Нардеп: Передача Церкви Константинополю – не є хабарем
Підвищення ціни на газ, на думку нардепа від Дубенщини, є вимушеним
Рішення Верховної Ради про передачу Андріївської церкви у Києві Вселенському Патріархату деякі центральні засоби масової інформації назвали хабарем Константинополю. Але, як запевнив народний депутат Олександр Дехтярчук, у цьому є свої плюси.
«Проросійські ЗМІ назвали це рішення – хабарем. Але це не так. Церква лишилась у власності України, вона входить до заповідника «Софія Київська», але передана у безоплатне та довічне користування. Після трьохсот років відсутності Константинопольська патріархія вертається в Україну. Материнська церква буде мати своє представництво у Києві. Більше того, воно юридично поширюється на Молдову і Білорусь. Україна починає грати геополітичну роль, ми стаємо центром православ’я у Східній Європі. Надання в користування Андріївської церкви – це символічний жест з боку України, адже Андрій Первозванний був благовісником, який передбачив, що саме з Києва Християнська Церква пошириться нашими землями. Це стане вагомим підтвердженням твердості у намірі створити власну помісну церкву та розвивати її у співпраці з Церквою-Матір’ю. Президент якомога швидше стимулює створення єдиної церкви. Але і церковники мають зробити свої кроки – має відбутись Собор і максимально швидко знайти між собою порозуміння. Тому я задоволенням голосував за передання Андріївської церкви Константинополю, свистав і тупав ногами, коли Вілкул і Бойко називали це зрадою і т.п.».
Підвищення ціни на газ нардеп називає рішенням Уряду, якого він не міг уникнути. А все через підписаний у 2008 р. тодішнім Кабміном Меморандум між Україною і МВФ. Нам треба виплатити 417 млрд грн міжнародних запозичень. Для порівняння – на армію мають спрямувати 220 млрд грн. А дефіцит бюджету на наступний рік – 97 млрд грн. А тому планують навести лад на митниці та створити програму приватизації.
(133)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію