Мер попросив меншу премію, а секретар та заступник отримають гроші після звіту

Сесія у Дубні: на які премії та надбавки заслужили посадовці
63 сесія Дубенської міської ради, яка відбулася 18 грудня, розпочалася з виступу особливих гостей. Учні Дубенської ЗОШ №1 привітали присутніх з Днем святого Миколая та прийдешніми Різдвяними святами. Діти співали, розповідали вірші та вручили присутнім сюрпризи, зроблені своїми руками. Мер та депутатський корпус подякували школярам за вітання солодкими подарунками.

Найбільш конфліктні питання чергового депутатського засідання стосувалися заробітних плат, надбавок та преміювань верхівки влади Дубна.
Щодо оплати роботи мера, то бюджетна комісія пропонувала внести зміни лише до другого пункту.
«Щомісячні преміювання та преміювання до державних і професійних свят (Дня незалежності України, Дня Конституції України та Дня місцевого самоврядування) у розмірі 100% посадового окладу, надбавки за високі досягнення у праці та доплати за роботу в умовах режимних обмежень», – зазначив Василь Антонюк.
Після чого Юрій Момотюк пояснив, що зміни полягають в розмірі преміювання, а саме зниження зі 100% до 90%, оскільки це «принципова позиція міського голови».
«Згідно з проектом перший пункт встановлює надбавку за високі досягнення у праці в розмірі 50% від посадового окладу з урахуванням доплати за ранг та вислугу років і в другому пункті теж надбавка. Тут надбавка і там надбавка», – не зрозумів запропонований проект рішення Микола Стрільчук.
Юрій Момотюк пояснив присутнім як нараховується заробітна плата в органах місцевого самоврядування та державним службовцям:
«Заробітна плата складається з окладу, рангу, вислуги, надбавки і лише потім премії. Ми встановили 50% надбавки та 90% – це максимум, далі голова вправі брати і 10, і 20, і 30, і 50 залежно від фонду праці. Це є максимальний відсоток премій, які можуть виплачуватися міському голові на даний момент і це нами вирішено».
Після обговорень 23 обранці проголосували за проект рішення, а Микола Стрільчук утримався.
Наступне питання стосувалося преміювання секретаря міської ради Віктора Недашковського. Проект передбачав внести зміни до другого пункту, а саме щомісячні преміювання та преміювання до державних і професійних свят у розмірі 70% посадового окладу та надбавки за високі досягнення у праці знизити до 30%.
«Щодо заробітної плати заступників, секретаря ради та секретаря виконкому, то була рекомендація юридичного відділу, що згідно з постановою Кабміну, розмір заробітної плати та преміювання має встановлювати міський голова», – зазначив Олександр Пастух.
Проте депутат фракції «Батьківщина» Андрій Хижняк мав іншу думку:
«Цікаво виходить, що звіт буде через місяць, а за преміювання ми голосуємо зараз. Нам, якщо мені не зраджує пам’ять, влітку ви обіцяли провести закрите засідання по човнах, по тих коштах, які були вкрадені, а потім повернуті. Я хочу почути результат цього закритого засідання і зрозуміти чи має відношення до цього злочину Віктор Альбертович. Якщо має – я голосуватиму по-одному, а якщо ні – по-іншому».
Василь Антонюк запевнив, що особисто спілкувався з винуватцем ситуації, який стверджує, що це лише його вина, а Віктор Недашковський до неї не має ніякого відношення.
«Я сам спілкувався з тим чоловіком, який продав човен і не знаю, що він казав вам, але мені говорив зовсім інші речі. Він сказав: «Так, я їду, але скажу те, що треба сказати, адже і в тому, і в іншому варіанті я буду крайнім. Щоб менше постраждали інші особи, я буду казати так», – заперечив міському голові депутат Стрільчук.
Після цього слово на свій захист сказав Віктор Недашковський:
«Я готовий клястися на Конституції та в суді, що не маю до цієї афери ніякого відношення. Я такий дискусійний на цій посаді, оскільки це перший крок до міського голови. Знімаючи секретаря, шановна партія «Батьківщина», яка найбільш чисельна в міській раді, ставить свого депутата на моє місце і має вагомий вплив на мера та все місто загалом. Тут порушені мої права, які я можу відстоювати у суді, оскільки принижені мої честь та гідність. Безпідставне порушення честі та гідності карається законом».
Дискусії тривали ще довго, батьківщинівці відверто звинувачували секретаря та погрожували зустрічним позовом до суду через аферу з човнами. До розмови долучилася Тетяна Гончарова, яка вважає, що меру варто самому визначати розмір премій заступників та секретаря. Захищав колег з фракції «Батьківщина» Олег Швед, який запропонував Віктору Недашковському переконати присутніх у своїх високих досягненнях.

Оскільки обговореннями дійти згоди та щось вирішити депутатам не вдалося, обранці приступили до голосування за кожну ідею, яка прозвучала в залі. Пропозицію бюджетної комісії, яка передбачала преміювання у розмірі 30%, підтримали 11 депутатів, за те, щоб мер сам нараховував премії та зарплатню проголосували 16, така ж кількість присутніх підтримала пропозицію Андрія Хижняка розглянути дане питання після звіту Віктора Недашковського.
«З цього всього виходить, що ми не знайшли спільного знаменника в цьому питанні. Тому я залишаю за собою обов’язок приймати рішення щодо нарахування заробітної плати», – підсумував Василь Антонюк.
Проте й така ідея нікому не сподобалася. Вніс свою пропозицію й Леонід Дудко – 10%, проте і її більшість не підтримала.
Оскільки рішення так і залишалося неприйнятим, Тетяна Гончарова нагадала присутнім, що якщо до 25 не вирішать це питання – люди залишаться без грошей.
Остання пропозиція прозвучала від Миколи Стрільчука – проголосувати за проект без 2 пункту, а питання премій та надбавок вирішити після звіту. Таку ідею підтримали 20 депутатів і обранці перейшли до наступного питання порядку денного, яке стосувалося заробітної плати заступників.
Розпочалося обговорення з пропозиції Андрія Хижняка, щоб мер сам вирішував на яку оплату праці заслужили його заступники. Хоча Василь Антонюк таку ідею підтримав, погоджувалися з цим не всі. Тож присутні проголосували за 80% премії Ользі Ляшенко, а Василь Скринчук надбавку отримає, як і секретар, після звіту.
За рекомендаціями бюджетної комісії, керуючій справами, секретарю виконкому Олені Олійник погодили преміювання у розмірі 40% від щомісячного окладу.
За попередньою інформацією секретар та заступник звітуватимуть про виконану роботу вже на наступній сесії 22 грудня. Про інші рішення 63 сесії читайте згодом на сайті Інформаційного порталу м. Дубно.

(571)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

1 Response

  1. 21 Грудня, 2018

    […] 63 сесії міської ради, яке відбулося 18 грудня, як писав раніше Інформаційний портал м. Дубно розпочалося вітальними […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.