Кого нардеп бачить потенційним Президентом
Коли знизиться ціна на газ та що в Україні зміниться до 2020 року – на думку законотворця
«По всій Україні з’явились банери «Новий етап децентралізації» – так розпочав доповідь щодо об’єднання народний депутат на прес-конференції, про яку вже писав Інформаційний портал м. Дубно тут. За словами Олександра Дехтярчука, в країні вже утворили 874 об’єднані громади, 16 – на виборчому окрузі, в 13 з яких перемогли члени команди. В Уряді зараз знаходяться документи щодо приєднання Іваннівської сільради до Привільного, хоча є й непорозуміння з Кривухою та Кліщихою. Схожа ситуація у Сатиївській раді, де не знають чи їм йти до Рівненського району, чи об’єднуватись з Варковичами. Складнощі виникають і через те, що діти з Мʼятина пішки ходять в Дубенську ЗОШ № 3, а село лежить у Млинівському районі.
«Такі речі треба врегульовувати. Тому після прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій, а саме це передбачає новий етап децентралізації, я налаштований, щоб предметно обговорювати з громадами сіл, якщо вони будуть до того зацікавлені, щоб виправляти ці помилки. Але все залежить від прийняття закону, який дозволить перекроїти карту України. Ще нам потрібно прийняти закон про супровід діяльності рішень органів місцевого самоврядування. Тому що ми практично зосередили в руках голови ОТГ необмежену владу. І все залежить від особистих якостей керівника, обраного людьми. Але не всі голови громад добросовісно відносяться до загальнодержавних питань. В нас є приклади, коли відбувалось ігнорування звернень військкоматів щодо призову, повісток, ротації тощо», – вважає Олександр Дехтярчук.
Загалом в Україні планується 100 об’єднаних районів, у Рівненській області – 3. Оскільки Дубенський, до якого ще увійдуть Радивилівщина, Демидівщина та Млинівщина, не нараховуватиме до 180 тис. жителів, то при бажанні мешканців може приєднатись і Здолбунівщина.
Проведення місцевих виборів 2020 року можливе на нових умовах, але до того громадам треба уточнити, де вони перебувають.
«Останні добровільні вибори в об’єднаній громаді планується провести разом із парламентськими виборами в жовтні. А далі – припинити добровільність і почати об’єднання відповідно до перспективних планів. А тому звертаюсь до громад – з’ясуйте, де ви перебуваєте, з ким об’єднуватимесь, щоб не виникало несподіванок. З Миколою Федоруком ми зареєстрували 2 законопроекти, в яких пропонуємо усунути обласні ради та адміністрації від формування перспективних планів і дати цю можливість виключно Кабінету Міністрів України. А ще до 2020 року треба удосконалити діючий закон «Про місцеві вибори». Не може бути 2 різних принципи обрання депутатів місцевих рад – навколо міста або утворених громад по партійних списках, а в сільській місцевості проходить депутат-мажоритарник. Ну і Президент ініціював внесення змін до Конституції, де чітко мають прописати поняття громада та зробити незворотним процес децентралізації».
Завершували прес-конференцію обговоренням робочих місць, заробітних плат українців в країні та за кордоном, пенсій, справ бізнесу, монетизації субсидій можливого обвалу долара після виборів.
«Вибори можуть дестабілізувати політичну ситуацію, на яку в будь-якому випадку реагує курс. Але як на мене, Уряд залишається на місці, Верховна Рада теж. Ситуація є доволі складною, олігархи розкладають, як завжди, яйця в різні кошики. Але я вважаю, що є 2 реальних кандидати в Президенти – це Петро Порошенко та Юлія Тимошенко. Українцям треба думати кого обирати, – поділився думками нардеп. – Мене часто питають: коли в Україні реально знизити ціну на газ? Є програма Уряду до 2030 року, все інше – брехня. Якщо ми будемо вкладати у свою газовидобувну галузь, якщо не продаватимемо олігархам, а вкладати, щоб вводити в експлуатацію нові свердловини і все буде гаразд, Гройсман збереже свої повноваження в Уряді – це буде 2030 рік. Тому я агітую за збереження нинішнього курсу розвитку держави. На мій погляд, нам потрібна стабільність».
(907)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію