Маріупольців одружили у Рівному за давніми поліськими традиціями
Молодята – переселенців також перейняли весільний обряд Дубенщини
У Рівненський Обласний Краєзнавчий Музей відтворили весілля за давніми звичаями та обрядами, які притаманні Рівненському Поліссю.
Одружили молодят- переселенців з Маріуполя. Олександр та Ніна Ткачуки познайомилися в одному з маріупольських бомбосховищ, коли рятувалися від обстрілів окупантів росіян. Відтоді разом долають труднощі війни. Заради порятунку сина і доньки Ніна виїхала в Запоріжжя. Згодом Олександр знайшов її там. Одружилися закохані вже у Рівному, яке стало для молодої сім’ї новою домівкою.
Надихнувшись цією історією, фахівці КЗ “Рівненський обласний центр народної творчості” РОР спільно з поліськими етнографами та Центром підтримки переселенців “ЯМаріуполь-Рівне” вирішили подарувати парі справжнє традиційне весілля за стародавніми обрядами.
Під час дійства гості та запрошені поринули в атмосферу старовинних весільних пісень та колоритного сватання, одруження та смакування весільного короваю.
Символічно, що саме в День єднання тут, на Рівненщині, об’єдналася у родину пара з Маріуполя. Відтворений обряд поліського весілля – це один із елементів нашої унікальної української самобутності, повернення до першоджерел, наша духовна спадщина. Саме це об’єднує українців, звідки б родом вони не були. Саме наше національне коріння робить нас сильними, – сказав голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш, вітаючи молодят.
Під час акції «Обряд весілля: Рівненщина – Маріуполь» уперше відтворили традицію «читання корони», яку до сих пір пам’ятають і відтворюють у селі Рачин Тараканівська Громада, що на Дубенщині.
За матеріалами:Рівненська обласна рада
(57)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію