На Дубенщині навчали функціонуванню ОСББ

На Рівненщині тривають зустрічі з головами ОСББ та ініціативними групами мешканців будинків
Серію тренінгів щодо функціонування ОСББ проводить департамент житлово-комунального господарства, енергетики та енергоефективності ОДА. Під час семінарів-нарад розповідають про функціонування об’єднань співвласників, переваги їх створення, доступні державні та регіональні програми, співпрацю з ГО та фондами у сфері термомодернізації та енергоефективності.
До тренінгів долучаються представники фонду енергоефективності «Енергодім», проекту ЄС/ПРООН «HOUSES» та ГО «Ресурсний центр підтримки ОСББ Рівненщини».
Тематичні навчання відбулися у Гощі, Бабинській і Бугринській ОТГ, напередодні – у Дубенській міській раді та Радивилівській ОТГ.
«ОСББ – це об’єднання співвласників, тобто коли спільно власники вирішують разом щось робити, щоб жити у чистому охайному теплому будинку. Ви самі визначаєте, що роботи у будинку. А створення ОСББ це реалізує. Також цьому сприяє держава через Фонд енергоефективності, інші проекти та програми» – зазначає заступниця директора департаменту Олександра Семчук.
Присутні обговорюють проблемні питання, що виникають в управлінні та функціонуванні ОСББ, під час укладання договорів на комунальні послуги, налагодження співпраці з ГО та фондами, що працюють у сфері енергоефективності. Акцентують увагу на тому, що у цьому році Фонд енергоефективності спрямує близько 4 млрд грн на програми, до участі в яких долучатимуться ОСББ.
Наразі триває прийом заявок від ОСББ для участі у державній програмі «Енергодім», яка визначає умови та порядок надання Фондом енергоефективності грантів ОСББ для часткового відшкодування витрат, пов’язаних із проведенням енергоефективних заходів.
Також об’єднання співвласників можуть брати участь у Програмі енергоефективності Рівненської області на період 2018-2025 роки. На 2020 рік Програмою передбачено 500 тис. грн для ОСББ на відшкодування відсотків за кредитами.

 

(43)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.