Начальника управління освіти та його заступника можуть звільнити?
Чи звільнить голова Дубна керівників освіти міста Нетребу та Нагорного?
У переддень чергового липневого пленарного сесійного засідання у депутатський день зібралися обранці міста, щоб обговорити питання майбутньої сесії. Зупинившись на питанні виконання бюджету міста, зауважили як освоює бюджетні кошти управління освіти. Проблема в тому, що на частині об’єктів, на які виготовляли, коригували по кілька разів застарілу проектно-кошторисну документацію так і не розпочали ся роботи. Депутат Андрій Хижняк зауважив, що лише на документацію витрачено чимало бюджетних коштів. Тепер же у зв’язку зі змінами в законодавстві, вимагається комплексна експертиза. Тож виникло запитання: чи не викинули кошти на вітер там, де документацію вже виготовили, але так і не розпочали роботи. Доповідати по питаннях освіти не було кому, бо ні начальник, ні заступник, не дивлячись на запрошення, на засідання так і не прийшли. Відповідав за них спеціаліст управління освіти, який зауважив, що через бюрократію рідко коли вдається в один рік завершити проектно-кошторисну документацію і отримавши дозвіл, фінансування, укласти договори з підрядником, розпочати роботи. Але, грошам не дають пропасти (в разі, якщо влада профінансувала частково котрийсь об’єкт, а роботи чомусь не розпочаті), бо їх тоді перекидають на інші об’єкти. Депутат Руслан Мосійчук зауважив, що ліпше було б один об’єкт розпочати і зробити, а не кошти перекидати з одного на інше, мовляв так толку не буде. Спеціаліст управління освіти зазначив, що перекидати доводиться ще й тому, що влада виділяє фінансування частинами. Врешті решт міський голова зауважив, що такого безладу з об’єктами як в управлінні освіти більше ніде немає в підвідомчій міськраді сфері і покликав працівника з відділу кадрів та дав вказівку підготувати оголошення про конкурс на вакантну посаду начальника та заступника начальника управління освіти. Втім, питання ще ж будуть обговорювати на сесії, тож може начальник управління освіти прозвітує і пояснить все перед депутатами.
Також чи не найобговорюванішим на засіданні було питання громадського бюджету. Голова бюджетної комісії Юрій Момотюк пояснив, що перший раз на комісії вирішили, що громадський бюджет на перший раз становитиме півмільйона. А збільшать бюджет, якщо буде перевиконання. Можливо, навіть до 1 мільйона, а той до 1,5 мільйона. Обговорювали депутати і відсоток співфінансування проектів зі сторони громадськості – ініціативних дубенчан або ж громадських організацій. Вирішили, що відсоткова ставка буде 0 %. На цьому настоював Олег Швед, апелюючи, що так само в інших містах, мовляв і дубенські депутати не повинні бути піонерами. Хоча серед інших обранців звучали думки, що краще було б все-таки передбачити мінімальний відсоток фінансування від громади, щоб зроблене краще цінувалося згодом: або 1 % або ж взагалі 5 %. Аргумент – відповідальність тоді буде для всіх однакова, а так, мовляв, при ставці 0% знову все на контроль та відповідальність ради, влади. Втім остаточно вирішать на сесійному засіданні.
Обговорювали депутати земельні питання та вирішували, як краще оцінити землі, на оренду яких оголошуватиметься аукціон у цьому місяці, які землі надати у власність, а де питання краще довивчити. Загалом обранці у день депутата готувалися до розгляду чималої кількості питань майбутнього пленарного засідання, яке відбуватиметься вже сьогодні.
(1421)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію