Кого дубенчани хотіли/не хотіли бачити депутатами

Та чому лідери голосування не отримають мандати
П’ятниця – 20 листопада – останній день до коли дубенчани мають подати документи для реєстрації обраними депутатами до територіальної виборчої комісії. А поки в них є час – журналісти Інформаційного порталу м. Дубно проаналізували кому вдалось набрати найбільше голосів і тих, хто не знайшов підтримки земляків. До уваги взяли тільки 10 партій, що подолали п’ятивідсотковий бар’єр до Дубенської міської ради. Чимало кандидатів опинились у списках саме завдяки гендерній квоті, тобто політичні сили зобов’язали, щоб у списках були жінки.
Оскільки перші кандидати, «джокери» в народі, автоматично отримали мандати, то нас цікавили тільки ті, хто серед колег по партії отримав більшість. Почнемо з Європейської Солідарності, в якій деяких кандидатів в обранці підтримала велика кількість дубенчан. 241 містянин проголосував за генерального директора ТОВ «Склоресурс» Кірічука Олександра Михайловича, трохи менше, 205, – за майстра з будівництва в ТОВ «Житловик» Антонюка Михайла Олександровича. Однак ні останній, ні в.о. директора медколеджу Кислюк Жанна Михайлівна, яка отримала понад 100 голосів, депутатами не будуть. Останнє місце серед колег від політсили за результатами голосування посіла журналістка Степасюк Олеся Ігорівна.
133 дубенчани віддали голос заступнику директора Дубенського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів Нартюку Олександру Гавриловичу. Ще 112 хотіли б бачити в міській раді керівницю школи № 6 Іванову Марію Петрівну від Радикальної партії Олега Ляшка, але не судилось. А от тільки по 3 голоси отримали Чернецька Марія Сергіївна і Гойник Олег Володимирович.
Якщо ж взяти кандидатів від Голосу, то чимало з них, балотуючись від партії, попрацювали на її рейтинг, але не пройшли. Депутатом зі 109 голосами буде підприємець Андрощук Віктор Володимирович. І тільки одна людина проголосувала за Приходько Людмилу Анатоліївну.
Інші кандидати від решти політичних сил не набрали сотні голосів. Попри велику підтримку, ніхто з них не отримає депутатський мандат, хоча є такі особи, яких «благословили» більше містян, аніж тих, хто стане обранцями. 4 голоси до 100 не вистачило Шесталюку Юрію Юрійовичу, що балотувався від Слуги народу. А от його колезі по партії Скібінській Інні Леонідівні вдалось отримати підтримку тільки 4 дубенчан.
Менше 10 голосів, на відміну від однопартійців «Сила і Честь», отримали підприємець Жидецький Юрій Вікторович і генеральний директор Укрмілкінвест Іващук Людмила Олександрівна. Лідером за кількістю набраних голосів став Мельник Юрій Степанович – 81 голос. Він буде депутатом Дубенської районної ради.
Що стосується кандидатів від політсили «За майбутнє», то в загальному до 30 голосів здебільшого за кожного. Найбільше здобув начальник управління освіти Нетреба Вадим Володимирович – 74 голоси, найменше працівник Дубенського заводу ГТВ Горецький Андрій Олександрович – 3.
Хоч і не депутат, але порівняно з обранцями старого скликання, найдужче дубенчани від Батьківщини поважають начальника дільниці по будівництву ІБК «Дедал» Мосійчука Михайла Мілетійовича – 70 голосів. Тільки 5 у Надольського Олександра Степановича.
А серед кандидатів Пропозиції, де найбільше було керівників комунальних установ і організацій, першість посів директор СЗОШ № 5 Янок Петро Григорович із 66 голосами, на 2 менше в директорки ЗОШ № 7 Поліщук Ніни Олександрівни. Лише 1 людина поставила в бюлетені позначку за журналістку Курішко Олену Василівну.
По 3 дубенчан підтримали Товпишко Марію Петрівну і Богданця Сергія Олександровича від Свободи. Першій кандидатці по 1 округу, дружині «джокера», Ткачук Юлії Василівні віддали 64 голоси.
Найменше серед усіх партій голосів у Народного Руху. Вчитель Дубенської ЗОШ № 3 Юрій Сось набрав 55 голосів, але депутатом не стане. Двох кандидаток від політсили заступницю директора з навчально-виховної роботи міської станції юних техніків Максимчук Аллу Андріївна і безробітну Чудінович Ірину Миколаївну підтримали по 6 містян.
Хоч і за цих людей проголосувало більше дубенчан, аніж за більшість тих, хто прийматиме рішення на сесіях, депутатами ці люди не будуть через виборче законодавство. Обранцями стають кандидати, що набрали 25% по округу, решта – відповідно до єдиного партійного списку. У Дубні майже 32% від квоти на 3 окрузі отримав директор поліклініки Володимир Сорока. Інші новобрані стали депутатами завдяки першим місцям у списку кандидатів від партії.

(665)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.