На місці пам’ятного знаку красується камінь з дошкою (фото)

Предстоятель Православної церкви освятить у Дубні кілька святинь
Вже завтра, 2 серпня, у День народження міста та свята пророка Іллі, в Дубно приїде Епіфаній. На приїзд Митрополита Київського і всієї України очікують вранці. Блаженнійший має освятити місце під пам’ятний знак з нагоди отримання Томосу. Таку ініціативу проявила громада Свято-Іллінського собору на чолі з настоятелем прот. Ігорем Когутом. Дозвіл на встановлення монументу в місті надали на сесії міськради 12 липня. Сам ж знак – ще не встановили. А на місці напередодні облаштували камінь з дошкою, на якій написано «Тут буде встановлений пам’ятний знак в честь надання 6 січня 2019 року ТОМОСУ про автокефалію Православній Церкві України». А нижче, як уже писав Інформаційний портал м. Дубно, вказані слова Тараса Шевченка «Обніміться ж брати мої, молю вас, благаю». Ескіз майбутнього пам’ятного знаку розробив Микола Тимчак, однак це – не остаточний варіант, його вигляд мають попередньо обговорити.

Місце для майбутнього монументу знаходиться напроти Свято-Іллінського собору, неподалік від суду. Ще до отримання Томосу парафіяни храмів, що перебували під юрисдикцією УПЦ КП, спільно з духівництвом тут молились за надання документу церкві. Хоча і міський голова, і архітектори мають свої бачення щодо того як виглядатиме ця площа. Міський голова хотів би бачити тут каскад фонтанів.

Також предстоятель Православної церкви освятить Ікону Дубенської (Іллінської) Божої Матері о 9 год.

А тим часом у місті активно триває підготовка до святкування – прибирають, наносять розмітку, біля пам’ятника Т. Шевченку замінили лавки.

(423)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.