Народний депутат за створення Єдиної церкви і традиційну сім’ю

Про вимоги МВФ та «нововведення» в освіті розповів нардеп від Дубенщини Олександр Дехтярчук
Аби розповісти про досягнення та проблеми, зроблену роботу народний депутат України Олександр Дехтярчук сьогодні, 12 червня, зібрав прес-конференцію у Дубенській міськраді.
Розпочали із проблем, що виникли на Дубенському хлібокомбінаті. До обранця звернулись працівники комбінату хлібопродуктів, які обурені рішенням керівництва ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» про звільнення директора філії Анатолія Андрощука. За словами трудового колективу, таке рішення призвело до призупинки робіт та ставить під загрозу зриву виконання контрактів по прийманню та зберіганню зернових і олійних культур. Люди не знають що робити і чи отримають вони заробітні плати. Більше того, подейкують, що таким чином хочуть приватизувати прибуткове державне підприємство. За поясненнями таких дій Олександр Дехтярчук звернувся до прем’єр-міністра та Міністерства агрополітики.
«Кілька останніх тижнів були доволі непростими. І пов’язані вони з 2 моментами. Перший – це виплата зовнішнього боргу. Цього року Україні треба заплатити 2 мільярди доларів зовнішніх запозичень. Частину коштів вже заплачено, іншу частину треба заплатити в листопаді. А для того потрібні додаткові надходження – це вливання в українську економіку найдешевших кредитів Міжнародного валютного фонду (далі МВФ), які не допустять обвалу долара і втримають ситуацію з стабільною гривнею протягом року. Наразі обвалу немає, але ситуація є доволі складною, так як маємо ряд проблем на місцях. Зокрема, формула розрахунку освітньої субвенції розроблена Міністерством освіти, на мій погляд, не працює. Освітня субвенція є значно меншою аніж у попередні роки, тому що не враховано розподіл класів на групи для вивчення мов, інформатики, не враховано маленькі початкові школи у сільській місцевості. Хоча у Законі України «Про освіту» чітко прописано, що діти початкову освіту здобувають за місцем проживання, але на практиці часто виникає так, що громади не мають чим платити заробітну плату. Найскладніша ситуація на сьогодні у Демидівській та Млинівській ОТГ. Чесно кажучи, мені не до вподоби позиція Міністерства освіти і Мінрегіон вже готує відповідний лист до Міносвіти. Друга проблема – це середні спеціальні заклади, які лишились на фінансуванні держбюджету. Наприклад, наш Мирогощанський аграрний коледж, Млинівський технічний коледж перебувають на балансі обласної ради. Але є низка закладів, які лишились в системі університетської освіти. Як наслідок – університети не отримали коштів з початку року і місяць тому викладачі не отримали зарплати. Після мого запиту Міністерство фінансів спільно з Міністерством освіти знайшло кошти, але тільки до серпня» – розповів Олександр Дехтярчук.
За словами народного обранця, на медичну субвенцію, віддачу запозичень потрібні чималі кошти, а тому слід працювати над наповненням бюджету, чому сприятиме прозора робота фіскальної служби, митниці та громад. Останнім слід думати не лише про тротуари, дороги, а й освіту і медицину.

Із позитивного про роботу Верховної Ради нардеп повідомив про прийняття законопроекту про Антикорупційний суд, законопроекту щодо трансплантації (вступить у дію через 3 роки) та надання статусу громад містам обласного значення без перевиборів. Антикорупційний суд буде єдиною організацією в Україні, яка займатиметься верхівкою влади, посадовцями та чиновниками категорії «А». Судді отримуватимуть високі зарплати, працівники та члени їхньої родини проживатимуть в окремому котеджному містечку під цілодобовою охороною, що «влетить» державі в копієчку. Але такі витрати спричинені високою відповідальністю, так як працівники судитимуть очільників адміністрацій, нардепів, міністрів і т.д. Окрім Закону про Антикорупційний суд МВФ вказує Україні на неприпустимість великої кількості отримувачів субсидій та вимагає підвищення тарифів за енергоносії приблизно на 40%.
«Тобто для отримання кредиту Україні потрібно провести перемовини з Міжнародним валютним фондом і врегулювати це питання. Зрозуміло, що підвищення тарифів, які й так є високими, і більшість населення і так не спроможні їх платити викличе хвилю обурення та аж ніяк не позитивні емоції. Тому це не менш складний виклик для українського уряду» – каже Олександр Володимирович.
Не оминув увагою нардеп створення Єдиної Помісної церкви в Україні:
«Питання для мене є надзвичайно принциповим. Я був учасником Молитовного сніданку у Верховній Раді і мав можливість поспілкуватись зі Святійшим Філаретом тоді та на Козацьких Могилах. Патріарх розповів, що ведуться активні перемовини і є реальна можливість прийняття томосу за місяць. Сама ідея отримати визнання Константинополем української православної церкви – правильна, логічна та виважена. Це те, що може згуртувати Україну та це те про що мріяли українські патріоти».
Та додав, що сприятиме всіляко ухваленню такого томосу, після якого необхідно буде прийняти низку законів.
А на завершення обговорення загальнодержавних питань Олександр Дехтярчук закликав громади, мешканців задекларувати свої позиції щодо лібералістичних цінностей, себто традиційної сім’ї. Вказав і нардеп колегам з Європарламенту, які обіцяють не підтримувати Україну в такому випадку, забувши про те, що наші хлопці на Сході захищають не тільки свою державу, а й Європу від війни.

(126)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.