На Раді регіонального розвитку обговорили три питання
У Дубенському районі вперше засідала Рада регіонального розвитку
Перше засідання Ради регіонального розвитку при Дубенській РДА відбулось сьогодні, 11 грудня, у великому залі адміністрації. На ньому побували очільники району Юрій Парфенюк, Олександр Козак, їхні заступники, заступник голови Рівненської ОДА Олександр Корнійчук, народний депутат Олександр Дехтярчук, священики, керівники, працівники відділів, управлінь, навчальних закладів, сільські голови та представники ЗМІ.
Розпочалась Рада відеороликом про Рівненщину туристичну, вітальними словами влади району та заступника голови облдержадміністрації.
«Маю честь привітати вас з першим засіданням Ради регіонального розвитку Дубенщини. Цьому передував великий масштабний захід за участю Президента, який відбувся у Києві, усіх голів обласних рад, державних адміністрацій, голів районних державних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад. Ви спитаєте: «Для чого?». Перше – ми зібрались сьогодні тут, щоб, в першу чергу, підвести підсумки як ми прожили останні 4 роки, від початку впровадження реформ. І я переконаний, що нам є про що говорити. І я переконаний, що всі панелі дадуть відповіді на те, що нам вдалось досягнути. Друге – як ми з вами будемо жити наступні 3 роки. Марафон Рад регіонального розвитку проходить по всій Україні і план заходів практично у всіх районах і областях – однаковий. Я все ж вважаю, що питання, яке в плані ставимо третім, потрібно розглядати першим – створення Єдиної української православної церкви, національна ідентичність та волонтерство, благодійність. Наша українська ідентичність, Українська єдина православна церква – це той фундамент, який ми повинні раз і назавжди зацементувати в нашій державі. Я глибоко переконаний, що це те, що нас об’єднає і дасть можливість бути єдиними у досягненні високих цілей», – зазначив Олександр Корнійчук.
Про переваги децентралізації, зміну життя після утворення об’єднаних громад, їхню діяльність, власні приклади покращення та розвитку села розповідали народний депутат Олександр Дехтярчук, Привільненський сільський голова Юрій Момотюк, заступник голови Смизької селищної ради Вікторія Костюк, Повчанський сільський голова Інна Іванюк, Сатиївський сільський голова Лариса Крупко.
«Процес децентралізації, як наголосив Олександр Васильович (Корнійчук – прим. ред.), розпочався з того, що на Дубенщині мала б бути одна потужна громада. Але кожна людина, сільська рада має свою думку. За період 4 років на території району було утворено 5 громад – це Привільненська, Мирогощанська, Смизька, Тараканівська і новостворена Повчанська громада, яка з нового року почне працювати напряму з державним бюджетом. Це ще раз доводить, що ми рухаємося в напрямку децентралізації. І перспективний план, який в нас є затверджений, ми надалі підтримуватимемо, при необхідності вноситимемо зміни. Я звертаюсь до всіх депутатів, сільських голів: «Не бійтесь децентралізації, рухайтесь вперед – це ваше майбутнє і нашої держави», – закликав голова адміністрації Юрій Парфенюк.
У панельній дискусії реформу у галузі медицини і освіти обговорювали начальник відділу освіти райдержадміністрації Галина Вознюк, директор Дубенського інклюзивного центру Людмила Чорноус, головний лікар центру ПМСД Валерій Слива та сімейний лікар Сатиївської амбулаторії Інеса Бабій.
Тему національної ідентичності, духовності та культури окреслили благочинний міського благочиння Василь Лозинський, благочинний районного благочиння Ігор Загребельний та завідуюча методичним відділом районної бібліотеки Юлія Кирильчук.
Сьогоднішнє засідання Ради регіонального розвитку було лише початком функціонування на Дубенщині, адже такі ж засідання мають відбутись у кожній об’єднаній громаді, сільській раді.
(153)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію