Мер депутатам: Ви зараз мені палки втикаєте в колеса      

Дали мільйон, щоб показати спроможність міста утримувати райлікарню
80 сесія Дубенської міської ради відбулася сьогодні, 11 жовтня. На засідання прийшли 24 депутати, а порядок денний передбачав вирішення майже 70 питань. Розпочали традиційно з депутатських заяв, запитів і звернень. Запит Петра Янка, який озвучив Віктор Недашковський, стосувався прохання мешканців вул. Семидубська щодо ремонту дороги від вул. Грушевського до їхніх будинків. Усно звернулися до присутніх ще 2 депутатів. Леонід Дудко просив вплинути на заклади відпочинку, а саме кафе і бари. Адже дубенчани, які мешкають поблизу автостанції, скаржаться на нічні феєрверки.
«От цієї ночі теж, близько 24 години, біля кафе «Перлина» стрільба, феєрверки – навколо люди вже сплять, а ми опівночі дозволяємо будити їх, робити те, що ми заборонили вже не один раз. Я думаю, поліція має на це реагувати», – пояснив Леонід Дудко.
«Поліція сьогодні тут, вчора вони попросилися бувати на сесіях. Я не заперечую – нехай дивляться як працюють міські депутати, у тому числі й щодо забезпечення правопорядку. Я дякую за запитання, давайте окремо розглянемо про роботу закладів у вечірній і нічний час. Я вважаю, що потрібно обмежити оці всі витребеньки зі сторони наших дубенчан щодо феєрверків, стрілянин і всього іншого. Є господарі кафе, барів, які мають за цим всім дивитися, а поліція сторожем не буде, я так вважаю. Тож давайте на наступній сесії розглянемо питання щодо роботи кафе, барів, ресторанів у Дубні в нічний, вечірній час», – відповів Василь Антонюк.
Інше усне звернення до колег, проте, дещо особисте, мав Юрій Момотюк:
«На нещодавньому засіданні земельної комісії розглядали питання виділення земельних ділянок воїнам АТО. У нас йде війна, але, я вважаю, неприпустима поведінка керівників громадських організацій воїнів АТО, чи, можливо, вони по-іншому називаються, висловлюватись таким чином: «У вас давно горіли автомобілі? У вас давно горіли будинки?». Якщо ця людина бере на себе таку відповідальність, зокрема, прізвище Філімоненко, якщо вона така крепка і може розказувати, що горіло і це не останній раз – буде горіти далі, то, можливо, ці люди мають відношення. Можливо, комусь не погодили земельну ділянку і у вас гараж, у мене автомобіль горіти – що буде далі?»
На таку заяву депутата Василь Антонюк відповів, що звертатиметься до комісара області щодо цієї ситуації і щодо цього дубнчанина.
Далі ж обранці позитивно проголосували за внесення змін до Програми фінансового забезпечення депутатської діяльності на округах. Пропозиції депутатки Галини Дучук стосувалися матеріальної підтримки хворої дубенчанки, та Володимира Сороки – на ремонт прибудинкової території на вул. Морозенка підтримали.
Погодили депутати й затвердження Програми надання фінансової підтримки військовим частинам Дубенського гарнізону, якою передбачили використати 50 тис. грн у цьому році та ще 500 тис. грн у наступному.
Найдовше обговорювали внесення змін до бюджету. Начальниця фінуправління Світлана Розмислович озвучила суму перевиконання в розмірі 7 млн 745 тис. 500 грн. Посадовиця детально пояснила як хочуть використати ці кошти.
300 тис. грн пропонували передати місцевій пожежно-рятувальній частині для придбання обладнання. Чому ці кошти такі важливі пояснив керівник загону Михайло Домарацький:
«Я звертався на початку року і ця проблематика існує в нашому підрозділі – це компресор для закачки балонів, в яких наші бійці працюють у задимлених приміщеннях. Держава нас забезпечила новими сучасними апаратами, сучасними масками, але, на жаль, на компресор поки немає фінансування».
На інший пункт звернув увагу колег екскерівник Дубенської центральної районної лікарні Віталій Табачук:
«Ми знаємо ситуацію з виплатою заробітної плати працівникам райлікарні – на сьогодні липень не закритий. Тому я звертаюся до вас з проханням підтримати пропозицію виділити кошти в сумі 1 млн грн».
Прокоментував ситуацію і мер:
«Я вчора був на нараді і, чесно скажу, отримав незадоволення від спілкування з деякими чиновниками області, зараз навіть не хочу розповідати. Всі сьогодні за Дубно від голови і до заступника голови обласної адміністрації. А в району – винен у всьому міський голова. Ми маємо можливість передати лише з перевиконання дохідної частини, ми не маємо цільової субвенції на район. Мені вже надоїло пояснювати: йде тотальна брехня зі сторони керівництва району і головного лікаря лікарні, брехня людям, лікарям, допоміжному складу й іншим працівникам, що в невиплаті заробітної плати винна міська рада. Ще раз офіційно звертаюся до мужів району – шановні, схаменіться, не паплюжте владу міста. Ми сьогодні йдемо на нормальні рішення і даємо мільйон із своїх можливостей перевиконання».
Хоча цей мільйон, згідно з словами Віталія Табачука, і не допоможе закрити заробітну плату навіть за липень – депутати погодилися виділити гроші.
«Це не подачка, це просто мільйон і ми говоримо, що сьогодні спроможні вирішити питання утримання працівників центральної районної лікарні, хоча це й буде нелегко», – додав Василь Антонюк.
Також присутні вирішили вчергове звернутися до колег району, щоб передали заклад на баланс міста.
Детальніше зупинилися на пункті, що стосувався приведення у відповідність території навпроти колишньої колонії, яка тепер є військовою частиною. На ці роботи пропонували спрямувати 200 тис. грн. Голова міськради пояснив, що поки що ніхто не говорить про будівництво там церкви чи встановлення пам’ятників, а лише про очищення озера.
«Ви боїтеся, що хтось там буде щось робити? Ніхто там нічого робити не буде. Привести в порядок і забрати звідти зливну станцію, щоб не воняло. Давайте разом це зробимо», – попросив очільник міста.
Леонід Дудко пропонував для відпочинку дубенчан впорядкувати іншу територію в центрі міста – Острівок.
«Я за те, щоб виділити кошти та почати чистити меліоративні канали. А потім, якщо залишиться, перейти до озера. Що тут поганого? Шановні, ми з вами починали вул. Шевченка, хоч були супротиви – нормально зробили? Майдан Незалежності – хіба погано зробили? Ви зараз мені палки втикаєте в колеса. Прийдете на цю посаду, тоді будете працювати, а зараз, будь ласка, не заважайте, я вас просто прошу», – емоційно закінчив дискусії мер.
Проте, в результаті вирішили, що в місті є важливіші потреби та проголосували в цілому за запропоновані зміни до бюджету з виключенням пункту про очищення озера.
Також присутні погодили виділити кошти для матеріальної допомоги, внесли зміни до декількох рішень міської ради та статуту деяких закладів міста. Опісля розглянули понад 50 земельних питань.
Василь Антонюк повідомив присутнім сумну новину – припинили реалізацію проєктів за кошти Фонду регіонального розвитку, а саме будівництво басейну і садочка. Проте причини цього так і не пояснив, лише додав:
«Ті сили, які прийшли зовні, а тепер вони внутрішні і не дають можливість виконувати далі роботи».

(656)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.