Кібербулінг серед учнів

Як батькам помітити цькування дитини та як діяти
Про кібербулінг та безпечний інтернет розповіла інспектор з ювенальної превенції майор поліції Юлія Пасічник учням 7-х класів у гімназії № 2 м. Дубно.
Інтернет та соціальні мережі стають невіддільною частиною життя як дорослих,  так і дітей. Через соціальні мережі та загалом в інтернеті поширення будь-якої інформації відбувається блискавично. Один клік – і принизливі фото, відео, пародійні зображення, чутки сягають величезної кількості адресатів. Кіберагресори можуть цілодобово залякувати своїх жертв, створюючи в них ілюзію повного контролю їхнього життя і поведінки.
Діти часто не розповідають про булінг, бо бояться, що вони будуть покарані за «донос».
Це зумовлює тривалий травматичний вплив на психіку дитини та може призвести до депресії або навіть самогубства. Діти та підлітки часто викладають на своїх сторінках у соцмережах особисту інформацію, яка може бути використана агресором в цілях залякування. Та, на жаль, ще далеко не всі батьки знають про кібербулінг і методи захисту від нього.
Будьте уважні, якщо ваша дитина:
проводить незвично багато часу в інтернеті, особливо вночі
раптово вимикає комп’ютер, коли ви заходите
нервує, коли отримує нові повідомлення
втрачає інтерес до використання гаджетів.

ВАЖЛИВО!
якщо ваша дитина постраждала від цькування, її шантажують, обіцяють всім розіслати її особисті фотографії або погрожують – ніколи не звинувачуйте і не сваріть дитину.
Не залякуйте дітей фразами: «Якщо щось подібне станеться – отримаєш у мене!»
Не допускайте засудження. Ніяких: «Сам винен!». Такі слова призведуть до того, що дитина не захоче звернутися до вас за допомогою.
Важливо пам’ятати: винна не жертва – винен той, хто скористався її довірою.

(116)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.