Кількість умисних вбивств – найнижча за всі роки Незалежності

На Рівненщині підсумували роботу кримінального блоку поліції
Зараз в державі фіксується стабільна тенденція до зменшення кількості вчинюваних злочинів.  Зокрема, кількість умисних вбивств у 2019 році є найнижчою за всі роки Незалежності. Суттєво знизилася кількість майнових злочинів – крадіжок, розбійних нападів, незаконних заволодінь транспортом.
Про це перший заступник Голови Національної поліції України – начальник кримінальної поліції В’ячеслав Аброськін повідомив 7 серпня на нараді, присвяченій підбиттю підсумків роботи кримінального блоку поліції упродовж семи місяців 2019 року.
За словами В’ячеслава Аброськіна, аналіз криміногенної ситуації в державі свідчить про низку позитивних змін в роботі поліції. Підтвердженням цьому є стабільна тенденція до зменшення кількості вчинюваних злочинів. У порівнянні з минулим роком кількість вчинених кримінальних правопорушень у державі знизилася на майже 11 відсотків.
Перший заступник глави Нацполіції відзначив найнижчий показник кількості вчинених умисних убивств за всі роки незалежності. У 2019 році таких злочинів зареєстровано 855 – проти майже двох тисяч у 2014 році та майже 1,2 тисячі – у 2016-му. При цьому поліцейські розкрили 777 умисних вбивств. Це становить майже 91 відсоток від числа скоєних у 2019 році таких злочинів.
Аналогічною є ситуація і з фактами заподіяння тяжких тілесних ушкоджень. Їх кількість у порівнянні з минулим роком зменшилась на сім відсотків – таких фактів у державі зареєстровано 1178 проти 1263 минулого року.
«Скорочення числа тяжких та особливо тяжких злочинів фіксується упродовж останніх трьох років. У порівнянні з минулим роком їх кількість зменшилася на 17 відсотків», – наголосив В’ячеслав Аброськін, додавши, що йдеться про підвищення ефективності превентивної роботи з боку поліції.
Водночас перший заступник глави Нацполіції зазначив про суттєве зменшення кількості майнових злочинів, зареєстрованих у 2019 році. Зокрема, стало на 13% менше розбійних нападів (1098 таких злочинів проти 1257 у 2018-му), на 15 відсотків – пограбувань (з майже восьми тисяч до 6,8 тисячі у 2019 році).
Крім того, на 16 відсотків стало менше крадіжок – кількість цих злочинів упала до 129 тисяч з майже 154 тисяч подібних злочинів, учинених минулого року. Також на 19 відсотків стало менше незаконних заволодінь транспортними засобами – таких фактів зафіксовано близько 3,1 тисячі проти 3,8 тисячі у 2018 році.
В’ячеслав Аброськін відзначив якісну роботу Департаменту протидії наркозлочинності. Від початку цього року завдяки роботі цього підрозділу з протиправного обігу вилучено понад 5 тонн наркотичних речовин, з яких майже тонна героїну та 657 кг кокаїну.
Також перший заступник глави Національної поліції позитивно оцінив роботу Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми. Зокрема, у 2019 році кількість викритих поліцією таких злочинів збільшилася на 20 відсотків (з 206 до 248). При цьому ефективність розкриття фактів торгівлі людьми підвищилася в 1,6 раза – зі 131 до 203 таких злочинів.
Водночас В’ячеслав Аброськін наголосив, що в контексті реалізації державної політики у правоохоронній сфері керівництво Національної поліції за підтримки Міністерства внутрішніх справ продовжує реформування кримінального блоку поліції. Реформування триває за кількома напрямками діяльності.
Зокрема, першим таким напрямком є посилення протидії наркозлочинності. Ще однією важливою сферою є продовження впровадження в діяльність поліції нової функції – кримінального аналізу.  Крім того, важливе значення має протидія організованій злочинності.
Нагадаємо, глава Нацполіції Сергій Князєв повідомив про те, що в Нацполіції розпочинається другий етап реформування служб з протидії наркозлочинності. Процес триватиме на базі чотирьох регіонів – Закарпатської, Львівської, Херсонської та Черкаської областей.

(44)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.