 тисяч людей. Якщо вони будуть – нам не треба буде просити грошей від влади, працюватиме інший механізм – будуть зацікавлені спонсори, підприємці. Таким чином фестиваль можна буде розвивати, запрошувати дорожчих гостей, відомі команди, можливо навіть гостей з-за кордону. Зараз йде підготовка до фестивалю. Найближчим часом на стадіоні організовуватимемо прибирання, косіння. За сумлінну роботу думаємо заохотити людей квитками. Я думаю, що це правильно, щоб змотивувати дубенчан. Ми ж не забираємо цей стадіон з собою, він лишається для Дубна, містян. До фестивалю там можна тусуватись, робити пікніки, а там вже чисто. Наприклад, територію праворуч від входу на стадіон, де були суцільні чагарники, ми розчистили та використовуємо тільки для наметового містечка».
Безкоштовним вхід на фестиваль є не лише для пільгових категорій, а й дітей до 12 років і захисників України, до яких, окрім учасників АТО, відносять добровольців, військових. На завершення розмови Микола Арсенюк додає:
«Цей стереотип, що на рок-фестивалі тільки одні патлаті-бородаті, вже зникає. Так, є окрема локація, де вони є. Але є локації, де можна відпочити з дітьми, послухати легшу музику, де будуть козаки, поспілкуватись напряму з митцями, оскільки приїжджають люди, які відомі на всю Україну. Минулі роки – це Василь Шкляр, Сергій Жадан, цьогоріч, можливо, запросимо двох відомих письменників. З такими людьми спілкування відбувається в тісному, близькому колі, через те й та сцена така маленька, можна купити книгу. Дубенчани, фестиваль змінився, його концепція змінилась. Ми намагаємось бути широко плановим мистецьким заходом. Приходьте. Це буде круто».
(164)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
2 коментарі
[…] військових. У квітні організатор фестивалю розповів, що очікувати […]
[…] 0958401500 Нагадаємо, фестиваль «Тарас Бульба» цього року відбудеться 19-21 липня на стадіоні […]