Мінімальна зарплата може зрости з наступного року

Про це та пенсійну, медичну реформи і децентралізацію розповів народний депутат Олександр Дехтярчук
Під час прес-конференції з журналістами дубенських видань 10 червня.
Розпочав нардеп із того, що Верховна Рада працюватиме до 21 липня, як мінімум, та реформи, що реалізовуватимуть найближчим часом. Уряд Гройсмана обговорює можливість підняття пенсій на осінь та розглядає підвищення мінімальної заробітної плати з наступного року.
– Ці речі є правильними. Ми повинні поступово виводити робочі місця з тіні. Разом з тим ми повинні зосередити увагу на законодавчому захисті середнього бізнесу, який є незначний – каже народний обранець.
На скільки підвищать пенсії та мінімальну зарплату депутат не зазначає.
Пенсійна реформа
За словами Олександра Дехтярчука, в Україні розпочалась президентська кампанія. Але хто б не став Президентом держави через 2,5 роки, він приречений робити пенсійну та медичну реформи.
Законотворці не підвищують пенсійний вік, але відповідно до нового пенсійного законодавства основою є страховий стаж. Вихід на пенсію буде можливим за наявності 35 років страхового стажу. Тобто, людині, що працює за цивільно-правовим договором треба буде подумати про страховий стаж навіть при досягненні 60-річного віку.
– Болючим буде й неоднозначно сприйняте суспільством питання відміни пільгових пенсій освітян, медиків, працівників правоохоронних органів, служби безпеки, народних депутатів тощо. Я голосуватиму за цю позицію, оскільки спілкувався з дубенчанами і вони кажуть, що якщо всім, то хай буде всім. Пільгові пенсії зберігатимуться виключно для військових АТО, що брали участь у бойових діях – розповів народний депутат.

Медична реформа
Набагато складніша ситуація із медичною реформою, хоча уже зроблено ряд позитивних речей:
запровадження європейських і американських лікарняних стандартів по лікувальних протоколах (наприклад, коли людина потрапляє в реанімацію, то їй чітко виписаний протокол – перелік ліків, як лікувати і т.д.);
запрацювали програми по гіпертонії, кардіології, діабету, що вперше за останні роки не централізувала держава.
Суть медичної реформи полягає у тому, що фінансуватимуть не медустанову, а послугу.
– Дуже складно буде, коли запрацює схема, коли людина сама вибере лікаря і звернеться до необхідного медика. Як випрацювати цей механізм – наразі мені невідомо. Тому закон покликаний почати дискусію в суспільстві. В першому читанні він виписує лише напрямок в якому йти – платити державі за послугу, а не за ліжкомісце. Як буде далі – залежить від нас з вами, народних депутатів, круглих столів, – вважає Олександр Дехтярчук.
Та не заперечує того факту, що медична реформа частково може лягти на місцеві бюджети. Бо коштів, що дасть держава – не вистачить і тоді їх треба буде забирати з ремонту доріг, соціальної сфери та спрямовувати на місцеву сферу охорони здоров’я.
Децентралізація
Будучи спеціалістом в цій галузі, обранець розповів про два законопроекти. Перший з них стосується міст обласного значення, інший – роботи центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП).
– Мною зареєстровано законопроект про надання статусу спроможних громад містам обласного значення. Так як в Україні є 184 міста обласного значення і лише 4 спромоглись створити об’єднані громади за 2,5 роки децентралізації. Причина не в поганих містах та в їхньому керівництві. Причина в тому, що, як правило, в районах, з якими межують ці населені пункти, є протистояння між містами та районною владою – пояснює нардеп. – Ми нічого не додаємо містам обласного значення по податках, адже вони мають 60% податку. Єдиний плюс – вони зможуть напряму звертатись до Державного фонду регіонального розвитку поза обласними держадміністраціями.
Якщо говорити про Дубно, то будь-яке ближнє село зможе приєднатись до міста в рівну об’єднану громаду без перевиборів голови та депутатів, делегувавши своїх обранців.
Законопроект Кабміну передбачає передачу ЦНАПів при адміністраціях за взаємною згодою об’єднаним територіальним громадам або містам за умови надання послуг мешканцям всього району.

Земельна реформа
За словами Олександра Дехтярчука, законопроект Гройсмана у цій сфері пропонує:
обмеження продажу землі юридичним особам, тобто фірмам. Купувати землю в Україні зможуть лише фізичні особи;
заборона продажу землі іноземцям;
обмеження розміру землі, яку можна придбати в одні руки (в даному випадку – 200 га).
До цього проекту Олександр Володимирович реєструватиме доповнення. Суть якого полягає в поданні декларацій покупцями земель із зазначенням джерела фінансування.
Іква
Щодо забруднення річки Іква законотворець зауважує, що цю проблему повинні вирішувати всі – і влада, і Кременець, і власники місцевих підприємств. Останні, на його думку, зобов’язані мати свої очисні споруди. Спільно з дубенським міським головою депутат просуває кошторисну документацію на 8,3 мільйони гривень по колектору.
Гроші
Також народний обранець розповів, що на Рівненщину з державного бюджету спрямують 5 мільйонів гривень. З них на Дубенщину спрямують 600 тисяч гривень на капітальний ремонт (коловий рух) перехрестя вулиць Семидубська, Мирогощанська, Сурмичі, Грушевського та 257 тисяч гривень на реконструкцію вуличного освітлення с. Жорнів, 451 тисячу гривень на завершення внутрішніх робіт клубу с. Шепетин.
На завершення прес-конференції помічника нардепа Андрія Пахолок коротко прозвітував щодо звернень у громадську приймальню та надані допомоги.

(63)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.