«Ми вашою лапшою ситі не будемо» – людям набридли пусті обіцянки (фото)

Працівників Дубенської ЦРЛ почула вся Україна та чи почує влада?
Декілька десятків людей безперервно з 15 до 19 години крокували пішохідними переходами на трасі міжнародного значення Київ-Чоп 14 листопада. Через це працівники поліції перекрили дорогу і весь транспорт направляли через Рачин у місто, що спричинило значні затори в центрі Дубна. Причина цього та ж, що й минулого року – молодшому персоналу КНП «Дубенська центральна районна лікарня» місяцями не платять заробітну плату.
Хоча транспорт і перенаправляли, декілька автівок перед протестувальниками все ж час від часу збиралося. Обурені пасажири не розуміли, чому чиновники не можуть домовитися з людьми.

«Чому ви не можете домовитися з людьми, я вам пояснюю – люди ходять, просять. Пустіть мене додому, зробіть коридор, домовтесь з людьми. Отак стоячи – ви нічого не доб’єтеся. Я голодний, я злий, змерз, я хочу додому. У вас є поліція, журналісти – домовтесь з людьми», – емоційно звернувся до посадовців, які більшість часу стояли в стороні, молодий водій автівки, що теж потрапила в затор.
Як завжди, працівники медустанови хотіли поспілкуватися з власником – головою районної ради Олександром Козаком, але його не було. Пізніше медики зазначили, що той декілька днів тому пішов у відпустку. Намагався владнати ситуацію в.о. голови Дубенської РДА Володимир Іщук, проте люди не хотіли знову чути «пусті обіцянки».

«Те, що я казав, залишається актуальним. Сьогодні обласна адміністрація веде перемовини з центральними органами влади, щоб отримати додаткове фінансування – це найпростіший варіант, щоб вирішити ваше питання. Я не можу сказати, що це буде завтра, чи післязавтра, чи через тиждень, розумієте, але в цьому році це точно буде закрите. Я сподіваюся, що це буде в листопаді. Закінчіть ходити дорогою Київ-Чоп і почекайте кошти, які мають бути виплачені, – звернувся до людей Володимир Іщук. – Повірте, навіть якщо найближчим часом Ви отримаєте гроші – сьогоднішня подія, яка відбулася на Київ-Чоп, до цього не призвела. А призвели ті листи і та робота, яку проводили обласна адміністрація з центральними органами влади».
На мирний протест прийшли й представники Дубенської міської ради, а саме заступниця мера Ольга Ляшенко, заступник Василь Скринчук, секретар Віктор Недашковський і начальник відділу охорони здоров’я міськради Василь Круцик.
«Позицію міської ради ми озвучили на жовтневій сесії – ми виділили мільйон, щоб частково перекрити заборгованість. Сьогодні ми вийшли до людей, щоб їх почути, показати, що наша позиція не змінилася», – зазначив Віктор Недашковський.

Чи знало керівництво лікарні, що люди планують мітинг і чи намагалися їх зупинити – журналістка Інформаційного порталу м. Дубно запитала у в.о. директора КНП «Дубенська ЦРЛ» Олександра Радея, на що той відповів наступне:
«Фонд заробітної плати лікарні 3 млн 200 тис. грн з податками. Заробітний фонд – 2 млн 700 тич. грн, як який місяць. Місто могло б дати кошти, які зароблені – їх немає. Містяни – це 50% пацієнтів райлікарні. Я бачив оголошення з анонсом про протест. Ми збирали людей, казали, що законно – профспілка мала б зібрати людей, це все зареєструвати, тоді дати офіційні запити в районну раду, районну адміністрацію, поліцію, зробити функціонований мітинг, а не стихійний – це ж все незаконно».

Під час акції частині працівників на рахунки прийшли кошти – по 800 гривень, але нікого це не задовольнило.
«Скажіть конкретно – коли!», «А Ви ж отримуєте зарплату вчасно, чому ж ми не отримуємо?», «За один місяць ділите зарплату на 4-5 разів», «Ми вашою лапшою ситі не будемо», – саме такі претензії і вимоги людей, що крокували пішохідними переходами.
Як і планували, протест тривав до 19 год і за цей час пропустили лише декілька автівок. Тобто люди, які хочуть отримати зароблені кошти, близько 4 годин демонстрували країні готовність боротися за своє. А серед них – було й декілька дубенчан, які прийшли підтримати медиків. Особливо важко медсестрам і санітаркам, які й так отримують мінімальні виплати, стало з початком опалювального сезону.
Вже вдруге працівникам райлікарні на Дубенщині вдалося привернути до своєї проблеми увагу всієї України. Та чи допоможе це отримати свої зароблені кошти – поки що невідомо.

(465)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.