Микола Оттов: Я дякую Вам за те, що прийшли вшанувати не мене, а книгу

Новий історичний роман місцевого письменника презентуватимуть у Рівному та Острозі
Дубенчанин Микола Оттов є відомою постаттю не лише в нашому краї, а й в Україні. На рахунку письменника вже є історичні твори, а сьогодні, 25 липня, він презентував дубенчанам новий свій роман. На презентацію книги прийшли керівництво міста, представники духівництва, місцеві письменники та любителі історичної літератури. У новому романі «Доба княжа» автор відтворює у художньому ракурсі один з найважчих періодів майже 500-літньої глибини в зачатках відродження України-Руси, як єдиної спадкоємиці Київської держави, заснованої при Володимирі Великому.

Першим поділився з присутніми враженнями від нової книги директор Дубенського історико-культурного заповідника Леонід Кічатий:
«Я завершую читання цієї прекрасної книги, Микола Оттов її завчасно презентував мені та нашому колективу. Я лише скажу, що мені надзвичайно приємно, що доба князів Острозьких, старовинна родина згадується у цьому прекрасному романі. Я розумію походження князівського роду в цьому романі. І найприємніше мені те, що він не є історично-датованим від періодизації до періодизації. Ми завжди звикли читати історичні книги як словники про те, що хтось щось зробив, купив, щось сталося і так далі. А це є роман і роман досить цікавий. З головними героями, прекрасними діалогами, які заставляють нас задуматися про те, хто ми є».

Після цього присутні разом помолилися, а настоятель Храму Вознесіння УГКЦ о. Андрій Коваль зазначив:
«Роздумуючи над подіями, які розгортаються у нашій країні, приходимо до висновку, що історичні факти, які відбувалися у нашому народі є вкрай необхідними, щоб краще розуміти всі процеси, які відбувалися. І щоб ми завжди з цього всього робили правильні висновки. Історичний період, який описаний у книзі «Доба княжа», Микола Оттов розкриває у такий незвичний спосіб, який відкриває не лише для обмеженого кола читачів, а й для простих людей. Для багатьох жанр, у якому поданий цей твір, може стати рідним».
Також священник відмітив величезну роботу, яку довелося зробити автору, щоб опрацювати багато історичних фактів та документів.
Через те, що публікація книги є справою недешевою, неодноразово під час презентації наголошували на заслузі меценатів. Саме завдяки їхньому сприянню палітурка книги, на якій зображений Дубенський замок, стала такою гарною.

«Я чудово знаю Миколу Миколайовича, і коли в кабінет заходить ця людина – для мене це людина унікальна, яка, так сталося, народилася у Дубні та розповідає про наше місто. Коли під загрозою стояло питання друкування самої книги – я був першим, хто знав про книгу. Це для мене було щось надзвичайне, адже я знав, що книга буде написана і навіть з тими правками, які Микола Миколайович приносив, я бачив, хто редагував, вносив корективи. На сесії це однозначно підтримали, для наших письменників ми завжди заготовляємо кошти. У будь-якій ситуації їх завжди мало і ми той запас, який був – ми його вичерпали. – зазначив Василь Антонюк. – Щоб зробити гарну книгу – її потрібно гарно оформити. Вона дійсно оформлена гарно і видно, що прикладені душа і серце. Дякую Вам, Миколо Миколайовичу, адже, прочитавши книгу від початку й до кінця, хто видав і хто коригував – дуже приємно, що це наші дубенські, місцеві. Ми чекаємо від Вас ще більше, чекаємо щось ще грандіозніше і, можливо, іншої сторінки історії подій у Дубні».

Це вже друга презентація книги, першими побачили новий твір у Храмі Вознесіння Господнього УГКЦ. Наступна зустріч з письменником відбудеться у Дубенській центральній районній бібліотеці, а пізніше – в Острозі та Рівному. Захід провів інший місцевий письменник Микола Пшеничний, а його дружина – пані Любов, звернулася до автора з теплими словами та зачитала уривок з книги. Також присутні переглянули фрагмент фільму про Миколу Оттова.

«Я дякую Вам за те, що прийшли вшанувати не мене, а книгу, князя Острозького, його епоху, його працю і його діяння, тому що такі люди стояли у затоці українства. Не хочу хвастатися, але ця праця важка, але я думаю, якщо людина свого захоче – то цього досягне. В тому, що з’явилася ця книга, є заслуга багатьох людей, які допомагали. Ви знаєте як важко видати книжку, адже немає належного державного рівня фінансування. І ми мусимо просити. Добре, що в нас, у Дубні, є такі гарні люди як працівники мерії, деякі підприємці. У мене є багато задумок, я хочу написати про видатних людей», – звернувся до гостей презентації автор Княжої доби.
На завершення зустрічі присутні побажали Миколі Оттову міцного здоров’я та висловили щирі сподівання, що світ побачить ще багато творів видатного земляка.

(183)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.