Наркотики для хворих і спецхарчування для дітей висіли на волосині

У районі ледь не лишили хворих без наркотиків і дітей без спецхарчування через амбіції керівництва ради
Якщо в місті сесії відбуваються щодня, то в районі – рідше. Ще більше на періодичність вплинув карантин. Мало того, що сесію із запланованої дати в березні перенесли на 2 дні раніше, то вперше за довгий період її зібрали вчора, 9 липня. 50 засідання відбувалось у Будинку культури. На розгляд депутатів винесли 30 питань, але 23 із них стосувались директорів шкіл. Через нові зміни в законодавстві засновник до 1 липня має укласти контракт з очільником кожного навчального закладу, якщо він призначений був безстроково, щоб надалі виконувати посадові обов’язки. Якщо ж ця особа пенсійного віку, то на 1 рік, якщо ні – на 6. Вочевидь, через це й зібрали сесію, але порушили терміни, до того ж запізно попередили директорів (мали б за 3 місяці).
Ще в депутатських зверненнях обранці підтримали звернення, ініційоване Батьківщиною, до Верховної Ради України щодо відхилення проекту Закону щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції, тобто оподаткування власників паїв.
Жвавіше в залі стало через поновлення на посаді директорки Соснівської ЗОШ Світлани Климентович. Підставою для поновлення керівниці є рішення двох судів. Але депутати цього робити не хотіли, тому що при її звільненні враховували думку батьків, настрої колективу. До того ж на посаді працює інша жінка, яка пройшла конкурсний відбір. Але першій, відповідно до рішення суду, мають виплатити кошти за вимушений прогул, десь у межах 76 тис. грн. Це можуть зробити тільки тоді якщо її поновлять і, як зазначила очільниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Лідія Білик, якщо виділять з районного бюджету ці кошти. Через цю ситуацію рахунки відділу з нового року можуть заблокувати. Але голова районної ради вирішив перекласти відповідальність на громади. Мовляв, після виборів розв’язуватимуть питання в Семидубській ОТГ, на території якої навчальний заклад. Зрештою, 19 обранців сказали «проти» поновлення Світлани Климентович, а 3 – утримались.

Ще гарячішу дискусію породило внесення змін до районного бюджету. Про них доповіла Світлана Мельничук, заступниця начальника фінансового управління.
«Ситуація з бюджетом, я думаю, Ви розумієте, складна. Враховуючи обмеженість коштів, вчора на комісії ми підтримали пропозицію райдержадміністрації зняти 30 тис. грн із зекономлених енергоносіїв районної ради та дати їх на наркотики і спецхарчування для дітей, хворих на фенілкетонурію. Я двічі це питання озвучував і комісія його підтримала, в тому числі працівники апарату районної ради. Сьогодні перед сесією на вимогу членів комісії ми ще раз зібралися і пропозиція депутата Джурика була, щоб зняти з фенілкетонурії та наркотиків вчора виділені кошти та вернути в бюджет районної ради. Ця пропозиція була підтримана 4 депутатами», – пояснив коротко голова бюджетної комісії Сергій Гаврилюк.
Та додав, що компромісну пропозицію Петра Рухера, щоб зняти з районної ради 15 тисяч і таку ж суму з резервного фонду адміністрації обранці на комісії не підтримали.

Голова районної ради почав розповідати про голі ставки своїх працівників та запропонував попросити ці кошти в сільських рад. Але депутати звернули увагу, що хворі не можуть чекати.
«Кошти будуть лежати до жовтня, а ліки потрібні зараз», – зазначив Віктор Мащук.
Виявляється, в районної ради із 64 тисяч лише 4 тисячі використані за енергоносії. Тобто 60 тисяч гривень мали б лежати до жовтня, а онкохворі люди при цьому мучитись від болю, а батьки, діти яких хворі на фенілкетонурію, дивитись на страждання дітей і самостійно шукати спеціальне харчування. Олександр Козак апелював до керівника райдержадміністрації, аби той виділив кошти з резервного фонду. Володимир Іщук пояснив, що в фонді до кінця року понад 220 тисяч, але не можна витрачати гроші, бо невідомо, що чекає далі, навіть через коронавірус.

Як результат – понад півгодинна словесна баталія, вмовляння керівника райради, «винесення сміття» на загал, після чого нарешті вирішили проголосувати за основу і пропозицію Петра Рухера. Окрім Віктора Джурика, Миколи Йосака та Олександра Козака, які утримались, 18 їхніх колег схвалили пропозицію і по 15 тисяч рада та адміністрація виділять хворим на нарковмісні препарати й діткам із фенілкетонурією на спецхарчування.

 

(369)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.