Краянам час готувати другу обрядову кутю

Щедрий вечір – традиції, прикмети та вірування
Сьогодні, 13 січня, напередодні Старого Нового року, називають Щедрий вечір. Тобто, сьогодні ми відзначаємо: Василів вечір, свято Маланки та Щедрий вечір. У цей вечір на стіл ставили найкращі страви, вся родина одягалась в нове вбрання, а дім був прикрашений якомога краще.
Так у Святвечір готували «бідну» кутю, а на Щедрий вечір, відповідно, багату. Або ж як ще її називали — щедру. Не лише з маком, водою і медом. Додавали також вершкове масло, різні горіхи та солодкі доповнення.
Окрім багатої куті на стіл клали вареники, домашні ковбаси та буженину, пекли м’ясні пироги. Всі страви були ситними, жирними, солодкими чи пряними.
Сідали вечеряти досить рано, адже чекали в гості щедрувальників. На “Маланки” хлопці перевдягаються у жіночий одяг (образ Маланки), а дівчата навпаки — у чоловічий (образ Василя). Співають щедрівок, жартують, танцюють та влаштовують цілі спектаклі.
У спектаклі також беруть участь такі персонажі, як: дід, баба, коза, циганка, чорт. Що дуже схоже на дійових осіб під час Коляди. Ходять всі гуртом по хатах, щедрують, частуються у господарів смаколиками.
Що не можна робити сьогодні:
– позичати свої гроші, щоби весь рік самим не ходити в боргах,
– виносити з дому сміття, тому що з ним можна викинути свій успіх,
– сваритись, лаятися, обговорювати інших, інакше в сім’ї не буде щастя,
– одягати старий, брудний або темний одяг, щоб не викликати на себе лиха.

(100)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.