Містян запрошують на смачні вареники
Свято Андрія – які прикмети та що не можна робити
13 грудня в Україні святкують День святого Андрія Первозванного. Андрій був першим з апостолів, хто пішов слідом за Ісусом Христом. Згодом він привів до Спасителя свого рідного брата – святого апостола Петра. Із братом раніше Андрій займався рибальством. І вирушив святий Андрій із проповіддю святого слова у східні країни, до Дніпра.
Давня легенда говорить, що апостол Андрій Первозванний проповідував християнську віру на побережжі Чорного моря й у Києві. Літопис, який датується XIII століттям, містить переказ про заснування Києва Андрієм Первозванним: «На цих горах засяє ласка Божа, буде велике місто…»
Незважаючи на те, що це християнський святий, обряди й традиції цього дня сягають дохристиянських часів. З усіх свят річного календарного циклу день Андрія Первозванного є одним із найтаємничніших, найцікавіших, цього дня відбуваються заклинання й угадування майбутнього, ритуали з калитою та інші ворожіння.
Андрієва ніч допомагає незаміжнім дівчатам пізнати свою долю: чи доведеться ще рік дівувати, чи на щасливицю чекає вдале заміжжя. Ворожити слід у ніч перед святом.
За Днем Андрія Первозванного, як і багатьма іншими святами, намагалися передбачувати погоду:
Якщо в цей день іде сніг – зима буде довгою та морозно
Якщо сніг випав до 13 грудня – зима буде теплою та м’якою
Сонячна погода у цей день обіцяє багатий урожай наступного року.
13 грудня на свято Андрія не можна займатися хатніми справами, шити, прясти, ткати, влаштовувати гучні розваги з алкоголем та, за християнськими законами, ворожити.
У Дубні Андріївські вечорниці відбудуться уже сьогодні, 13 грудня, о 13 годині. Веселощі відбуватимуться в Будинку дітей та молоді.
(143)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію