Лісівники просять зберегти робочі місця та не приватизовувати ліси

Працівники Дубенського лісгоспу підтримали всеукраїнську акцію
Всеукраїнська акція лісівників проходила вчора, 28 листопада. На її підтримку виступив колектив державного підприємства «Дубенське лісове господарство», який зібрався цього дня у Дубенській райдержадміністрації.
Працівники лісгоспу обурені прийняттям Стратегії реформування лісового господарства до 2022 року, яку уряд схвалив 15 листопада кулуарно, без жодного обговорення та не узгодив з Держлісагентством, Мінфіном, Мінюстом, Мінекономрозвитку, Мінприроди. Окрім того, документ передбачає створення суб’єкта господарювання, управління корпоративними правами якого здійснюватиме Кабінет Міністрів України. На думку лісівників, Стратегія – спроба приватизувати ліси в Україні, знищити галузь лісового господарства. Її прийняття ставить під загрозу питання екологічної та соціально-економічної безпеки в районі, області та країні загалом, суперечить процесам децентралізації та реформування місцевих громад.

«Акція проходила для того, щоб зберегти цілісність лісового господарства, зберегти колектив нашого підприємства, зберегти в загальному лісову галузь і залишити соціально-економічний захист наших працівників. Акція була ініційована профспілкою лісового господарства для того, щоб відновити фінансування на південні і східні райони України, відмінити Стратегію Міністерства аграрної політики і продовольства та уникнути передачі лісогосподарських підприємств у концесію. Люди бояться втратити роботу. У нас стабільна зарплата, від якої податки надходять в бюджет, а коли ліси – стануть приватними, всього цього не буде, працівники будуть соціально-незахищені» – каже голова первинної профспілкової організації Дубенського лісгоспу Ганна Куцевол.
Щодо фінансування лісгоспів східних і південних областей нашої країни головний лісничий Дубенського лісового господарства Василь Чеботарьов розповів, що близько півроку уже кожен працівник перераховує їхнім працівникам щомісяця благодійну допомогу у вигляді щоденного заробітку і виходить так, що вона двічі оподатковується. А все через те, що ліси виконують інші функції, а не ресурсні і їм не обійтись без допомоги від держави. А схваленою Стратегією передбачено ліквідацію лісогосподарських підприємств, як юридичних осіб, що означає автоматичне об’єднання кількох підприємств області, а то й кількох областей. Але таке нововведення нічого не дасть. Бо звідки візьмуться кошти, якщо, наприклад, об’єднати Миколаївську і Херсонську області?

Свої пропозиції представники колективу лісгоспу озвучили першому заступнику голові Дубенської райдержадміністрації Володимиру Іщуку з проханням звернутись до Верховної Ради та Кабінету Міністрів аби:
1. Відмінити рішення Кабміну від 15 листопада 2017 року «Щодо схвалення Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року».
2. Взяти за основу проект «Стратегії  розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року» розроблений фахівцями лісової галузі, міжнародних експертів та всіх зацікавлених сторін з подальшим доопрацюванням та широким обговоренням в суспільстві та узгодженням з галузевою Профспілкою.
3. Беззаперечно відмовитись від ідеї створення єдиного лісогосподарського підприємства (компанії), що може призвести до ліквідації діючих лісогосподарських підприємств галузі.
4. Унеможливити приватизацію державних лісогосподарських підприємств або передачу їх у концесію.
5. Відновити фінансування бюджетної програми 2805060 «Ведення лісового і мисливського господарства, охорони і захисту лісів» на 2018 рік в сумі не менше 730 млн.грн., що складає 30% від потреби; при формуванні бюджету на 2018 р. передбачити фінансування по коду програми 2805020 «Дослідження, прикладні розробки та підготовка наукових кадрів у сфері лісового господарства в обсязі 25 млн.грн.
6. Прискорити внесення змін до відповідних законодавчих актів, з метою фінансового врегулювання діяльності галузі та створення Лісового фінансового фонду.
7. Передбачити пряме підпорядкування Держлісагентства Кабінету Міністрів України та виведення його з під координації Міністра аграрної політики та продовольства України.
8. Терміново внести зміни до Санітарних правил в лісах України з метою забезпечення своєчасного проведення заходів з поліпшення санітарного стану лісів.
9. Ввести єдиний електронний облік для всіх постійних лісокористувачів.
10. Переглянути Закон України «Про оцінку впливу на довкілля», який фактично зупиняє всю промислову діяльність в Україні.
11. Прискорити призначення нового керівника Державного агентства лісових ресурсів.
«Інформацію колективу держлісгоспу ми взяли до уваги. Основне їхнє невдоволення викликане прийнятою Стратегією 15 листопада. Наші юристи зараз займаються, опрацьовують лист лісівників і будемо готувати необхідні документи, подання на сесію районної ради. Я думаю, що депутати підтримають і воно піде по вищих інстанціях» – прокоментував Інформаційному порталу м. Дубно Володимир Іщук.

До слова, користуючись нагодою, журналісти запитали у Дубенському лісгоспі чи є якісь документи на поставку щепи фірмі, що встановлюватиме майбутню теплову електростанцію. На що головний лісничий повідомив, що жодних договорів на поставку щепи чи деревини з цим підприємством не укладали. Окрім того, на сьогодні всі рубки відбуваються згідно з матеріалами лісоупорядкування, які планує Ліспроект, а договори на продаж лісу укладаються лише на квартали після проведення торгів, але аж ніяк не на рік.

(204)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.