На які запитання не змогли відповісти кандидати в нардепи

У Дубні 10 кандидатів у нардепи розмовляли про наболіле
Всі кандидати в народні депутати України від 154 округу, завдяки телекомпанії «UA: Рівне», отримали нагоду познайомитися. Дебати, на які запросили всіх зареєстрованих претендентів, відбулися минулого тижня на майдані Незалежності в Дубні.
Дебати відбувалися у звичному форматі – кожен кандидат мав 2 хвилини для вступного слова, далі випадковим вибором відповідали на найактуальніші питання журналістів суспільного. Жеребкування визначило як ставитимуть запитання гості ефіру один одному, а також можна було поставити питання одному з кандидатів на власний розсуд.

По 154 окрузі, який охоплює Дубенщину, Млинівщину, Здолбунівщину, Радивилівщину та Демидівщину, центральна виборча комісія зареєструвала 12 кандидатів. На зустріч прийшли 10 з них, а саме – самовисуванці Олександр Дехтярчук, Володимир Ковальчук, Владислав Сухляк, а також Олег Бернацський (представник політичної партії «Опозиційна платформа – за життя»), Сергій Женевський (політична партія «Радикальна партія Олега Ляшка»), Ігор Луценко (Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»), Лідія Мартинюк («Опозиційний блок»), Микола Поровський (Республіканська Християнська партія), Володимир Ткачук (Всеукраїнське об’єднання «Свобода») та Олег Щупко («Сила і честь»). Хоча присутні й чекали на висуванця від партії «Слуга народу» Олександра Аліксійчука, він так і не взяв участь у дебатах.
Однією з умов спілкування була відсутність відкритої агітації за себе, проти іншого кандидата чи партії. Запитання журналістів стосувалися мови, завершення війни на Донбасі, медицини, пенсійної реформи, також неодноразово гості ефіру висували гіпотези щодо вирішення проблеми виїзду краян на заробітки за кордон. Це ж запитання в одному з блоків цікавило чинного народного депутата Олександра Дехтярчука. Він запитав у Володимира Ковальчука, який той готовий запропонувати законопроєкт, щоб люди не покидали країну. На це опонент відповів, що варто прийняти і розглянути ті законопроєкти, які вже є у парламенті. Ще один кандидат від Радикальної партії Сергій Женевський мав запитання до представника Сили і честі Олега Щупка, який декілька разів у промовах оперував поняттям двопалатний парламент, але не дав йому розгорнутого пояснення. Кандидат зазначив, що це звичайна передача повноважень у місцеві органи самоврядування з тотальним контролем.

Ігор Луценко вирішив продовжити в центрі Дубна тему, яку почали обговорювати з Владиславом Сухляком в ефірі телеканалу «Рівне 1». Тож його запитання стосувалося конкретних дій конкурента в перший його день у парламенті. Той зазначив, що насамперед – це загальнообов’язкове страхування та впровадження й надалі реформи медицини.
Інші запитання стосувались розвитку економіки, боротьби з корупцією. Цікавіше запитання прозвучало до чинного нардепа у нашому окрузі від уродженця Здолбунівщини Владислава Сухляка. Останній пригадав обіцянки 2014 року, коли Олександр Дехтярчук балотувався минулого разу в народні депутати, завітавши в стіни лікарні, обіцяв у парламенті прикладати всі сили для її розвитку. Також Владислав Сухляк приніс на дебати документ, а саме офіційне звернення до Олександра Володимировича щодо придбання гастроскопу. Це викликало емоційне обговорення та звинувачення чинного нардепа в байдужості щодо населення Здолбунівського краю.
Після цього запитання кандидатів у народні обранці ставали провокативнішими та викликали суперечки. Поділитися з присутніми, що вже вдалося зробити для свого рідного міста запропонував Володимир Ковальчук Володимиру Ткачуку. А більшість кандидатів мали запитання до Олександра Дехтярчука.
У наступному блоці дубенчани отримали доступ до мікрофона. Першим звернувся Володимир, якого хвилювало питання долі Дубенської центральної районної лікарні та адресував він його Ігорю Луценку. Проте щодо цього висловилися всі кандидати, які погодилися, що варто сісти за стіл перемовин з представниками влади різних рівнів.
Далі до присутніх звернувся містянин Віктор Філімоненко, який мав два запитання – одне до народних депутатів, а інше – до всіх кандидатів:
«Я є часником бойових дій, але згідно з сьогоднішньою законодавчою базою я не знаю у якій антитерористичній операції я брав участь, адже офіційно в нас війни з Росією немає, а ЛНР та ДНР терористична чи не терористична? Я хотів би знати, як голосували народні депутати, коли приймали цей законопроєкт. І друге запитання до всіх кандидатів – як ви дивитесь на те, щоб прийшовши до Верховної Ради, створити такий законопроєкт, щоб синочки всіх мерів, депутатів, бізнесменів, політиків в обов’язковому порядку мусили проходити військову службу?»

На це Олександр Дехтярчук відповів, що і він, і його колега присутній на сцені голосували за рішення, щоб визнати ЛНР і ДНР терористичними. А Ігор Луценко зазначив, що вважає автора запитання учасником українсько-російської війни. Олег Бернацський на друге запитання відповів, що після 21 липня за пропозицією Віктора Філімоненка напише такий законопроєкт. Інші кандидати теж погодилися, що служити в армії повинні всі.
Теж 2 запитання були в гостя дебатів Олега:
«Щодо теплих кредитів – є програма, виділяються певні кошти, але, на жаль, у такі райони як Дубенський, у села ці кошти надходять у дуже маленькій кількості. Можливо, запропонуєте якийсь механізм, щоб більша частка цих коштів приходила сюди, адже охочих утеплити свій будинок дуже багато. І ще одне: їжджу районом кожного дня – дорога районного значення, місцевого після дощу – можна рибу запускати. Яке є вирішення цього питання?»
Всі однозначно погодилися з важливістю обох питань. Ігор Луценко наголосив на корупційному аспекті під час роботи над дорогами та важливості контролю виконання робіт. Ще декілька кандидатів наголосили на контролі над розподілом бюджетних коштів.
Найцікавішим етапом дебатів стало бліц-опитування. Провокативні запитання від редакції каналу передбачали від кандидатів відповідь «так» чи «ні». І в результаті Ігор Луценко не відповів на запитання у Волинській чи Рівненській області розташовані Козацькі могили, Лідія Мартинюк не знає у якому році проголосили Декларацію про державний суверенітет України, Владислав Сухляк не вгадав коли відбулася Битва під Берестечком, а Олег Щупко не відповів, що в Україні все-таки є амбасадорки.

(490)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.