Модернізують шість закладів, а потім – отримуватимуть кошти з економії

У Дубні вже намітили ЕСКО-компанію, яка інвестує в шість шкіл чималі гроші та декілька років поспіль зароблятиме 60% на економії енергії
Під час останнього засідання виконавчого комітету Дубенської міськради підтримали рішення провести закупівлю енергосервісу у 2017 році для шести будівель навчальних закладів: Дубенської ЗОШ І-ІІІ ст.№1, Дубенської ЗОШ І-ІІІст. №3, Дубенської ЗОШ І-ІІІст. №6, НВК школа-гімназія, ДНЗ №3, ДНЗ №4. Обрали саме ці приміщення, що на балансі управління освіти, бо тут найбільші затрати Гкал теплової енергії на метр квадратний в час опалювального сезону.
Про перспективи доповідав начальник управління освіти Вадим Нетреба. Він пояснив, що фірма, яка здійснюватиме енергосервісні послуги, повністю здійснить тепломодернізацію будівель. Перед тим здійснить аудит енерговитрат та проведе діагностику: скільки енергії будемо економити після заходів тепломодернізації. Ці перспективи прогнозованої енергоекономії стануть основою договору між містом та фірмою, яка надаючи послугу та здійснюючи роботи по впровадженню заходів енергоефективності та модернізації будівель,тим самим гарантує, що прогнозованої енергоекономії – досягнемо. Відповідно після проведених робіт у наступному опалювальному сезоні знову здійснять моніторинг, підрахунки використання Гкал теплової енергії в цих шести будівлях. Якщо результат досягнуто, фірма в якості компенсації за вкладені в роботу тепломодернізації ресурси, буде отримувати 60 % зекономлених коштів декілька років поспіль. Як доступно пояснив начальник Вадим Нетреба, якщо місто завдяки економії енергії на цих будівлях зекономить 1 мільйон, то 600 тисяч гривень фірма забере собі. І так декілька років поспіль. Скільки років – буде наперед узгоджено в договорі, укладеному між міськрадою та фірмою.

Таким чином завдяки такій співпраці у Дубні фірма проведе енергомоніторинг та аналіз втрат теплової енергії і тепломодернізацію шести будівель освітніх закладів міста з метою економії енергії (замінить вікна, відремонтує та утеплить дахи, фасади тощо) спочатку за власний кошт, а далі в разі досягнення результату (що буде зафіксовано в договорі), компенсовуватиме та зароблятиме 60 % від зекономленого.
Членів виконкому така співпраця зацікавила, але, враховуючи що начальник управляння доповідаючи вказував на конкретну фірму, виникло слушне зауваження: хіба в Україні скасували закон про закупівлі робіт та послуг через Prozzoro? Тут до пояснень долучилася начальник відділу економіки та власності Мирослава Піддубник, яка зауважила, що ця фірма вже розпочне аудит, а енергосервіс міськрада закупить через Prozzoro. Тоді члени виконкому знову зауважили, що розрахуватися з фірмою навіть за той аудит, що зробить фірма наперед , в рамках закону міська рада не зможе, оскільки все треба купувати через Prozzoro. Мирослава Піддубник зазначила, що фірма цю послугу надає в пакеті і платити ні за що не треба. Фірма все компенсує собі згодом, після укладення договору і по результатах. Також зазначила, що така співпраця сьогодні актуальна в Україні, бо з 2016 року в Україні розпочав роботу механізм енергосервісних контрактів в бюджетній сфері, який дозволяє ЕСКО-компаніям продовжувати інвестувати в термомодернізацію бюджетних установ, а на початку 2017 року Президент  підписав Закон України щодо продовження укладення енергосервісних договорів для термомодернізації будівель бюджетних установ. Мирослава Мирославівна розповіла, що багато міст України вже приєдналися до цієї програми. Ще частина членів виконкому почали цікавитися що це за фірма і чи має вона надійний авторитет в Україні, чи вже є міста, які співпрацюють з нею. На що посадовець задала зустрічне запитання: «А чому місто Дубно не може бути першим ? Чому місто Дубно має обов’язково рівнятися на інші міста?». Мирослава Піддубник пояснювала, що якщо здійснювати заходи з тепломодернізації за кошти бюджету, то на це треба витратити мільйонні кошти, а так ЕСКО-компанія інвестує в термомодернізацію шести бюджетних установ міста, а тоді компенсує затрачене з тих 60 % зекономлених на енергії коштах протягом кількох років. Тому таку можливість сьогодні варто використати. Для членів виконкому було важливим єдине питання: щоб обирали компанію та закупівлі енергосервісу здійснювалися виключно через Prozzoro. Бо ж з доповіді Вадима Нетреба та з інформації Мирослави Піддубник можна було зрозуміти, що місто вже має на увазі конкретну фірму, яка вже нібито готова приступити до роботи. Тим паче, що питання було винесене на позачерговий виконком. Також члени виконкому цікавилися назвою фірми. Поцікавилися компанією у Мирослави Піддубник і кореспонденти Інформаційного порталу м. Дубно, яка чомусь переадресувала до начальника управління ЖКГ Іллі Онисько, який показав реквізити компанії: Activ Energy Group Pic 27-28 Eastcastle Street London W1W8DH United Kingdom, email: [email protected].
А начальник управління освіти Вадим Нетреба на початку доповіді сказав: «Хочу вам сказати перед тим, що це організація ЕСКО. У неї є економічні, технічні і рекомендаційні показники… Ця фірма працює як з освітніми так і з ЖКГ об’єктами».
Нагадаємо, що 22 вересня керівництво міста зустрічалося з представником ТОВ «Пауер Дубно» Андрієм Чубатенком та заступником директора ТОВ «ЕСКО ЮА» Олегом Даниловим щодо будівництва на території міста Дубно теплової електростанції (ТЕС). Відповідно до інформації, опублікованої на сайті міськради, Андрій Чубатенко під час зустрічі розповів про реалізацію механізму енергосервісних договорів у бюджетних установах на прикладі таких європейських країн як Польща, Литва, Угорщина. Та повідомив, що ТОЗ «Пауер Дубно» має намір вже до кінця поточного року втілити енергозберігаючий проект у 7 освітніх закладах Дубна – школа-гімназія, гімназія №2, ЗОШ №1, ЗОШ №4 (МНВК), ЗОШ №6, ДНЗ №3 та ДНЗ №4. В рамках даного проекту буде здійснено енергомодернізацію вказаних закладів, зокрема їх утеплення, що, за попередніми розрахунками, дозволить зекономити на послугах теплопостачання близько 2 млн.грн. у рік. Виконавці робіт беруть на себе зобов’язання досягти конкретних показників енергозбереження.
Крім того, вартість теплової енергії, виробленої теплоелектростанцією, буде орієнтовно на 35 % дешевшою. Цією тепловою енергією передбачається забезпечити теплопостачання 10-ти шкіл і садочків міста та підприємств, в т.ч. ПАТ “Дубномолоко” – йдеться на сайті міськради http://www.dubnoadm.rv.ua/newsite/city_council_documents/decisions_executive_committee_117.html.
Під час виконкому Мирослава Піддубник також запевняла членів комітету, що фірма яку сьогодні мають на увазі для впровадження енергосервісу, обов’язково зареєструється в Дубні. Мовляв, міський голова зобов’яже до цього. Та пообіцяла, що енергосервіс закуплять через торги на Prozzoro. В цих торгах братиме участь і компанія, з якою сьогодні міськрада веде переговори. Сьогодні ж на Prozzoro ще немає механізму проведення торгів на закупівлю енергосервісу, над цим працюють. Торги відбудуться, скоріш за все, після листопада. Фірма поки що для Дубна здійснить енергоаудит, як зазначила Мирослава Піддубник.
Також під час виконкому затвердили показники витрат теплової енергії під час сезону опалення для шести будівель закладів освіти, для яких запланували закупити енергосервіс. Будівля загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.№1 209,951 Гкал, ЗОШ №3 – 161,467 Гкал на рік, ЗОШ №6 – 610,551 Гкал на рік, будівля навчально-виховного комплексу «школа-гімназія» – 253,617 Гкал на рік, дошкільного навчального закладу №3 129,434 Гкал на рік, будівля дошкільного навчального закладу № 4 – 129,750 Гкал на рік.

(378)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.