На День міста хочуть запросити новообраного митрополита

Чому народний обранець підтримав законопроект, що стосується релігії, але не голосував за мораторій на продаж землі
100 років тому 22 січня у Києві проголосили Акт з’єднання українських земель. У цей же день депутат Верховної Ради Олександр Дехтярчук у Дубні скликав прес-конференцію.
Її розпочали із релігійних питань, а саме рішення, що стосувалось законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України (щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи)». Нардеп підтримав цей проект, хоча й відзначає, що 19 депутатів фракції «Солідарність» (ударівці) не голосували за рішення.
«Законопроект в жодному випадку не покликаний дестабілізувати релігійну чи громадську ситуацію, громадську безпеку в церквах. Навпаки – законопроект має вирішити питання і заповнює прогалину в законодавстві, яка стосується порядку переходу релігійних організацій. Перш за все, він врегульовує питання релігійної громади, адже ні для кого не секрет, що у нас не існує реєстрів релігійних громад. Ще визначає, що кожен громадянин сам ідентифікує себе стосовно приналежності до громади. Багато залежить від того, що записано в статуті парафії, але тепер релігійна громада може провести збори і затвердити внесення змін до статуту. З перших днів своєї діяльності я є прихильником єдиної Української православної церкви і я цього не приховую. Вважаю маячнею розповіді про те, що церква має бути відокремлена від держави. А найцікавіше, що це говорять ті, хто робить навпаки. Церква не має втручатись у державне будівництво, як і влада чи держава у церковні питання, які стосуються призначень керівників, виборів, але держава і церква – взаємопов’язані. Церква і релігія є об’єднавчою силою нації», – наголосив Олександр Дехтярчук.
Законопроект регламентує процедуру проходження зборів, розгляд внесення змін до статуту та паралельно захищає меншість – в тому ж храмі можуть проводити почергові богослужіння. Окрім того, документ не дозволяє реєструвати майно, нерухомість на фізичних чи юридичних осіб. Законопроект прийнятий і набуде чинності після публікування в газеті «Голос України». Розповів законотворець, що з міським головою Дубна хочуть бачити на День міста митрополита Православної церкви України і вже готують запрошення Епіфанію.
15 днів Україна жила без мораторію про заборону на продаж землі. Законопроект нардеп не підтримав, тому що вважає мораторій вигадкою політиків, щоб здобути підтримку електорату на виборах. І зазначає, що кількість прихильників ринку землі – різна в регіонах. У Рівненській області, наприклад, 40 % мешканців, у Волинській – 60%.
«Хоча питання поки що є заполітизованим я переконаний, що не за горами той момент, коли ми зможемо ринок землі вивести з тіні, – вважає Олександр Дехтярчук. – Мета ринку землі – зробити реальним власником земельної частки (паю) селян. Мова йде про тих, хто проживає у селі і чудово розуміє, що потрібні обігові кошти для того, щоб навіть вести індивідуальне селянське господарство. Потрібно купити міні-трактор, потрібно купити саджанці, гербіциди, хімічні добрива – а для цього немає обігових коштів. Це можна зробити лише, коли предметом застави буде земля, отримавши довгі гроші в банку під низькі відсотки. Коли не має врегульованого законом цього предмету і процесу – годі мріяти про швидкий розвиток українського фермерського господарства і взагалі розвиток українського села. Держава не знайде, тим більше в умовах війни і сьогоднішній ситуації, мільйони гривень для того, щоб створювати робочі місця в селі. Держава може піднімати інфраструктурні проекти внаслідок децентралізації, але аж ніяк не створювати робочі місця. Робочі місця можуть створювати ініціативні люди по селах, які дякувати Богу, ще хай у невеликій кількості, але все-таки є. Тому треба, щоб земля була товаром».
У травні Кабмін обіцяє подати свій законопроект щодо ринку землі. Але, як зауважує Олександр Дехтярчук, все буде залежати від того, хто буде Президентом. Кого ж народний обранець бачить на цей пост – читайте згодом на сайті Інформаційного порталу м. Дубно.

(342)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

1 Response

  1. 25 Січня, 2019

    […] про яку вже писав Інформаційний портал м. Дубно тут. За словами Олександра Дехтярчука, в країні вже […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.