Містянам презентували жахливчик та поліцейський детектив (фото)
Письменниця для написання книг вивчала підґрунтя казок та патрулювала з поліцейськими
Не фентезі, не романи (тим паче любовні), а детективи пише молода письменниця з Рівного Ксенія Циганчук. У п’ятницю, 13 вересня, авторка в Дубні презентувала свої книги «По той бік пам’яті» та «Кривавими слідами».
Перша – жахливчик, друга – поліцейський детектив. Світ книги побачили цьогоріч у травні. І базуються вони не лише на інтерпретації чи баченні письменниці, але й на науковому підґрунті, реальності історій. Примірники друкувались у виданнях Дім Химер та Фоліо (відповідно). Книги письменниця вже презентувала у великих містах, а на запрошення працівників Дубенської міської бібліотеки приїхала в Дубно.
«Рада вас всіх бачити, мені дуже приємно тут бути. Я люблю невеличкі міста і загалом бібліотеки, тому що там багато книг», – розпочала зустріч Ксенія Циганчук. І оскільки роман «По той бік пам’яті» видрукували першим, то саме про нього авторка почала розповідати спершу: – П’ятеро друзів відправляються автівкою на відпочинок, але чомусь їхня машина зупиняється посеред дороги. Їм не лишається нічого іншого ніж кинути її і шукати допомогу. Першим населеним пунктом виявляється старий хутір Марена, де живуть переважно літні люди, які страшенно вірять у всілякі забобони та нечисту силу. З цього все починається, тому що тут стаються дивні речі й зав’язуються події. Дехто вважає, що це не жахливчик, а детектив – так і є, хлопці і дівчата з’ясовують, що відбувається».
Зважаючи на те, що авторка використала наукове підґрунтя казок, для присутніх на презентації вона провела кілька паралелей, використовуючи яскраві приклади.
«Хатина на курячих ніжках у казці – це домовина. Домовина походить від слова «дім», «дом», дім для мерця. Колись такі хатинки ставили на пні з довгим корінням, що виднілось з-під землі. Або ж робили спеціальні пні, які теж мали зовнішнє коріння. Це все нагадувало курячі лапки. Тому й називали ці домовини – на курячих ніжках. Ліс – це взагалі потойбіччя», – зазначає пані Ксенія.
Також у романі-горорі порушені теми історичності казок, зв’язку поколінь, генетичної пам’яті, описаний обряд ініціації. Основа для книги писалась протягом пів року, а потім змінювалась мова персонажів (події відбуваються на Черкащині), вносились поправки. У видавництві спеціально для книги підготували буктрейлер, де зображена місцина на кладовищі, і який змогли побачити присутні на презентації. А ще – почути уривок з видання «По той бік пам’яті».
Окрім письменництва, авторка багато подорожує, досліджує казки та міфи, займається перекладами з англійської. Захоплення казкою розпочалось з праці Проппа «Історичне коріння чарівної казки». За словами письменниці, це дуже обґрунтована праця, він наводить багато прикладів, прочитав чимало казок не лише слов’янських, а і європейських, американських, австралійських.
Підґрунтя не лише теоретичне, а практичне має друга книга лауреатки «Коронації слова» «Кривавими слідами». Спеціально для її написання пані Ксенія отримала дозвіл і вже протягом року патрулює з поліцейськими Рівного. А ще поліцейські надали найцікавіші справи зі всієї України, на основі яких базується трилогія.
«Головні герої – патрульна Власта Коваль та слідчий Єгор Скляр. Власта зі своїм напарником приїхали на місце події та знайшли вбиту людину. Вже там вони викликають слідчо-оперативну групу, в складі якої приїжджає інший головний герой Єгор. Справа далеко не така проста, як може здатися на перший погляд, але поліцейські не здаються, – ділиться авторка. – До речі, всі виклики патрульних засновані на реальних подіях, тому що я коли з ними їздила – записувала найцікавіші випадки. І деякі з них увійшли в книгу».
Всі ці події – вбивство іноземця, пошук вбивці – відбувались насправді у 2014 році, на сторінках – у 2019. Щоправда, місце, імена тощо змінені.
«Кривавими слідами» матиме продовження – ще дві інших книги, хоча й кожна з них матиме завершену історію. Назви примірників відрізнятимуться, але всі вони поєднані серією «поліцейський детектив».
Два роки тому Ксенія особливо презентувала в Дубні роман «Коли приходить темрява». Під час демонстрації книги на сцену винесли труп. Готова вона неординарно представляти й ці книги, але для інсталяції необхідна допомога поліцейських, а тому задум поки що не вдається втілити. А ще найбільше в письменницькій діяльності, як розповідає авторка, вона не любить підготовки до друку, тому що треба вичитати текст кілька разів, а ця робота – клопітка. Попри те, Ксенія Циганчук уже має намір спробувати себе в магічному реалізмі та драмі.
(66)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію