Місцеві роботодавці порушують законодавство

Інспектор праці виявив порушення законодавства про оплату праці у Дубні
Інспектор праці Дубенської міської ради у І кварталі 2019 року провів інспекційні та інформаційні відвідування роботодавців, щодо дотримання трудового законодавства.
Як результат, виявлено порушення, а саме не нарахування індексації, що є складовою зарплати (входить до складу фонду додаткової зарплати), її невиплата вважається порушенням законодавства про оплату праці.
Індексація грошових доходів населення – це законодавчо встановлений механізм підвищення грошових доходів населення, який дозволяє частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг (ст. 1 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» далі – Закон № 1282).
У відповідності до вимог Закону «Про оплату праці» заробітна плата підлягає індексації, виплата якої регулюється Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою КМУ. Індексацію зобов’язані проводити всі роботодавці незалежно від форми власності.
Відповідальність роботодавця:
Невиконання роботодавцем обов’язку щодо індексації зарплати є недотриманням мінімальних гарантій в оплаті праці.
Якщо роботодавець не нараховує індексацію зарплати, його можуть притягти до відповідальності:
фінансової (абзац четвертий ч. 2 ст. 265 КзпП); 10 мінімальних заробітних плат за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;
адміністративної (ст. 41 КУпАП);
кримінальної (ст. 175 Кримінального кодексу).
Головна мета інспектора праці не штрафувати роботодавців, а допомогти їм працювати у правовому полі, проводячи роз’яснювальну та профілактичну роботу з метою недопущення суб’єктами господарювання порушень норм чинного трудового законодавства, інформують у Дубенській міській раді.

(511)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.