Мешканка Дубенщини від фонду радника президентів розвиватиме молодь

Активна дубенчанка стала амбасадоркою Фонду родини Гаврилишина
Кожен прагне змін до кращого, але набагато менше людей готові змінювати себе та, як то кажуть, світ навколо. Абсолютно протилежне можна сказати про жительку Смиги Вікторію Костюк. Багатодітна мама активна в громадянському суспільстві, разом зі спільниками неодноразово реалізовувала різні ідеї та проекти. А на днях жінка стала амбасадоркою Благодійного фонду родини Богдана Гаврилишина. Останній, про який детальніше можна почитати за посиланням, створений для підтримки молодих змінотворців задля сталого розвитку ціннісно-орієнтованої України. У квітні пані Вікторія подала заявку і пройшла відбір, попри те, що перевага надається представникам обласних центрів.

Фото зі сторінки у Фб
– У 2018 році я була єдиною представницею від Рівненщини в школі «Молодь змінить Україну» в Тернополі. У 2019 році Фонд родини Богдана Гаврилишина за підтримки Українського культурного фонду запровадив нову програму «Креативна молодь змінить Україну». Я теж взяла в ній участь на конкурсному відборі в Києві, – розповідає амбасадорка. – Для мене ці програми є дуже ресурсними. А тому з’явилась мета: щоб вони були в нашій області. Коли побачила заявку – вирішила спробувати свої сили. Я думаю, що відбіркова комісія оцінила мій досвід і базу контактів в більшості громад, з якими я уже співпрацювала. Представники Фонду працюватимуть в 19 областях і я рада, що Рівненщина попала в цей список.
– Яка ваша мета, місія?
– Найперше, пропагувати ідеї Богдана Гаврилишина і Декларації відповідальної людини. Вже зовсім скоро ми оголосимо про початок марафону відповідальності. Від Фонду родини Богдана Гаврилишина нам надішлють насіння соняшника «Богдан Гаврилишин» і ми будемо пропонувати молоді в нашій області висадити алею таких соняшників, доглядати за ними. Це показово тим, що насінина – це як знання, навички, ми повинні посіяти зернину в ґрунт і слідкувати за тим як вона росте, як ми ростемо заради того, щоб навколо нас відбувались зміни. У п’ятницю відбудеться зустріч амбасадорів, де ми випрацьовуватимемо напрямки, інструменти нашої роботи та діятимемо як мережа лідерів змін.
Я б хотіла, щоб ми створили в Рівненській області таку платформу, щоб не треба було їздити за знаннями далеко, тому що не всі мають змогу. А також створити такий канал комунікації, де молодь могла б висловити думки щодо того, що їй необхідно. Ми бачимо яскравих, хороших людей, які починають працювати в громадах, з часом вигорають і залишають роботу, практично не знаючи чим себе зайняти. Це призводить до того, що вони змушені їхати за кордон в пошуках кращої долі. Я б хотіла разом із місцевою владою, обласною адміністрацією згуртувати когорту таких людей і спільно планувати нашу діяльність.
– А на який період призначається амбасадор? На рік?
– Так. Цього року вже відбір пройшов і з травня ми починаємо працювати. А так будемо діяти до кінця грудня 2020 року. Тоді в Києві зустрінемось, щоб розповісти про свої напрацювання, що нам вдалось зробити. Тоді буде оголошений новий набір. Згідно зі стратегією, в наступному році обиратимуть по двоє людей від області.
– Що б Ви хотіли додати на завершення?
– Хоч і Фонд націлений на молодь після 20 років, особисто я, коли проходила співбесіду, ставила акцент на підлітках і студентстві. Саме підлітки, формуючи свій світогляд, не хочуть жити в маленькому селі, ОТГ, а хочуть виїхати у велике місто. Але зі сучасними технологіями та можливостями ми можемо розвиватись у селі, головне їх використовувати.
Довідково: Богдан Гаврилишин – український, канадський, швейцарський економіст, громадський діяч, меценат, колишній член Римського клубу, радник декількох президентів України, прем’єр-міністрів, голів Верховної Ради. Був громадянином Канади.

(781)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.