Молоді гурти в захваті від фесту, а старожили бачать його інтернаціональним (фото)

У Дубні відбулась найроковіша подія літа
Найбільш очікуваним, мабуть, для гостей фестивалю «Тарас Бульба» був третій день. 21 липня на події виступило чимало відомих виконавців, хедлайнери заходу, а також діяла domna metal сцена. Як вже писав Інформаційний портал м. Дубно, всі дні функціонували головна, альтернативна, літературно-мистецька сцени. А переможців конкурсу визначили й нагородили в суботу.
«Тарас Бульба тримає фішку протягом скількох років. Рок переживає дуже багато етапів – то спадів, то підйомів, то загальної реанімації. Життя рокенролу як синусоїда – то підйом, то ньювейв, але як би там не було Тарас Бульба, незалежно від того важкі це часи для нього чи легкі, жив і проводився. Це круто. – вважає фронтмен рівненського гурту «Ot Vinta» Юрій Журавель, який був залучений на двох локаціях. – Ідея з літературною сценою на рок-фесті класна. Люди, зазвичай, думають, що тут збираються якісь пацани з ірокезами і з наколками, дівчата, які легко дають, всі напиваються, а потім відходять, повертаються додому, до мам і тат вже в нормальному вигляді. Але разом з тим літературна сцена, альтернативні сцени дають зрозуміти, що тут збирається інтелектуальна молодь, яка пише потужні вірші, поезію різних стилів. Окрім того, що я представляв свій новий проєкт, книгу, календарі, я побачив багато чого цікавого, молодь, яка мене вразила».

За роки відновлення фестивалю колектив Ot Vinta виступив на сцені вперше і зібрав чималу публіку. А за годину до цього гостей радувала етно-рок фундація «TaRuta» з Києва – дослідники фольклору та професійні музиканти, які експериментують і вносять музичні віяння в автентичний український фольклор.
«На цьому фестивалі Олена (Романенко – прим. ред.) вперше. А я вперше на ньому виступав у 2003 році як бард на головній сцені, бо грав рокенрол акустичною гітарою. Так ми познайомились з організаторами і досі дружимо. Вже скільки років пройшло, а ми дружимо і з деким навіть куми. У 2004 році я приїжджав сюди з проєктом, а у 2007 році, коли працював на телебаченні в Києві, свою відпустку провів на фестивалі «Тарас Бульба» в ролі волонтера. Але в складі гурту «TaRuta» на фестивалі вперше», – розповів Євген Романенко.

Окрім традиційних виступів гуртів та команд, конкурсу молодих виконавців – майбутніх зірок, цьогоріч на фесті розширювали формати. В суботу театр Нянькіних з Сум представив сучасну виставу-вірус, виставу-експеримент «ГалюЦеНація». На літературній сцені можна було зустрітись, поспілкуватись з поетами, прозаїками, бардами, лірниками. Козаки з Куреня печерської сотні Опанаса Предримирського Київського реєстрового козацького полку презентували побут, інвентар, зброя козацтва, а також навчали стріляти з лука, частували козацькими стравами. Хоча, на думку Олександра зі Здолбунова, який живе фестивалями, цього недостатньо:
«Ми були у витоків, як то кажуть, фестивалю. Ми його починали з Вітею Міщуком, Олександром Пахалюком, який зараз в Індонезії. Тарас Бульба – це перший неформат в Україні взагалі, ми хотіли підтримати цей бренд, щоб він пішов далі, щоб такий не форматний фестиваль був єдиний. Але з роками все знівелювалося, не вийшло так. Формат фестивалю повинен бути ширший, інтернаціональнішим. У нас він звузився до українського, національного. Я був на неформатних фестивалях в Росії, там 8 сцен, 250-300 тисяч народу і мене запитували: «Чого ваші до нас не їдуть?». Формат на стадіоні непоганий, але він повинен бути ширший, ворота мають бути відчинені повністю. Тому що я по Шипоту знаю, деякі люди кажуть: «Ми не їдемо на Тараса Бульбу, бо там все те саме, нічого не міняється». А треба відкопувати нових людей, шукати фінансування, аби розширити та зацікавити більше людей».

А от учасники встигли помітити особливість фестивалю «Тарас Бульба».
«Він просякнутий українським духом, тут немає російськомовних гуртів. Це не означає, що понапихали всі гурти, що є в Україні, а влаштували відбір і це виділяє його серед інших фестивалів. І наскільки я знаю, це найстаріший фестиваль, який тримається концепції до цього часу. А ще казали, що тут завжди має бути дощ, а в нас є пісня «Нехай піде дощ», – розповідає гітарист веселого квартету «VIDVERTO» Віталій Анєчкін.

Виставу на заході презентували не лише для дорослих. Для дітей в ці дні показували лялькові вистави, розважали, навчали під час майстер-класів. Багато людей, що ще юними відвідували фест, за емоціями, драйвом приїжджають уже зі своїми дітьми. Так от Юрій Шесталюк пояснює, що для нього означає Тарас Бульба:
«Для мене це завжди дух єдинства. Атмосфера суперова, її ніде не знайти, вона завжди царювала. Я вже років 20 стараюсь кожного року відвідувати і ця атмосфера завжди мене радує».

Вперше за відновлення фесту після кількарічної паузи конкурс для молодих виконавців провели у два дні, діяла метал сцена.
«Ми вже вдруге виступаємо на фестивалі. Були позаминулого року і нам сподобалось. Дуже затишний фестиваль, але при цьому люди вміють показувати, що вони драйвові. Попри те, що в нас були європейські тури останніми роками, нам дуже приємно виступати тут. Тут є всі умови, класні люди», – каже вокалістка гурту IGNEA Оля.


Ті ж, хто віддає перевагу, не важкому року, металу – чекали на ТНМК.
«На фестивалі я не кожного року, але стараюсь бути часто. Цього року організатори запросили непоганого хедлайнера – Танок на Майдані Конго. – ділиться дубенчанин Богдан. – Для мене фестиваль «Тарас Бульба» – це мій фестиваль, бо я сам з Дубна. Починаючи з 2002 року, здається, був на ньому кожного року. Пам’ятаю такий момент, коли спеціально різав джинси і батьки говорили, щоб я був в 11 год вечора вдома, а я цього не дотримувався».

Після годинного виступу колективу «Танок на Майдані Конго» на його солістів чекали представники ЗМІ, прихильники. Однак чи то через їхню популярність, чи то через поспіх Фагот й Фоззі так і не поспілкувались з журналістами. При чому, що до цього виконавці погодились відповісти на запитання після їхнього виступу. Директор гурту зазначив, що інтерв’ю треба було узгодити з ним, а організатори, що співаки поспішають на потяг. Паралельно на domna metal сцені виступали Nokturnal Mortum.


Так завершився третій день фестивалю, та й сам фест Тарас Бульба 2019.


Фото з Тараса Бульби 2019 – згодом на сторінці Інформаційного порталу м. Дубно у Facebook.

(364)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.