На Рівненщині провели дослідження стану медичної галузі області
Жителі Рівненщини сподіваються на позитивні зміни від медичної реформи (СОЦДОСЛІДЖЕННЯ)
Це перше із чотирьох щорічних досліджень, що проводяться в рамках реалізації проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».
«У рамках реалізації проекту протягом 4 років планується провести реконструкцію більше 100 амбулаторій області, закупити понад 5000 одиниць сучасного кардіологічного обладнання, навчити сучасним методам діагностики та надання невідкладної допомоги при серцево-судинних захворюваннях майже 1500 сімейних лікарів та фельдшерів. Ми працюємо не для «галочки». Наше завдання – справді змінити якісь надання медичних послуг. Презентоване сьогодні дослідження зафіксувало позиції, з яких ми стартуємо. А далі в динаміці ми зможемо відслідковувати за зміною якості надання медичної допомоги в області», – зазначив керівник групи консультаційної підтримки проекту Сергій Рибачок.
За словами директора соціологічної групи «Рейтинг» Олексія Антиповича, соціологічне опитування продемонструвало велике сподівання мешканців області на позитивні зміни від реалізації даного проекту та від проведення медичної реформи в цілому в країні.
«На думку половини респондентів, із запровадженням даного проекту загальна ситуація із серцево-судинними захворюваннями в області покращиться, 20% – думають, що ситуація не зміниться (така ж кількість тих, хто не може відповісти), лише 6% – погіршиться. Серед тих, хто знає про проект, майже 70% вважають, що ситуація покращиться. Позитивно налаштованих дещо більше серед молоді і людей середнього віку, а також серед сільського населення. 47% опитаних вірять, що ситуація у системі охорони здоров’я поліпшиться внаслідок медичної реформи у найближчі один-два роки, третина – залишиться на тому ж рівні, 7% – погіршиться», – розповів Олексій Антипович.
Разом з очікуваннями від реалізації проекту соціологи цікавилися у мешканців області й про загальне ставлення до системи охорони здоров’я на Рівненщині.
Так, за результатами їхнього опитування, 23% респондентів вважають, що за останні два роки загальна якість державних медичних послуг в області покращилася; такий самий відсоток опитаних відзначили покращення загальної якості медичних послуг, отриманих ними особисто. При цьому, 38-39% опитаних не відзначили жодних змін. В селах люди більш схильні відзначати позитивні зміни порівняно з містами (у райцентрах оцінки найнижчі).
«У вашій області оцінка змін в медичній галузі є значно вищою у порівнянні з в цілому по Україні. За нашими даними лише 9% опитаних в Україні відзначили позитивні зміни в сфері охорони здоров’я, в той час як у вашій області цей показник складає 23%. Так само й негативну оцінку реформа в сфері медицини в Україні висловили 30% опитаних. У вашій області негативно стан охорони здоров’я оцінили лише 26% респондентів, – пояснив директор Соціологічної групи «Рейтинг».
У свою чергу начальник обласного управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Юрій Осіпчук зазначив, що невдоволення, швидше всього, ґрунтується на поганому фінансуванні охорони здоров’я. Та запевнив, що результати соцдослідження обов’язково будуть враховані у подальшій роботі управління.
«Ми вже розробили перші кроки для того, щоб врахувати результати даних досліджень. Зокрема, це стосується показників впізнаваності сімейних лікарів в містах. В селі свого сімейного лікаря знають більше. І навпаки, для сільської медицини потрібно більше уваги приділяти матеріальній базі лікарів та їхньому навчанню», – прокоментував Юрій Осіпчук.
Дане соцдослідження проводилося серед мешканців області віком від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, районами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 800 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 3,5%.
Терміни проведення: 21-30 грудня 2016 р.
ПРЕЗЕНТАЦІЯ СОЦДОСЛІДЖЕННЯ
За матеріалами: Рівненська ОДА
(38)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію